gnhf-rrr

ლიდერთა ფრე ზესტაფონში

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ამ შაბათ კვირას პირველი წრე სრულდება. ზესტაფონში ფრედ ითამაშეს ლიდერებმა – სამტრედიამ და აჭარამ, 33-33. ორივე გუნდს 11-11 ქულა აქვს.   

დასავლეთის ლიგაში შარშანდელი ჩემპიონატის სამივე პრიზიორი თამაშობს. ჩემპიონი, სამტრედია, პირველი ტაიმის შემდეგ აგებდა ვერცხლის პრიზიორ აჭარასთან (16-18), მაგრამ შესვენების შემდეგ გაათანაბრა. ბრინჯაოს პრიზიორმა, ბათუმი შავი ზღვის ბიჭებმა მოუგო ქუთაისს, 20-19. ფოთის ოქროს ვერძმა 23-17 დაამარცხა ხელვაჩაური, წყალტუბო დამარცხდა აჭარასთნ, 14-26. აით დასავლეთში პირველი წრე დასრულდა.

აღმოსავლეთში კვირას, სპორტკომპლექს არენაში პირველი წრის ბოლო 5 მატჩია. მეორე წრე დაიწყება 19-20 იანვარს. პირველ ეტაპზე გამოვლინდება აღმოსავლეთისა და დასვლეთის ჩემპიონები, 5-5 საუკეთესო გუნდი კი გავა მეორე რაუნდში. საბოლოოდ, საქართველოს ჩემპიონი გამოვლინდება მაისში, ფინალური ოთხეულის ტურნირის შემდეგ.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19.  ჭაბუკები, 17 წლამდე

დასავლეთი. 15 დეკემბერი, ზესტაფონი

წყალტუბო – აჭარა 14-36 (მუკბანიანი 5, კახაია 4, სვანიძე 2, კოვზირიძე 1, ჩავჩიძე 1, აფხაძე 1 – ზაქარაძე 8, გაბაიძე 5, ფარტენაძე 4, ჯიჯავაძე 4, ქამადაძე 3, აბულაძე 3, დუმბაძე 3, მარკოიძე 2, ისმაილოვი 2, დავითიძე 2)

ფოთი – ხელვაჩაური 23-17 (მელიავა 8, ბჟალავა 7, ფანცულაია 3, პაჭკორია 2, მიმიმოშვილი 2, ხურცილავა 1 – ქორიძე 8, ქამაშიძე 5, ჩოხარაძე 2, წულუკიძე 2)

ბსბ ბათუმი – ქუთაისი 20-19 (კახიძე 9, ჭურკვეიძე 4, ჯიჯავაძე 3, ცხადაია 3, სტოლბოვი 1 – ფაილოძე 6, აბულაძე 4, კოპალეიშვილი 3, გრძელიძე 2, სუპატაშვილი 1, ახალაძე 1, ჯალაღონია 1, ჯაბიძე 1 )  

სამტრედია – აჭარა 33-33 (ნადირაძე 8, ხელისუფალი 8, აფრიდონიძე 7, ხომერიკი 7, ადამია 3 – გაბაიძე 9, ზაქარაძე 9, ქამადაძე 5, დუმბაძე 3, ფარტენაძე 3, ისმაილოვი 2, მარკოიძე 2) 

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი, თ. ბჟალავა – დელეგატი: გ. გვაზავა

——————თ—მ—ფ—წ——ბ—-ქ

სამტრედია—-6—5—1—0–187-125–11

აჭარა———–6—5—1—0–172-131–11

ბსბ ბათუმი—-6—4—0—2–137-125—8

ფოთი———–6—3—0—3–115-114—6

ქუთაისი——-6—1—1—4–122-108—3

ხელვაჩაური–6—1—1—4–132-142—3

წყალტუბო—-6—0—0—6—60-180—-0

განახლდება 19 იანვარს

აღმოსავლეთი. 16 დეკემბერი, არენა 2

11:30 ქარიშხალა – ქარელი

12:45 პეგასი – რუსთავი

14:00 ყვარელი – გორი

15:15 თელავი – ლაგოდეხი

16:30 გორი – პეგასი

—————-თ—მ—ფ—წ—–ბ—–ქ

პეგასი———5—5—0—0–117-37–10

ყვარელი——6—5—0—1–133-63–10

რუსთავი—–6—5—0—1–162-137–10

გორი———-5—3—0—2—94-92—6

ქარიშხალა—-6—3—0—3–117-122–6

ქარელი——–6—2—0—4–101-122–4

თელავი——-6—0—0—6—93-162–0

ლაგოდეხი—-6—0—0—6—55-137–0

Leave a Reply