gnhf-rrr

დასავლეთის ჩემპიონი აჭარა გახდა

დასრულდა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის დასავლეთის ლიგის გათამაშება. ბოლო ტურში, ზესტაფონის სპორტის სასახლეში, აჭარის გუნდმა 23-20 მოუგო შარშანდელ ჩემპიონ სამტრედიას და ლიგის გამარჯვებული გახდა. 

თუმცა, ამის შემდეგ ფორმალური საკითხი იყო მოსაგვარებელი – აჭარამ (მწვ. ი. სიხარულიძე, ზ. ურუშაძე), ბოლო მატჩში 41-19 დაამარცხა აუტსაიდერი წყალტუბო და ოფიციალურად გაიფორმა ჩემპიონობა. მეორე ადგილზე გავისა სამტრედია (გ. ხელისუფალი, ა. ქავზინაძე), მესამეზე – ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭები“ (ვ. კაკულია, გ. ქავთარაძე).

კვირას თბილისში აღმოსავლეთის ლიგის ბოლო ტურია. აქ გასარკვევია მხოლოდ ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობა – რუსთავი თუ ქარიშხალა. რუსთავი ეთამაშება პეგასს, ქარიშხალა – ქარელს. ჩემპიონი უვე გახდა პეგასი, მეორე ადგილზე ყვარელი გავიდა.

აპრილში ორივე ლიგის გუნდები უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ, იქამდე კი ამ ასაკის (2002-03 წლებში დაბადებულები) საქართველოს ნაკრებს საწვრთნელი შეკრება ელის. გუნდი ივლისში ითამაშებს შვედეთში, ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატზე.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19.

ჭაბუკები, 17 წლამდე. ბოლო ტური

დასავლეთი, 9 მარტი, ზესტაფონი

ქუთაისი – ბსბ ბათუმი 23-25

აჭარა – სამტრედია 23-20

აჭ:ქამადაძე, ცინცაძე – დუმბაძე 8, აბულაძე 4, ტარიელიძე 3, ზაქარაძე 3, ფარტენაძე 3, გაბაიძე 2, შაინიძე, მარკოიძე, ჯიჯავაძე, დავითაძე, ისმაილოვი, ქამადაძე

სამ: გოგიჩაიშვილი – აფრიდონიძე 8, ხელისუფალი 7, ხომერიკი 7, ნადირაძე 4, ადამია, ქავზინაძე, მანაგაძე, გაგუა, ახობაძე, ხუჭუა, მანია, ბელთაძე

ხელვაჩაური – ფოთი 19-30

აჭარა – წყალტუბო 41-19

მსაჯები: თ. ბჟალავა,  გ. გველესიანი, ზ. აბრამიშვილი, შ. სტურუა

——————თ—მ—ფ—წ——ბ—-ქ

აჭარა————12–9—2—1–357-284–20

სამტრედია—-12–9—1—2–345-234–19

ბსბ ბათუმი—-12–8—1—3–298-270–17

ფოთი———–12–6—1—5–262-238–13

ქუთაისი——-12—3—3—6–259-235—9

ხელვაჩაური–12—2—2—8–268-317—6

წყალტუბო—-12—0—0–12–160-371—0

აღმოსავლეთი. 10 მარტი, არენა 2

—————-თ—მ—ფ—წ——ბ—–ქ

პეგასი——–12–12—0—0–297-98—-24

ყვარელი—–13–11—0—2–284-166—22

რუსთავი—-13—8—0—5–308-285—16

ქარიშხალა—13—7—0—5–255-234–16

ქარელი——-13—6—0—7–252-270–12

გორი———-12—4—0—8–164-224—8

ლაგოდეხი—13—1—0–12—65-197—2

თელავი——13—1—0–12–191-342—-2

10 მარტი, არენა 2

12:00 ქარელი – ქარიშხალა

13:00 რუსთავი – პეგასი

Leave a Reply