gnhf-rrr

ბარსელონა მარტო დარჩა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაზე 5 ტურის შემდეგ უდანაკარგოდ მხოლოდ ბარსელონა დარჩა. კატალონიურმა კლუბმა შინ 26-23 დაამარცხა შარშანდელი ფინალისტი, უნგრეთის ვესპრემი. 2015 წლის გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე შინ განადგურდა გერმანიის ჩემპიონ რაინ ნეკართან, 26-34, ხოლო მაკედონიის ვარდარმა ხორვატიაში წააგო ზაგრებთან – 27-28. 

კაცების ტურნირზე, სანაკრებო პაუზის გამო, 9 ნოემბრამდე შესვენებაა, ხოლო ქალები ნოემბრის ბოლომდე გამოავლენენ მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილეს. 2015 წლის ჩემპიონი, რუმინეთის ბუკურეშტი მეორე ტურში დანიაში დამარცხდა მიდტიულანდთან 21-24. ორი ტურის შემდეგ 4-4 ქულით ლიდერობენ მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი, უნგრეთის დიორი და დანიის ესბიერგი.

მიმოხილვა. კაცები: http://www.ehftv.com/int/video/2016-10-23-rewind-episode-05

ქალები: http://www.ehftv.com/int/video/2016-10-23-rewind-women-episode-02

ხელბურთი. ჩემპიონთალიგა 2016-17, აცები. ჯგუფური ეტაპი, 5ტური19-23 ოქტომბერი

A ჯგუფი

ფლენზბურგი (გერ5 ქულა) – ვისლა პლოცკი (პოლ, 1) 22-20

ვანე 6, იაკობსონი, მოგენსენი 4 – მიჰიჩი 6

კილი (გერ, 6) – შაფჰაუზენი (შვც, 0) 32-29

დუვნიაკი 5, ეკბერგი, ვუინი, ნილსონი, ცაიცი, ვინჩეკი 4 – ჩასარი, მაროში 8

ბარსელონა (ესპ, 10) – ვესპრემი (უნგ, 6) 26-23

ჟალუზი 7, ლაზაროვი, ტომასი 6 – გაიჩი 5, ნილსონი 4

სილკებორგი (დან4) – პსჟ (საფ8)  30-36

მარკუსენი 6 – კარაბატიჩი 9, რემილი 7, გეჰსჰაიმერი 6

B ჯგუფი

კრისტიანსტადი (შვდ, 3) – ცელიე (სლნ, 3) 29-29

ტოლბრინგი 8, სორენსენი 6 – იანცი 9

ზაგრები (ხორ, 2) – ვარდარ სკოპიე (მკდ, 8) 28-27

მარკოვიჩ 6 – დუიშებაევი 5

სეგედი (უნგ, 5) – მეშკოვ ბრესტი (ბლრ, 4) 24-22

ბალოგი 9 – ატმანი, სტოიკოვიჩ 4

კელცე (პოლ, 8) – რაინ ნეკარი (გერ7) 26-34

ბელეცკი 8, აგინაგალდე 5 – ბაენა 7, შმიდი 6, მენსა 5

A-B ჯგუფების გამარჯვებული გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

ჯგუფი

ტატრან პრეშოვი (სლკ, 4) – ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს, 4) 30-28

ელვერუმი (ნორ, 5) – ლა რიოხა (ესპ, 7) 27-32

მონპელიე (საფ, 6) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ, 4)  28-18

ჯგუფი

ბეშიქთაში (თურ, 7) – ჰოლსტებრო (დან, 1) 36-27

დინამო ბუკურეშტი (რუმ, 4) – ნანტი (საფ, 9) 26-27

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ, 5) – ბრაგა (პორ, 4) 27-23

C, D ჯგუფების 2-2 გამარჯვებული ეთამაშება ერთმანეთს (C1-D2, D1-C2), მერვედფინალში გასასვლელად

ჩემპიონთა ლიგა 2016-17,  ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური, 2123 ოქტომბერი

A ჯგუფი

გლასვერკეტი (ნორ, 0) – ბუდუჩნოსტი (მნტ, 4) 23-30

ჰარალდსდოტირი 11 – იაუკოვიჩი 5, ბულატოვიჩი, ნიაგუ, ირმანი 4

მეცი (საფ, 2) – ტიურინგერი (გერ, 2) 25-18

გროსი, შმიტსი 6, აუსტენი 5 – ნიდერვიზერი 4

B ჯგუფი

ვარდარი (მკდ, 3) – ლაიპციგი (გერ, 0) 41-24

რადიჩევიჩი 6, დამნიანოვიჩი, პენეზიჩი 5 – ჰუბინგერი, მინევსკაია 5

ფერენცვაროში (უნგ, 3) –  ასტრახანოჩკა (რუს, 2)  32-23

პენია 8, კოვაჩიჩი 7, სნელდერსი 6 – საბიროვა 8, პოსტნოვა 6

C ჯგუფი

როსტოვი (რუს, 0) – დიორი ეტო (უნგ, 4) 27-28

ვიახირევა 8, მანაგაროვა 6 – მორკი 8, ამორიმი 7

მიდტიულანდი (დან, 2) – ბუკურეშტი (რუმ, 2) 24-21

იენსენი 5, ს. იორგენსენი, კრისტიანსენი 4 – მარტინი 5, გულდენი, ნიომბლა 4

D ჯგუფი

კრიმ მერკატორი (სლნ, 2) – ლარვიკი (ნორ, 0) 24-22

ბენკო, ომორეგი, მილანოვიჩი 5 – რიგელჰუტი 6

სევეჰოფი (შვდ, 2) – ესბიერგი (დან, 4) 20-25

კარლსონი, რობერტსი, სანდი 4 – ვან დერ ჰაიდენი 9, პოლმანი 7, ალმი 6

3-3 გუნდი გადის მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

Leave a Reply