gnhf-rrr

ახალგაზრდულმა ნაკრებმა უკრაინასთან წააგო

საქართველოს ქალთა ახალგაზრდული ნაკრებმა პირველი მატჩი გამართა მსოფლიოს ოცწლამდელთა ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირზე. რუმინეთში, ქალაქ კლუჟ-ნაპოკაში ჩვენი ხელბურთელები 16-37 დამარცხდნენ უკრაინასთან.   

ოთხგუნდიანი ჯგუფიდან ფინალურ ეტაპზე ორი საუკეთესო გადის. დღესვე თამაშობენ ხორვატია-რუმინეთი. ხვალ ჩვენი ნაკრები18 საათზე ეთამაშება მასპინძელ რუმინეთს, ხოლო შეჯიბრებას კვირას, ხორვატიაასთან მატჩით დაასრულებს.

ფინალური ეტაპი 1-15 ივლისს გაიმართება უნგრეთში

ხელბურთი. 20წ მსოფლიო ჩემპიონატი 2018. ქალები. 1-15 ივლისი, უნგრეთი

ევროპის საკვალიფიკაციო ტურნირი, 23-25 მარტი

2 ჯგუფი (რუმინეთში): ხორვატია, რუმინეთი, უკრაინა, საქართველო – ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

23 მარტი. უკრაინა-საქართველო 37-16

კლუჟ ნაპოკა, სალა პოლივალენტა

უკრ: ვორონკო, ჩიქოვანი, ვორონოვა – ჰოტრა 8, აკსონოვა 5, ჩერეპი 4, ფურმანეცი 4, პოლიაკი 4, ზინატულინა 3, ბორეიჩუკი 2, მარკევიჩი 2, მელეკესცევა 2, ვალოვა 2, ბიესოვა 1, ბეზრუკოვა 

საქ: ჯავახია, ვარდიშვილი – კუნელაშვილი 8, ყველაშვილი 4, ვენეცკი 2, ჩოხელი 1, იაშვილი 1, მიხელიძე, ა. ჩხაიძე, ჩირგაძე, ჯავახიშვილი, შახულოვი, ე. ჩხაიძე, თეთრაშვილი

მსაჯები: მაიკე მერც – ტანია შილჰა (გერ), დელეგატი: პეტერ ელეშ (უნგ)

18:00 ხორვატია-რუმინეთი

24 მარტი. 13:00 ხორვატია-უკრაინა, 18:00 რუმინეთი-საქართველო

25 მარტი. 12:00 რუმინეთი-უკრაინა, 15:00 საქართველო-ხორვატია

საქართველოს ნაკრები

GK 12 ანა ვარდიშვილი (1999, 177, მამული)

GK 16 ქრისტინე ჯავახია (1998, 176, იდმან აკადემიასი, აზე)

LW  5 ანა ჩხაიძე (2003, 160, ქარიშხალა)

LW 14 ქეთი იაშვილი (2000, 166, მამული)

LB 13 ქეთი კუნელაშვილი (1999, 175, გრანოლერსი, ესპ)

LB  20 ელისაბედ ჩხაიძე (2002, 178, პეგასი)

CB 19 ანა ყველაშვილი (1998, 170, მამული)

CB 7 ელენე ჯავახიშვილი (2000, 172, მამული)

RB 8 ნინო შახულოვი (2001, 166, მამული)

RB, RW 18 ქეთევან ვენეცკი (1998, 174, იდმან აკადემიასი, აზე)

RW 23 მარიამ მიხელიძე (1999, 168, ყვარელი)

P 17 (კაპიტანი) მედეა ჩოხელი (1999, 177, ISI მიდტიულანდი, დან)

P 9 თამთა თეთრაშვილი (1998, 170, ყვარელი)

P 24 ჯულია ჩირგაძე (2001, 180, წყალტუბო)

მთავარი მწვრთნელი: ექა ორჯონიკიძე (1972), მწვრთნელი: ინა ჭკუასელი (1985)

მენეჯერი: ლანა მარგიანი (1988), ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი (1990)

1 ჯგუფი: (პორტუგალიაში) პორტუგალია, ესპანეთი, ავსტრია,  ბულგარეთი

3 ჯგუფი: (შვედეთში) ჰოლანდია, შვედეთი, პოლონეთი, ჩეხეთი

4 ჯგუფი: (ისლანდიაში) მაკედონია, გერმანია, ისლანდია, ლიტვა

5 ჯგუფი: (სერბეთში) ნორვეგია, სერბეთი, სლოვაკეთი, კოსოვო

6 ჯგუფი: (ფარერის კუნძულებზე) სლოვენია, თურქეთი, ფარერები

7 ჯგუფი: (მონტენეგროში) მონტენეგრო, შვეიცარია, საბერძნეთი

1-4 ჯგუფებიდან ფინალში გადის 2 გუნდი, 5-7 ჯგუფებიდან – თითო

(უკვე კვალიფიცირებულები არიან უნგრეთი, საფრანგეთი, რუსეთი, დანია)

Leave a Reply