facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში კაცთა შორის. ორი დღის შემდეგ ლიდერობენ სტუ და ბათუმი.

დღის ყველაზე დაძაბული მატჩი ქუთაისსა და თბილისის პეგასს შორის გაიმართა. პეგასს აკლდა ტრავმირებული მოთამაშე მწვრთნელი, ლევან გელაშვილი ხოლო ქუთაისელებს დაემატათ ვეტერანი ალექსანდრე ბოყოჩაძე.

პირველ ტაიმში პეგასის უპირატესობა უდაო იყო - 21:16. მეორეში ქუთაისმა დევნა წამოიწყო. მთავარი მოვლენები ბოლო 10 წუთში განვითარდა. პეგასს მოკლე სათადარიგოთა სკამი ჰქონდა, ხოლო ქუთაისელთა მწვრთნელმა გრიგოლ თავხელიძემ ბოლო წუთებში ორი ახალი ხელბურთელი ჩააბა თამაშში - კარლო მათნაძე და მეკარე დავით შიშინაშვილი. მათნაძემ ზედიზედ სამი გოლი გაიტანა და სწორედ მან დააწინაურა პირველად ქუთაისი - 33:32, დასრულებამდე 7 წუთით ადრე. აქედან თამაში ქულა-ქულაში გაგრძელდა. ქუთაისელები ერთხელ დაწინაურდნენ 2 ბურთით, მაგრამ ტიტე კალანდაძემ და და გიორგი დიხამინჯიამ გაათანაბრეს - 36:36, შემდეგ კი - 37:37.

ბოლო წუთი ყველაზე დრამატული გამოდგა. ჯერ პეგასის მეკარემ, ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია მატჩის საუკეთესო მოთამაშის, გიორგი კვერნაძის (17 გოლი) შვიდმეტრიანი, თბილისელთა ბოლო შეტევაში კი ტიტე კალანდაძე გააძევეს, რის შემდეგაც პეგასმა უკანასკნელი შანსი ვერ გამოიყენა. ასე დაფიქსირდა ჩემპიონატის პირველი ფრე.

დღესვე ბათუმმა 33:24 დაამარცხა თელავი, სამტრედიამ - იმედი 34:24, ხოლო სტუ-მ - ჭაბუკთა ნაკრები - 21:18.

შაბათს ტურნირი სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდება 14:30 საათიდან. საქართველოს ჩემპიონი გამოვლინდება გაზაფხულზე, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

მეორე დღე, 11 ოქტომბერი. არენა

თელავი - ბათუმი 24:33

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 9, დიდებაშვილი 4, გიორგელაშვილი 4, ანდრიაშვილი 3, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ი. სამიტაშვილი, იაგორაშვილი, (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

ბათ: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 6, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, გამზარდია 3, ქარდავა 3, ი. ნარსია 3, ვინოგრადსკი 3, ჭელიძე 2, მაისურაძე 2, გოგიჩაიშვილი 1, ყაველაშვილი, ჭანტურია, ქავთარაძე, წიტაიშვილი (მწ. მ. ჭანტურია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

სამტრედია - იმედი 34:24

სამ: ხონელიძე - თევზაძე 9, გ. ნიკურაძე 7, წითელიშვილი 6, ავალიანი 6, გაგლოშვილი 3, ელგანდაშვილი 1, ხვიჩია 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხაჟომია, ზურაბიანი (მწ. გ. ხელისუფალი)

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 8, ალანია 4, გიორგაძე 4, ბეჟანიშვილი 2, გ. ხანდოლიშვილი 2, მძელური 2, თაბაგარი 1, ჩიკვილაძე 1, რუსტამოვი, წიკლაური, გოთოშია, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე, აბაშიძე (მწ. გ შარანგია)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

პეგასი - ქუთაისი 37:37

პეგ: ცინცაძე - ტ. კალანდაძე 9, დიხამინჯია 8, ლობჟანიძე 7, ქუთათელაძე 4, ბაძაღუა 4, დემეტრაშვილი 3, კოხრეიძე 2, ა. ცხვარაშვილი, აბულაძე, სახვაძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 17, ბოყოჩაძე 7, ჟვანია 5, ჯუღელი 4, მათნაძე 3, მამასახლისი 1, ჩიხლაძე, კობახიძე, ი.კვერნაძე, ლომიძე, ახალაძე, ბახტურიძე, (მწ. გ. თავხელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ჭაბუკთა ნაკრები - სტუ 18:21

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი - კბილაშვილი 9, ბულბულაშვილი 4, ზ. იობაშვილი 2, არსენაშვილი 2, გაწერელია 1, ბაინაზაშვილი, ნაზღაიძე, მაისურაძე, გოგავა, ფერაძე, ბიბილეიშვილი, ჰუსეინოვი (მწ. დ. აბესაძე)

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე ხიდეშელი - გრიშიკაშვილი 4, სიმონია 4, ამირანაშვილი 3, სტურუა 3, გოგალაძე 3, სურმავა 2, გოგოლაძე 1, არსენიშვილი 1, აბრამიშვილი, მსხვილიძე, ორჯონიკიძე (მწ. ი. კეკელიძე)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

მდგომარეობა

ბათუმი--------2 0 0 74-55 4

სტუ------------2 0 0 62-52 4

ქუთაისი-------1 1 0 67-63 3

სამტრედია----1 0 1 68-65 2

იმედი----------1 0 1 59-64 2

პეგასი----------0 1 1 68-78 1

ჭაბუკები-------0 0 2 48-56 0

თელავი--------0 0 2 50-63 0

12 ოქტომბერი, შაბათი. არენა

14:30 პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:50 ბათუმი - იმედი

17:10 სამტრედია - თელავი

18:30 სტუ - ქუთაისი

საქართველოს ჩემპიონატის მონაწილე გუნდების განაცხადები.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები


ბათუმი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ----N

გიორგი სამყურაშვილი----------1982----187-----80----16

უჩა გამზარდია--------------------1990----174-----57----10

მეთოდე ჭელიძე------------------1993----180-----75----39

ირაკლი წიტაიშვილი------------1980----178-----70-----8

რეზო ჭანტურია------------------1994----190-----80-----6

ირაკლი ნარსია--------------------1993---175-----73----13

იგორ ვინოგრადსკი--------------1990----186-----83-----4

გიორგი ქავთარაძე---------------1992----185-----70-----7

გურამ გოგიჩაიშვილი------------1992----181-----80-----5

უჩა მაისურაძე--------------------1986----190----105----18

გიორგი წივწივაძე----------------1981----190----110----11

ვანო ქარდავა----------------------1989----183-----85-----9

ნიკოლოზ ჯორბენაძე------------1988----178-----72----14

აკაკი ყაველაშვილი---------------1987----200----120----22

ჯუმბერ ხუნჯუა------------------1990----183-----85----15

მთ. მწვრთნელი მერაბ ჭანტურია

დირექტორი გია ბზეკალავა

თელავი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ზურაბ წვერიკმაზაშვილი-------1978----***-----***-----1

არჩილ სამიტაშვილი-------------1994----***-----***----12

გიორგი ბეჟაშვილი---------------1992----***-----***-----7

ნიკოლოზ სვიმონიშვილი-------1988----***-----***----11

ანდრია ანდრიაშვილი-----------1975----***-----***----14

ალექსანდრე გიორგელაშვილი-1981----***-----***-----3

ალექსი იაგორაშვილი------------1997----***-----***-----8

ირაკლი ბიწკინაშვილი-----------1995----***-----***-----2

ლექსო დიდებაშვილი------------1994----***-----***-----5

გიორგი სვიმონიშვილი----------1980----***-----***----10

მიხეილ მღებრიშვილი----------1995-----***-----***-----9

ნიკა ცისკარიშვილი--------------1996-----***-----***-----6

თორნიკე მაისაშვილი------------1996----***-----***-----4

იოსებ სამიტაშვილი--------------1994----***-----***----15

დავით ელიზბარაშვილი--------1986----***-----***-----**

ვასილ გიგაური-------------------1992----***-----***----**

სანდრო გოგრიჭიანი-------------1997-----***-----***----**

გიორგი ოთარაშვილი------------1980-----***-----***----**

მოთამაშე-მწვრთნელი ანდრია ანდრიაშვილი

მოთამაშე-მწვრთნელი ზურაბ წვერიკმაზაშვილი

დირექტორი ნიკოლოზ სვიმონიშვილი

იმედი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ავთო მღებრიშვილი-------------1996----184-----78-----1

ნოდარ ლორია--------------------1997----185-----81----12

ნიკა წიკლაური-------------------1996----185-----73-----2

გიორგი იობაშვილი--------------1990----193-----88-----7

გიორგი აბაშიძე------------------1992----180-----78-----4

ვახტანგ გოთოშია----------------1994----182-----85-----5

რობერტ ბეჟანიშვილი-----------1992----180-----81-----6

ირაკლი ჩაკვეტაძე---------------1993----195-----89-----3

გიორგი თაბაგარი----------------1994----162-----65-----9

ომიკო ალანია---------------------1995----185-----74-----8

დავით მძელური-----------------1992----186-----86----10

გივი გიორგაძე--------------------1996----195-----90----11

გიგა ხანდოლიშვილი------------1996----182-----73----14

ბექა ჩიკვილაძე--------------------1990----186-----75----13

ირაკლი კალანდაძე---------------1993----202-----89----15

ხაზეინ რუსტამოვი---------------1998----178-----64----16

გოგა ჯმუხაძე----------------------1989----186---104----**

შალვა მუქთიაშვილი-------------1992----191-----82----**

რატი შეყელაშვილი--------------1992----177-----71----**

გიორგი მიქავა---------------------1998----194-----80----**

საბა დვალიძე----------------------1998----180-----71----**

გიორგი ახალბედაშვილი--------1997----175-----71----**

გურამ დარსაველიძე--------------1992----186-----82----**

გრიგოლ მამაცაშვილი------------1996----185-----76----**

მთ. მწვრთნელი გივი შარანგია

პრეზიდენტი მერაბ მეტრეველი

ექიმი იური გოგიაშვილი

პეგასი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ალექსანდრე გონჩაროვი--------1985----195----110----85

ზურაბ ცინცაძე-------------------1996----181-----76----12

დემეტრე ნარსია------------------1997----188-----79----22

პაატა აბულაძე--------------------1984----188----105---20

ლევან გელაშვილი---------------1975----186-----95----21

ომარ ქუთათელაძე---------------1986----190-----90----99

გიორგი ნატროშვილი------------1984----194----100----18

ზაზა ფერაძე-----------------------1978----188-----80----14

ტიტე კალანდაძე------------------1972----192----110----55

გიორგი სახვაძე-------------------1981----195----110-----9

გიგა კოხრეიძე---------------------1996----190-----75-----1

ამირან აბჟანდაძე------------------1996----183-----78---2+2

ალექსანდრე ცხვარაშვილი------1996----184-----85----19

კირილე ცუხიშვილი--------------1997----188-----70-----7

ილია ცხვარაშვილი---------------1986----182-----80-----4

გიორგი დიხამინჯია--------------1997----182-----67-----5

გიგა დემეტრაშვილი--------------1996----188-----80-----3

ვლადიმერ ბაძაღუა----------------1996----183-----70----10

ალექსანდრე ლობჟანიძე----------1978----195----100-----6

გიგა ზარნაძე-----------------------1999----180------70----**

მოთამაშე მთ. მწვრთნელი ლევან გელაშვილი

მოთამაშე მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე

მწვრთნელი გიორგი სახვაძე

სამტრედია

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ალექსანდრე ხონელიძე---------1985----185-----75-----1

გიგა კიკნაძე-----------------------1992----189-----94----12

ვაჟა ხვიჩია------------------------1995----180-----82-----2

ავთანდილ ქავზინაძე-----------1986----180----110-----3

ირაკლი ღაღანიძე----------------1982----196----110-----4

ირაკლი ავალიანი----------------******----*****----*****-----5

სპარტაკ ელგანდაშვილი--------******----*****-----****-----6

გოგიტა ნიკურაძე----------------1990----176-----78-----7

ვეფხია ზურაბიანი---------------1997----174-----57-----8

ირაკლი თევზაძე-----------------1992--- 178-----77-----9

ლექსო წითელიშვილი-----------1992----193-----85----10

ჯაბა ნიკურაძე--------------------1995----191-----80----11

ჯაბა ხაჟომია----------------------1996----180-----79----13

თორნიკე გაგლოშვილი----------1992----178-----75----14

ჭოლა ბოცვაძე---------------------1988----175-----81----15

სერგო ჯანელიძე------------------1997----174-----68----16

ლევან სიხარულიძე--------------1984----176-----90----17

ზურაბ ფანჩულიძე---------------1997----183-----72----18

უფ. მწვრთნელი გიორგი ხელისუფალი

მწვრთნელი ავთანდილ ქავზინაძე

მწვრთნელი ალექსანდრე ხონელიძე

გუნდის უფროსი დავით დუნდუა

სტუ

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

კორნელი ანდრიაძე-------------1984----182----102----**

გიგა ტორონჯაძე-----------------1989----192-----85----16

ჯანო ცერცვაძე-------------------1994----187-----86-----1

ირაკლი ხიდეშელი--------------1996----190-----78----12

გიორგი გვაზავა------------------1978----198----100----14

რატი მსხვილიძე-----------------1986----208----130-----4

ლევან ბერძენიშვილი-----------1986----193----103----28

ოთარ ამირანაშვილი------------1987----194-----94-----9

შოთა გრიშიკაშვილი------------1984----200----105----10

ილია გოგალაძე------------------1986----190-----85----31

ზურაბ აბრამიშვილი------------1994----192-----74-----8

ზურაბ სიმონია-------------------1994----188-----72----23

გიორგი სურმავა------------------1992----182-----72-----7

შალვა სტურუა--------------------1994----187-----72----18

ირაკლი გოგოლაძე----------------1996----175-----67-----3

თეიმურაზ ორჯონიკიძე---------1996----197-----85----77

ლაშა არსენიშვილი----------------1997----187-----92----21

კახა დაგარგულია-----------------1996----179-----67----**

ბექა ყაზაიშვილი-----------------1992----185-----85----**

ლევან ოსეყმაშვილი--------------1981----183-----91----**

მთ. მწვრთნელი ირაკლი კეკელიძე

მწვრთნელი ბექარ ორჯონიკიძე

მწვრთნელი მამია კობახიძე

გუნდის უფროსი ბორის გითოლენდია

ქუთაისი

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

დავით შიშინაშვილი-------------1990----177-----88-----1

ჯუმბერ გულეიშვილი-----------1994----182-----82----12

ალექსანდრე ბოყოჩაძე-----------1973----192----100----16

ეროსი მამასახლისი--------------1983----190-----95----10

გელა ჟვანია------------------------1990----182-----70-----9

გაგა ბახტურიძე-------------------1994----182-----80----13

ჯუმბერ ჯუღელი-----------------1993----201-----90----11

კარლო მათნაძე--------------------1997----170-----65-----5

გიორგი ლომიძე-------------------1976----172-----67-----4

გიორგი კვერნაძე------------------1986----190-----85----17

უჩა კობახიძე-----------------------1994----204-----89----14

გიორგი ახალაძე-------------------1995----192-----83-----6

მირიან ჩიხლაძე-------------------1994----178-----71-----3

ირაკლი კვერნაძე------------------1988----188-----88----15

შალვა მაისურაძე-----------------1991----189-----87----**

ვალერი ჩალხაშვილი------------1994----170-----76----**

მამუკა ქარქაშაძე------------------1986----186-----96----**

დავით ცერცვაძე------------------1982----202----105----**

უფ. მწვრთნელი გრიგოლ თავხელიძე

მოთამაშე-მწვრთნელი ალექსანდრე ბოყოჩაძე

გუნდის უფროსი ზურაბ ყაველაშვილი

 

ჭაბუკთა ნაკრები 1998-99

-------------------------------------დწ-----სიმ----წონ---N

ალექსანდრე ხანდოლიშვილი--*****-----****----****-----1

ნიკო ზურაბიშვილი--------------*****-----****----****----12

ერეკლე არსენაშვილი------------*****-----****----****----11

გიორგი ბიბილეიშვილი---------*****-----****----****-----5

ლუკა გაწერელია-----------------*****-----****----****----14

ვუსალ ჰუსეინოვი---------------*****-----****----****-----6

ირაკლი კბილაშვილი------------*****-----****----****----10

ზეზვა იობაშვილი---------------*****-----****----****----15

მიხეილ ნაზღაიძე----------------*****-----****----****-----8

ზურაბ გოგავა---------------------*****-----****----****----18

გიგი ფერაძე-----------------------*****-----****----****-----7

გოგა ბაინაზაშვილი--------------*****-----****----****-----9

ლუკა ბულბულაშვილი----------*****-----****----****----13

ნოდარ მაისურაძე----------------*****-----****----****----17

მთ. მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე

მწვრთნელი გიორგი ქობელაშვილი

 

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში კაცთა შორის. გაიმართა პირველი 4 მატჩი.

1998-99 წლებში დაბადებულთა ნაკრები პირველი 20 წუთის განმავლობაში საკმაოდ გაუძალიანდა თბილისის იმედს, მაგრამ ტაიმის ბოლომდე 8 ბურთით ჩამორჩა - 13:21. ჭაბუკებმა, რომლებიც სპეციალური პროგრამით ემზადებიან 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიადისთვის, ბოლომდე იბრძოლეს და სხვაობა 5 ქულამდე შეამცირეს, 30:35.

თელაველებმა სამი ვეტერანის, მოთამაშე-მწვრთნელ ანდრო ანდრიაშვილის, ალეკო გიორგელაშვილისა და გიორგი სვიმონიშვილის წინამძღლობით, პირველი ტაიმი 14:12 მოუგეს ქუთაისს, მაგრამ, მეორის დაწყებისთანავე უფრო ახალგაზრდულმა ქუთაისურმა გუნდმა თამაში გარდატეხა და 30:26 მოიგო.

სამტრედია, რაც შეეძლო, გაუძალიანდა ქვეყნის ჩემპიონ სტუ-ს, ტაიმი მხოლოდ ორი ბურთით წააგო და თამაში შვიდით - 34:41.

პირველ ტაიმში ბრძოლა იყო შარშანდელ პირველობის ვერცხლის პრიზიორ ბათუმსა და თბილისის პეგასს შორის - 15:12 ბათუმის სასარგებლოდ. პეგასის ორმა ვეტერანმა და მოთამაშე მწვრთნელმა, ლევან გელაშვილმა და ტიტე კალანდაძემ ჯამში 16 გოლი გაიტანა, მაგრამ ბათუმი შესვენების შემდეგ სწრაფად დაწინაურდა. მათ შორის გამოირჩეოდა ეროვნული ნაკრების კიდევ ერთი ყოფილი წევრი გიორგი წივწივაძე (11 გოლი), ხოლო საუკეთესო იყო მარჯვენა გარემარბი ნიკოლოზ ჯორბენაძე - რომელიც, ძირითადად სწრაფი შეტევებისა და შვიდმეტრიანების ხარჯზე, 16 გოლით პირველი დღის საუკეთესო ბომბარდირი გახდა.

პარასკევს სპორტკომპლექს არენაში მორიგი 4 მატჩია. დასაწყისი 13:30 საათზე.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

პირველი დღე, 10 ოქტომბერი. სპორტკომპლექსი არენა

 

 

იმედი – ჭაბუკთა ნაკრები 35:30

იმე: მღებრიშვილი, ლორია - გ. იობაშვილი 10, ბეჟანიშვილი 5, გ. ხანდოლიშვილი 5, ალანია 5, რუსტამოვი 3, გიორგაძე 3, მძელური 2, თაბაგარი 1, ჩიკვილაძე 1, წიკლაური, გოთოშია, ი. კალანდაძე, ჩაკვეტაძე (მწ. გ შარანგია)

ჭაბ: ა. ხანდოლიშვილი, ზურაბიშვილი - კბილაშვილი 7, არსენაშვილი 5, გაწერელია 5, ბულბულაშვილი 4, ბაინაზაშვილი 4, ზ. იობაშვილი 2, გოგავა 1, ნაზღაიძე 1, მაისურაძე 1, ფერაძე, ბიბილეიშვილი, ჰუსეინოვი (მწ. დ. აბესაძე)

ქუთაისი - თელავი 30:26

ქუთ: გულეიშვილი, შიშინაშვილი - გ. კვერნაძე 10, ჩიხლაძე 7, ჟვანია 5, მამასახლისი 4, მათნაძე 3, კობახიძე 1, ლომიძე, ახალაძე, ჯუღელი, ბახტურიძე, ი.კვერნაძე (მწ. გ. თავხელიძე)

თელ: ა. სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიორგელაშვილი 6, ანდრიაშვილი 5, მღებრიშვილი 5, გ. სვიმონიშვილი 3, ბეჟაშვილი 3. ი. სამიტაშვილი 1, მაისაშვილი 1, ცისკარიშვილი 1, იაგორაშვილი 1, ბიწკინაშვილი, დიდებაშვილი, ნ. სვიმონიშვილი (მწ. ა. ანდრიაშვილი)

მსაჯები: ზურაბ ქოქოსაძე, გია ბროლაძე

სტუ - სამტრედია 41:34

სტუ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე - სურმავა 7, აბრამიშვილი 6, გოგალაძე 6, სიმონია 6, გვაზავა 5, გოგოლაძე 3, გრიშიკაშვილი 3, მსხვილიძე 2, ამირანაშვილი 1, სტურუა 1, არსენიშვილი 1 ბერძენიშვილი, ორჯონიკიძე, ხიდეშელი (მწ. ი. კეკელიძე)

სამ: ხონელიძე, კიკნაძე - წითელიშვილი 7, თევზაძე 6, გ. ნიკურაძე 6, ავალიანი 5, ხვიჩია 3, ჯ. ნიკურაძე 3, ხაჟომია 2, გაგლოშვილი 2, ელგანდაშვილი, სიხარულიძე, ზურაბიანი (მწ. გ. ხელისუფალი)

ბათუმი - პეგასი 41:31

ბათ: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 16, წივწივაძე 11, გამზარდია 4, ქარდავა 4, მაისურაძე 2, ყაველაშვილი 1, ჭანტურია 1, ვინოგრადსკი 1, ხუნჯუა 1, გოგიჩაიშვილი, ქავთარაძე, წიტაიშვილი, ი. ნარსია, ჭელიძე (მწ. მ. ჭანტურია)

პეგ: ცინცაძე, გონჩაროვი - გელაშვილი 9, ტ. კალანდაძე 7, ა. ცხვარაშვილი 7, ლობჟანიძე 2, ნატროშვილი 2, დ. ნარსია 2, ქუთათელაძე 2, აბჟანდაძე, დემეტრაშვილი, დიხამინჯია, სახვაძე, ბაძაღუა, აბულაძე, კოხრეიძე (მწ. ლ. გელაშვილი)

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

11 ოქტომბერი, პარასკევი. არენა

13:30 თელავი - ბათუმი

14:50 სამტრედია - იმედი

16:10 პეგასი - ქუთაისი

17:30 ჭაბუკთა ნაკრები - სტუ

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: