ლეგიონერები/ცინცაძის 9 სეივი და დიხამინჯიას და კბილაშვილის 4-4 გოლი
ქართველმა ლეგიონერებმა ევროპის ეროვნულ ჩემპიონატებში მორიგი ტურის მატჩები ჩაატარეს, მათ შორის იყო რამდენიმე გამორჩეული შეხვედრაც, რომელსაც ჩვენც გთავაზობთ.
„ექს ან პროვანსი“ და ნიკოლოზ კალანდაძე სტარლიგის მე-17 ტურში „პარი სენ ჟერმენს“ ეწვივნენ, რომელმაც რამდენიმე დღით ადრე ჩემპიონთა ლიგაზე გიორგი ცხოვრებაძის „ზაგრებს“ მოუგო. სტუმრები 28-32 დამარცხდნენ. კალანდაძემ ორჯერ დაარტყა კარისკენ და ერთი გოლი გაიტანა.
ხორვატიის პრემიერ ლიგის უდავო ლიდერი „ზაგრები“, შიდა ასპარეზზე დაუმარცხებელ სერიას აგრძელებს. გიორგი ცხოვრებაძის კლუბმა საჩემპიონო წრის მეორე ტურში „გორიცას“ უმასპინძლა და 37-26 დაამარცხა. გამარჯვებაში ქართველის წილი ერთი გოლია.
სუპერლიგაში ზედიზედ მეორე გამარჯვება მოიპოვა ზურაბ ცინცაძის „ლეგიონოვომ“. ცინცაძემ და კომპანიამ პოლონეთის ჩემპიონატის მე-20 ტურში „პიოტრკოვიანინს“ უმასპინძლა და 32-24 დაამარცხა. მატჩში ერთ-ერთი საუკეთესო იყო ქართველი ლეგიონერი, რომელმაც 9 სეივი შეასრულა.
ამავე ტურში ითამაშა მირიან გავაშელიშვილმაც. „ოსტროვიამ“, რომლის ღირსებასაც ქართველი იცავს, საკუთარ მოედანზე „ვისლა“ მიიღო და 25-29 დამარცხდა. გავაშელიშვილმა, ისევე როგორც წინა ტურში, ორი გოლი გაიტანა.
გიორგი დიხამინჯიას და მის „აკიურეირის“ რთული მატჩი ჰქონდა ისლანდიის ჩემპიონატის მე-19 ტურში. მასპინძლის რანგში მყოფმა „აკიურეირიმ“ IBV-ის ერთბურთიანი სხვაობით – 29-28 მოუგო. „აკიურეირის“ ქართველმა ლეგიონერმა ოთხი გოლი გაიტანა.
ეროვნული ლიგის მე-14 ტურში ითამაშეს ირაკლი კბილაშვილის და ხაზეინ რუსტამოვის გუნდებმა.
კბილაშვილის „პოტაისა ტურდა“ კლუჟის „უნივერსიტატეას“ გასვლაზე ეთამაშა და დაძაბულ შეხვედრაში 26-24 მოუგო. ქართველის შედეგიანობა ოთხ გოლში აისახა.
რუსტამოვის „კონსტანტა“ რომელიც სატურნირო ცხრილშ ბოლოს წინა მე-10 ადგილზეა, ჩემპიონატის მეორე ადგილოსან „დინამო ბუქარესტს“ ეწვია და ათ ბურთიანი სხვაობით – 23-33 დამარცხდა. რუსტამოვს შეხვედრაში შედეგიანი ქმედება არ ჰქონია.