სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

მსოფლიო ჩემპიონატზე გუშინ 11 თამაში გაიმართა და ჯგუფური ტურნირის პირველი ტური დასრულდა. განსაკუთრებით მძაფრი ორი თამაში იყო.

 

ევროპის ჩემპიონმა მონტენეგრომ 24:22 დაამარცხა აზიის ჩემპიონი, კორეა. აზიელებს ლიდერობდა მარჯვენა გარემარბი, ვო სუნ ჰე (8 გოლი), მაგრამ მონტენეგროს ჰყავს ორი უკანახაზელი ვარსკვლავი - კატარინა ბულატოვიჩი (7 გოლი, 3 პასი) და მილენა კნეზევიჩი (6). გადამწყვეტი გამოდგა თამაშის ბოლო მონაკვეთი, როდესაც კორეა 21:23 აგებდა და ორი შვიდმეტრიანი ვერ გამოიყენა.

მსოფლიო და ოლიმპიურმა ჩემპიონმა, ნორვეგიამ ორივე ტაიმი 11:10 მოუგო ესპანეთს. 8 გოლი გაიტანა მარჯვენა ინსაიდმა ნორა მორკმა, ხოლო მეკარე კატრინ ლუნდემ 11 ბურთი მოიგერია (35%). ესპანელთა შორის 4-4 გოლით საუკეთესოები იყვნენ ხაზი ბეგონია ფერნანდესი, გარემარბი ელიზაბეთ პინედო და ინსაიდი მარტა მანგე.

დღეს A და B ჯგუფის გუნდები მეორე ტურს გამართავენ. ყველაზე საინტერესო იქნება კორე-ჰოლანდიისა და დანია-იაპონიის თამაშები.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში. 7 დეკემბერი

A ჯგუფი

მონტენეგრო-კორეა 24:22

საფრანგეთი - დრ კონგო 31:13

ჰოლანდია - დომინიკელთა რესპუბლიკა 44:21

B ჯგუფი

ბრაზილია - ალჟირი 36:20

დანია - ჩინეთი 44:21

C ჯგუფი

ანგოლა - არგენტინა 33:23

პოლონეთი - პარაგვაი 40:6

ნორვეგია - ესპანეთი 22:20

D ჯგუფი

უნგრეთი-ჩეხეთი 35:27

გერმანია-ავსტრალია 36:15

რუმინეთი - ტუნისი 27:17

8 დეკემბერი: 18:45 ჩინეთი - ბრაზილია, 19:00 კორეა - ჰოლანდია, 21:00 ალჟირი - სერბეთი, 21:15 კონგო - მონტენეგრო, 23:15 იაპონია - დანია, 23:30 დომინიკელთა რესპუბლიკა - საფრანგეთი

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

 

გაირკვა რეზო ჭანტურიას კლუბის, სტრუმიცას მეტოქეები ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე; შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას გუნდმა რუმინეთის ჩემპიონატის პირველი წრე მესამე ადგილზე დაასრულა; რატი მსხვილიძე, შესაძლოა, ტრაბზონსფორში გადავიდეს, 6 დეკემბერს კი სერბეთში იწყება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი ხელბურთში.

ზომიმაკ-სტრუმიცამ მესამე ეტაპი დანიურ ორჰუსთან წარმატებით გაიარა და მოხვდა ჯგუფურ სტადიაზე, სადაც მისი მეტოქეები იქნებიან ფრანგული მონპელიე, დანიური სკიერნი და პორტუგალიის სპორტინგი. თამაშები ორ წრედ გაიმართება თებერვალ-მარტში, ხოლო მეოთხედფინალში ჯგუფიდან 2-2 გუნდი გადის. მაკედონიის ჩემპიონატში სტრუმიცას 11 თამაშიდან 11 მოგება აქვს და 33 ქულით ლიდერობს.

რუმინეთის პირველობაზე დასრულდა პირველი წრე. შტიინცა ბაკეუმ, შოთა თევზაძითა და ვლადიმერ რუსიათი, გამოტოვებული მატჩი სტუმრად მოუგო სტიაუას 39:34 და მესამე ადგილზეა. რუსიას გოლი არ გაუტანია. საშობაო არდადაგებამდე რუმინეთში კიდევ ორი ტური გაიმართება, რის შემდეგაც თევზაძე, რუსია და ტიმიშოარას ლიდერი, ირაკლი ჩიქოვანი საქართველოს ნაკრებს შეუერთდებიან. ნაკრები 20-დან 25 დეკემბრამდე თბილისში მოემზადება, შემდეგ ისრაელში გამართავს შეკრებასა და საწვრთნელ მატჩს, 2 იანვარს კი ანკარაში ეთამაშება თურქეთს მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაციის მესამე ტურში.

თურქეთის ჩემპიონატში, ტრაბზონსფორში ახლახან გადასულ მეკარეს, გიგა ტორონჯაძეს მალე შეიძლება საქართველოს ნაკრების მეორე მოთამაშე, რატი მსხვილიძეც შეუერთდეს. კლუბსა და ხელბურთელს შორის ამჟამად მოლაპარაკება მიმდინარეობს. ტრაბზონი თურქეთის 14-გუნდინ ჩემპიონატში მეათე ადგილზეა 8 თამაშიდან 3 მოგებით, უახლოესი მატჩი აქვს 17 დეკემბერს და ლიდერს, ბეშიქთაშს ეთმაშება.

და ბოლოს, 6 დეკემბერს სერბეთში იწყება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი. პირველ დღეს ერთი მატჩია. სერბეთი ხვდება იაპონიას.

ხელბურთი. ფედერაციის თასის წილისყრა. ჯგუფური ეტაპი, კაცები. A ჯგუფი: ჰანოვერი (გერ), ლეონი (ესპ), ლუგი (შვდ), ჩურგუი (უნგ) - B ჯგუფი: მონპელიე (საფ), სკიერნი (დან), სტრუმიცა (მკდ), სპორტინგი (პორ) – C ჯგუფი: სეგედი (უნგ), ტატრან პრეშოვი (სლკ), ნანტი (საფ), კრისტიანსტადი (შვდ) – D ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ), კონსტანცა (რუმ), შამბერი (საფ), ჰლოჰოვეცი (სლკ)

რუმინეთის ჩემპიონატი. პირველი წრის შემდეგ: 1. კონსტანცა 29, 2. პოტაისა ტურდა 29, 3. შტიინცა ბაკეუ 25, 4. დინამო ბუქარესტი 23, 5. პანდური 21, 6. ოდორეი 18, 7. პოლი ტიმიშოარა 12, 8. სტიაუა 12, 9. ბაია მარე 10, 10. კარას სევერინი 7, 11. ბუკოვინა 4, 12. CSM ბუქარესტი 3

 

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში. 6-22 დეკემბერი. A ჯგუფი: მონტენეგრო (ევროპის ჩემპიონი), ჰოლანდია, კონგო, კორეა, საფრანგეთი, დომინიკელთა რესპუბლიკა - B ჯგუფი: დანია, ბრაზილია, სერბეთი, იაპონია, ჩინეთი, ალჟირი - C ჯგუფი: ნორვეგია (ოლიმპიური და მსოფლიო ჩემპიონი), პოლონეთი, ანგოლა, ესპანეთი, არგენტინა, პარაგვაი - D ჯგუფი: უნგრეთი, გერმანია, რუმინეთი, ჩეხეთი, ტუნისი, ავსტრალია. 6 დეკემბერს, 21:00 სერბეთი - იაპონია. მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

 

ფოტო: რეზო ჭანტურია ორჰუსთან მატჩში

სერბეთში დაიწყო მსოფლიო ჩემპიონატი ქალთა შორის. პირველ მატჩში მასპინძლებმა დაამარცხეს იაპონია - 28:26.

იაპონია თამაშის სამი მეოთხედის იგებდა გამავლობაში იგებდა. პირველი ტაიმი 13:10 მორჩა, შემდეგ სხვაობა გაიზარდა, სერბები კი ვერაფერს უხერხებდნენ აზიელების აქტიურ დაცვას (3+3). ანგარიში პირველად 42 წუთზე გათანაბრდა - 17:17, რის შემდეგაც მასპინძლებმა უპირატესობა მოიპოვეს, ერთი პირობა 5 ბურთითაც დაწინაურდნენ და საბოლოოდ 28:26 მოიგეს.

თამაშს 4000 მაყურებელი დაესწრო. მასპინძელთაგან ყველაზე შედეგიანი იყო გამთამაშებელი ანდრეა ლეკიჩი (6), იაპონიის გუნდიდან - შუამარბი შიო ფუძიი (7). დღეს მსოფლიო ჩემპიონატზე 11 მატჩია.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

6 დეკემბერი

B ჯგუფი: სერბეთი - იაპონია 28:26

7 დეკემბერი

A ჯგუფი:

17:45 მონტენეგრო-კორეა

20:00 საფრანგეთი - დრ კონგო

22:15 ჰოლანდია - დომინიკელთა რესპუბლიკა

B ჯგუფი

21:00 ბრაზილია - ალჟირი

23:15 დანია - ჩინეთი

C ჯგუფი

18:45 ანგოლა - არგენტინა

21:00 პოლონეთი - პარაგვაი

23:15 ნორვეგია - ესპანეთი

D ჯგუფი

17:45 უნგრეთი-ჩეხეთი

20:00 გერმანია-ავსტრალია

22:15 რუმინეთი -ტუნისი

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

სენაკში მიმდინარე საქართველოს ჩემპიონატში 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, დღეს, ზუგდიდის გუნდმა ორი მცირე სენსაცია მოახდინა.

ზუგდიდელებმა ჯერ დაამარცხეს ლიდერი, ფოთი - 21:16, შემდეგ კი მეორე ადგილზე მყოფი სამტრედიაც - 24:21. შედეგად, ზუგდიდმა თითქმის გაინაღდა დასავლეთი ზონის მესამე პრიზიორობა და მეორე ეტაპზე გასვლაც. მესამე ადგილის თეორიული შანსი წყალტუბოსაც დარჩა, ხოლო ზუგდიდს მეორის დაკავებაც შეუძლია.

დასავლეთი ლიგის ჩემპიონის ვინაობა კი ხვალ გამოვლინდება. ფოთის გუნდი ისევ ლიდერობს, მაგრამ პირველობის შანსი დარჩა სამტრედიასაც. ამისათვის სამტრედიელებმა ჯერ წყალტუბო უნდა დაამარცხონ, შემდეგ კი, ტურის ბოლო მატჩში, ფოთის ძლევაც მართებთ 6-ბურთიანი სხვაობით, რადგანაც პირველ წრეში 16:21 წააგეს უშუალო კონკურენტთან.

10-14 დეკემბერს უკვე თბილისის ლიგის გუნდები გამართავენ მეორე წრეს, რის შემდეგაც საბოლოდ გამოვლინდება მეორე ეტაპის ყველა მონაწილე. 10 გუნდი 0 ქულიდან გააგრძელებს და ერთწრიან ტურნირში გაარკვევს ექვსეულს, რომელიც საქართველის ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . დასავლეთი. მეორე წრე, სენაკი

5 დეკემბერი

ზუგდიდი - ფოთი 21:16

სამტრედია - ქუთაისი 21:17

ბათუმი - წყალტუბო 16:20

ზუგდიდი- სამტრედია 24:21

ქუთაისი - წყალტუბო 29:15

ფოთი - ბათუმი 31:19

მდგომარეობა

ფოთი 16 ქულა (9 თამაშიდან), სამტრედია 12 (8), ზუგდიდი 10 (8) / ქუთაისი 6 (9) / წყალტუბო 6 (8), ბათუმი 0 (8)

6 დეკემბერი

10:00 ბათუმი - ზუგდიდი

11:00 სამტრედია - წყალტუბო

12:00 ბათუმი - ქუთაისი

13:15 წყალტუბო - ზუგდიდი

14:30 სამტრედია - ფოთი

15:45 დასავლეთი ლიგის პრიზიორების დაჯილდოება

თბილისი. მეორე ტური - 10-14 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქ, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1. თელავი 16 ქ (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

სენაკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის დასავლეთი ლიგის ტურნირი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. დასავლეთის ჩემპიონი ფოთის გუნდი გახდა, მეორე ადგილზე გავიდა სამტრედია, მესამეზე - ზუგდიდი.

ბოლო თამაშის წინ ჩემპიონობის შანსი ჰქონდა სამტრედიასაც, რომელსაც პირველ წრეში 16:21 ჰქონდა წაგებული ფოთთან და 6 ბურთით გამარჯვება სჭირდებოდა, მაგრამ ფოთის გუნდი მატჩის დასაწყისიდან ბოლომდე წინ იყო და 25:20 გაიმარჯვა. ფოთელებმა 18 ქულა დააგროვეს.

14-14 ქულა აქვთ სამტრედიასა და ზუგდიდს, მაგრამ სამტრედიელებმა ვერცხლის მედლები უკეთესი პირადი ბალანსის წყალობით მოიპოვეს (22:17, 21:24).

სამივე გუნდი ბრძოლას საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს. აღმოსავლეთიდან მეორე ეტაპზე გავიდნენ თელავი, გორი და ყვარელი. 10-14 დეკემბერს უკვე თბილისის ლიგის გუნდები გამართავენ მეორე წრეს, რის შემდეგაც გამოვლინდება მეორე ეტაპის ყველა მონაწილე. 3-3 გამარჯვებულს დაემატება საუკეთესო მეოთხე ადგილიც. 10 გუნდი 0 ქულით გააგრძელებს შეჯიბრებას და ერთწრიან ტურნირში გაარკვევს საფინალო ექვსეულს, რომელიც ამის შემდეგ ერთ წრედ გამოავლენს საქართველოს 2014 წლის ჩემპიონს.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99. დასავლეთი.

6 დეკემბერი, სენაკი

ბათუმი - ზუგდიდი 15:29

სამტრედია - წყალტუბო 24:18

ბათუმი - ქუთაისი 25:34

წყალტუბო - ზუგდიდი 14:29

სამტრედია - ფოთი 20:25

საბოლოო მდგომარეობა

1. ფოთი 18 ქულა 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

ურთიერთშეხვედრები: სამტრედია-ზუგდიდი 22:17, 21:24

თბილისი. მეორე ტური - 10-14 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქ, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1. თელავი 16 ქ (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

უკრაინაში ახლახან დასრულებულ საერთაშორისო ტურნირზე საქართველოს გოგონათა ნაკრებში საუკეთესო იყო თათია გადელია, რისთვისაც სპეციალური პრიზიც მიიღო. მან ქალაქ ბროვარიში, 3 ოფიციალურ და 2 ამხანაგურ მატჩში 31 გოლი გაიტანა.

 

თათია გადელია ფოთელია, 15 წლისაა. 11 წლისამ დაიწყო ხელბურთში ვარჯიში დარეჯან გეფერიძესთან, მაგრამ, ერთი ხანობა მძლეოსნობაზე გადავიდა.

- დროებით გადამიყვანეს. დარეჯან გეფერიძემ მირჩია მძლეოსნობაშ ვარჯიში ფიზიკური კონდიციების გასაუმჯობესებლად. ამის გამო მომიხდა თბილისში, ბებიასთან გადმოსვლა. ბებიაჩემი, მანანა ალანია ძველი ხელბურთელია, მეკარე, და მისი ხათრით ავირჩიე ხელბურთი. კალათბურთის ჯგუფიც არის ფოთში, მაგრამ კალათბურთი არ მიყვარს. შარშან, მთელი 6 თვე მარტო მძლეოსნობაში ვვარჯიშობდი და დეკემბერში პირდაპირ საქართველოს ჩემპიონატზე ვითამაშე. თავდაპირველად შუბის ტყორცნაში დამიპირეს ვარჯიში, რათა ტყორცნის ძალა მომმატებოდა, მაგრამ მერე სირბილზე გადავედი. შედეგად ძალიან მოვუმატე სისწრაფეს და ნახტომს.

- უკრაინაში პირველი საერთაშორისო ტურნირი გქონდათ...

- ტურნირი კი. შარშან ბაქოში ვიყავით ამხანაგური მატჩების სათამაშოდ. ჩვენს ტოლებს სამივე მატჩი მოვუგეთ, ორი წლით უფროსებთან დავმარცხდით. უკრაინაში წასვლის წინ ცოტათი გვეშინოდა, არ ვიცოდით ჩვენი ნამდვილი ძალა, მაგრამ მივდიოდით საბრძოლველად. ჩვენს თანატოლებს, ბროვარის გუნდს ორივე თამაში მოვუგეთ, წავაგეთ ბელარუსებთან და ცოტათი უფროს უკრაინელებთან. აღმოჩნდა, რომ ყველასთან შეგვიძლია თამაში და მოგებაც, თუ მოვუმატებთ.

- აპირებ, რომ ხელბურთს ბოლომდე მიყვე?

- აუცილებლად. თავიდან გოგონები ისე, გასართობად დავდიოდით ხელბურთზე. მერე, უკვე ნაკრებში რომ მოვხვდით, მოტივაცია და მეტი ინტერესი გაგვიჩნდა. თუმცა, სკოლის დამთავრების შემდეგ იურიდიულ ფაკულტეტზეც მინდა ჩაბარება.

- მაგ დროისთვის უკვე ბევრი გექნება ნათამაშევი. 2015 წლიდან ყოველწლიურად მოგიწევთ ევროპის და მსოფლიო ჩემპიონატებში გამოსვლა. დავუშვათ, უცხოეთის რომელიმე კლუბიდან მიიღე მიწვევა, იურისტობას რას უზამ?

-სწავლას და იურისტობას და მერეც მოვახერხებ. რა თქმა უნდა, დავთანხმდები. სპორტული კარიერის დასრულების შემდეგაც შეიძლება ყველაფრის მოსწრება. ხელბურთის თამაში ძალიან მინდა. ცალკე ნაკრები და ფოთის გუნდშიც მინდა წარმატების მიღწევა. პირველ წრეში თბილისის მამულთან 2 ბურთით წავაგეთ, მაგრამ აუცილებლად ვიბრძოლებთ ჩემპიონობისთვის.

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal