სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალისტებს შაბათს კიდევ ერთი გუნდი დაემატა - პარი სენ ჟერმენი. პარიზელებმა შინ დაამარცხეს სკოპიეს მეტალურგი - 32:29.

ფრანგულ კლუბში ყველაზე შედეგიანები იყვნენ დანიელი მიქელ ჰანსენი (8), ხორვატები მარკო კოპლიარი (7) და იგორ ვორი (5), ხოლო ლუკ აბალო 1 გოლს დასჯერდა. ამავე ჯგუფში ბარსელონამ სტუმრად გაანადგურა შვეიცარიის თიუნი - 39:23. ბარსელონაც და სენ ჟერმენიც უკვე მერვედფინალში არიან და შემდეგ ტურში, 15 თებერვალს, ერთმანეთში ითამაშებენ. მესამე და მეოთხე ადგილებისთვის ორი მაკედონიური კლუბი და მისკის დინამო იბრძოლებენ.

A ჯგუფში პირველი ქულა მოიპოვა სანკტ-პეტერბურგის გუნდმა, ვინც შინ ქულა დააკარგვინა სლოვენიურ პივოვარნა ლაშკოს - 26:26. ოსიგურანიე ზაგრებმა შინ პრინციპული თამაში მოუგო მოტორ ზაპოროჟიეს - 33:27 და პლეიოფში გასასვლელ ბრძოლაში ჩაერთო.

D ჯგუფში გერმანიის ფლენზბურგმა პლეიოფში გასვლის თეორიული შანსიც გადაუწურა შვედეთის ჰალმსტადს - 33:25, ხოლო ქალთა ტურნირზე გერმანიისვე ტიურინგერმა დანიის მიდტიულანდს მოუგო - 26:24. კვირას ტური დასრულდება.

ფოტო: მიქელ ჰანსენი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ. სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:29

8 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33:27

9 თებ, 22:00. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 14 ქულა, ლიოვენი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 7 / ზაგრები 6, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ. პორტუ (პორ)ტარგი ლცე (პოლ) 30:35

9 თებ, 19:55. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ)

კილი 12, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ) 23:39

8 თებ. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 32:29

9 თებ, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ)

ბარსელონა 15, პსჟ 11, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 33:25

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 13, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ. ტიურინგერი (გერ) - მიდტიულანდი (დან) 26:24

9 თებ, 18:30. სევეჰოფი (შვდ) - ვარდარი (მკდ)

ვარდარი, მიდტიულანდი 2 / ტიურინგერი 2, სევეჰოფი, 0

2 ჯგუფი

7 თებ. ლარვიკი (ნორ) - დიორი ეტო (უნგ) 23:29

9 თებ, 22:00. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

დიორი 3, კრიმი 2 / ბუდუჩნოსტი 1, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი

ორთვიანი შესვენების შემდეგ განახლდა ხელბურთელ კაცთა ჩემპიონთა ლიგა. ჯგუფურ ეტაპზე სათამაშოა 3 ტური, რის შემდეგაც გამოვლინდება 16 მერვედფინალისტი. სადღეისოდ პლეიოფის 7 მონაწილეა ცნობილი.

გუშნ ორი მნიშვნელოვანი თამაში გაიმართა D ჯგუფში. ჩემპიონთა თასის მფლობელმა, ჰამბურგმა სტუმრად დიდი უპირატესობით დაამარცხა სლოვენიის გორენიე - 36:29. ესპანურ ლოგრონიოს მხოლოდ მოგება სჭირდებოდა დანიის ოლბორგთან და მოიგო კიდეც - 25:23. ამ ჯგუფში მერვედფინალში გასვლა განაღდებული აქვთ ჰამბურგსა და მეორე გერმანულ კლუბს, ფლენზბურგს, ხოლო დანარჩენი ორი ადგილისთვის იბრძვიან ოლბორგი, გორენიე და ლოგრონიო.

დღეს ლიგაში ერთადერთი მატჩია - B ჯგუფში პლოცკის ვისლა უმასპინძლებს ფრანფულ დიუნკერკს.

ფოტო: ლოგრონიო - ოლბორგი

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ, 16:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

8 თებ, 21:00. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

9 თებ, 22:00. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 14 ქულა, ლიოვენი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

6 თებ, 23:00. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ)

7 თებ, 24:30. პორტუ (პორ) ტარგი კილცე (პოლ)

9 თებ, 19:55. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ)

კილი 12, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ, 19:30. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ)

8 თებ, 21:00. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

9 თებ, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ)

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ, 20:00. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

პარასკევს ორი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში და გამოვლინდა კაცთა ტურნირის კიდევ ორი მერვედფინალისტი.

B ჯგუფში პლეიოფის ოთხივე მონაწილე გაირკვა. პოლონურმა კელცემ ახალი მწვრთნელის, ტალანტ დუშებაევის ხელმძღვანელობით პორტუში გაიმარჯვა 35:30, თვითონაც გაინაღდა მერვედფინალში გასვლა და მეორე პოლონურ კლუბს, ვისლასაც გაუხსნა გზა პლეიოფისკენ. ვისლა პორტუს ბოლო ორი ტურის 4 ქულით უსწრებს, მაგრამ ორივე ურთიერთშეხვედრა მოგებული აქვს.

ქალთა ტურნირზე ზედიზედ მეორე მატჩი წააგო შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიის ლარვიკმა. საკუთრ მოედანზე მათ ვერაფერი მოუხერხეს თასის მფლობელის, დიორი ეტოს ვარსკვლავებს - უნგრელ ანიტა გორბიცს (8 გოლი), ბრაზილიელ ედუარდა ამორიმს (5), ნორვეგიელ ჰაიდი ლოკეს (5) და მონტენეგროელ კატარინა ბულატოვიჩს (4). უნგრულმა კლუბმა 29:23 მოიგო და ჯგუფში დაწინაურდა.

შაბათს ლიგაში ქალთა ტურნირის 1 და კაცების 5 მატჩია. ტური კვირას დასრულდება.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ, 16:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

8 თებ, 21:00. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

9 თებ, 22:00. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 14 ქულა, ლიოვენი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ. პორტუ (პორ) ტარგი ლცე (პოლ) 30:35

9 თებ, 19:55. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ)

კილი 12, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ, 19:30. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ)

8 თებ, 21:00. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

9 თებ, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ)

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ, 20:00. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ, 18:00. ტიურინგერი (გერ) - მიდტიულანდი (დან)

9 თებ, 18:30. სევეჰოფი (შვდ) - ვარდარი (მკდ)

ვარდარი, მიდტიულანდი 2 / სევეჰოფი, ტიურინგერი 0

2 ჯგუფი

7 თებ. ლარვიკი (ნორ) - დიორი ეტო (უნგ) 23:29

9 თებ, 22:00. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

დიორი 3, კრიმი 2 / ბუდუჩნოსტი 1, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2 გუნდი


ხელბურთის შინაური სეზონი განახლდება თბილისში, 24 თებერვლიდან, უფროსი ასაკის, 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების შეჯიბრებით.

საქართველოს ჩემპიონატის პირველმა სტადიამ უკვე გამოავლინა რეგიონული ჩემპიონები და საგაზაფხულო სტადიაზე გასული 10 საუკეთესო გუნდი. მეორე ეტაპს ათივე გუნდი უქულოდ იწყებს და ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვსეულს.

11 თებერვალს ხელბურთის ფედერაციაში გაიმარება წილისყრა. 10 გუნდი განაწილდება ორ ქვეჯგუფად, რომლებიც დაიწყებენ შეჯიბრებას. დაყოფა პირობითია, რადგან, საბოლოოდ, ათივე გუნდი ერთმანეთს თითოჯერ შეხვდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99. საგაზაფხულო ეტაპი

თელავი, ქარიშხალა, ფოთი, გორი, პეგასი, სამტრედია, ყვარელი, იმედი, ზუგდიდი, მამული

11 თებერვალი, 13:00 წილისყრა (პირდაპირი სტრიმი ხელბურთის ფედერაციის ვებგვერდზე)

24-28 თებერვალი - პირველი ხუთეული - თბილისი

3-7 მარტი - მეორე ხუთეული - თბილისი

24-28 მარტი - საერთო ტური - თბილისი

6 საუკეთესო გუნდი გავა ფინალურ ეტაპზე (0 ქულით) და ერთ წრედ გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონს

ფინალური ეტაპი: 5-9 მაისს, თბილისში.

რვა გუნდი, რომელიც პირველ ათეულში ვერ მოხვდა, ითამაშებს ერთ წრედ, ფედერაციის თასისთვის.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99. 11-18 ადგილები. ფედერაციის თასი.

ქუთაისი, რუსთავი, წყალტუბო, შევარდენი, ახაშენი, ბათუმი, ქარელი, ლაგოდეხი

11 თებერვალს - წილისყრა. თამაშები - 14-16 მარტს და 1-4 აპრილს.

 

ხუთშაბათს ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში, ხოლო აზიაში გამოვლინდნენ რეგიონული ჩემპიონატის პრიზიორები და, შესაბამისად, 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის მონაწილეები.

ლიგაზე პლეიოფში გასვლის შანსი დაკარგა ფრანგულმა დიუნკერკმა, ვინც პოლონეთში 25:32 დამარცხდა პლოცკის ვისლასთან. ამ ჯგუფში მერვედფინალში უკვე გავიდნენ გერმანიის კილი და დანიის კოლდინგი, 2 საგზურისთვის კი ორი პოლონური გუნდი, ვისლა და კელცე, ასევე პორტუ იბრძვიან. დღეს პორტუ კელცეს მასპინძლობს და თუ დამარცხდა, ამ ჯგუფიდან ოთხივე მერვედფინალისტის ვინაობა გახდება ცნობილი. დღესვე ქალთა ტურნირზე შარშანდელი ფინალის რემატჩი გაიმართება - ნორვეგიის ლარვიკი უმასპინძლებს მოქმედ ჩემპიონ დიორი ეტოს.

ევროთასებზე ერთადერთი ქართველი ხელბურთელის გუნდია დარჩენილი. 9 თებერვალს რევაზ ჭანტურიას ზომიმაკ-სტრუმიცას (მაკედონია) ჯგუფური ტურნირის პირველი მატჩი აქვს ფრანგულ მონპელიესთან, სადაც თამაშობს ახლახან დასრულებული ევროპის ჩემპიონატის ორი გამარჯვებული - მიქაელ გიგუ და ვილიამ აკამბრეი.

ბაჰრეინში კი დასრულდა აზიის ჩემპიონატი. მასპინძლები ფინალში დამარცხდნენ ყატართან - 27:26, რომელიც პირველად გახდა აზიის ჩემპიონი. მესამე ადგილისთვის ირანმა მოუგო არაბეთის გაერთიანებულ საემიროებს. ოთხივე გუნდი ითამაშებს 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონტზე, ყატარი - როგორც მასპინძელი, დანარჩენებმა კი საგზურები მოიპოვეს. ირანი და ემირატები პირველად იასპარეზებენ მსოფლიო პირველობაზე. ფიასკო განიცადეს აზიის ცხრაგზის ჩემპიონმა კორეამ და რეგიონის კიდევ ერთმა ლიდერმა, იაპონიამ.

ამგვარად, უკვე ცნობილია მსოფლიოს 2015 წლის ჩემპიონატის 11 მონაწილე: ესპანეთი (მსოფლიო ჩემპიონი), ყატარი (მასპინძელი), საფრანგეთი, დანია, ხორვატია (ევროპის ჩემპიონატის ნახევარფინალისტები), ალჟირი, ტუნირი, ეგვიპტე (აფრიკის ჩემპიონატის პრიზიორები), ბაჰრეინი,ირანი, ემირატები (აზიის ნახევარფინალისტები). კიდევ ცხრა მონაწილეს გამოავლენს ევროპის პლეიოფი, სამს - ამერიკის ჩემპიონატი, ხოლო ერთს - ოკეანიის პირველობა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ, 16:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

8 თებ, 21:00. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

9 თებ, 22:00. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 14 ქულა, ლიოვენი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ, 24:30. პორტუ (პორ) ტარგი ლცე (პოლ)

9 თებ, 19:55. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ)

კილი 12, კოლდინგი 10, ლცე 8, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ, 19:30. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ)

8 თებ, 21:00. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

9 თებ, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ)

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ, 20:00. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ, 18:00. ტიურინგერი (გერ)- მიდტიულანდი (დან)

9 თებ, 18:30. სევეჰოფი (შვდ) - ვარდარი (მკდ)

ვარდარი, მიდტიულანდი 2 / სევეჰოფი, ტიურინგერი 0

2 ჯგუფი

7 თებ, 23:00. ლარვიკი (ნორ) - დიორი ეტო (უნგ)

9 თებ, 22:00. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 2, დიორი, ბუდუჩნოსტი 1, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2 გუნდი

განახლდა ქალთა ჩემპიონთა ლიგის გათამაშება. მეორე ჯგუფურ ეტაპზე, ორწრიან ტურნირში, 4 ნახევარფინალისტი გამოვლინდება.

მთავარი მატჩი გაიმართა უნგრეთში, თასის მფლობელ დიორი ეტოსა და მონტენეგროს ბუდუჩნოსტს შორის. ტაიმი სტუმრებმა 13:9 მოიგეს. დიორი ეტომ, რომელიც, ფაქტობრივად, მსოფლიო ნაკრებია, მხოლოდ ანგარიშის გათანაბრება მოახერხა - 23:23. 6 გოლი გაიტანა მსოფლიოს ამასწინანდელი პირველობის საუკეთესო მოთამაშემ, ედუარდა ამორიმმა (ბრაზილია), 4 - კატარინა ბულატოვიჩმა (მონტენეგრო), 3-3 - ანიტა გორბიცმა (უნგრეთი) და ჰაიდი ლოკემ (ნორვეგია). სტუმრებში საუკეთესო იყო სერბი პივოტი დრაგანა ცვიიჩი (6), 5 გოლი გაიტანა რადმილა პეტროვიჩმა (მონტენეგრო). 4 - კრისტინა ნიაგუმ (რუმინეთი).

მაკედონიის ვარდარმა 31:25 მოუგო გერმანიის ტიურინგერს. მასპინძლებში საუკეთესო მოთამაშეები სერბები იყვნენ - მარინა დმიტროვიჩი და იოვანკა რადიჩევიჩი (6-6 გოლი), ოთხჯერ გაიტანა 2013 წლის საუკეთეესო ხელბურთელმა ქალმა ანდრეა ლეკიჩმა, ვინც ვარდარში დიორი ეტოდან გადავიდა.

დანიურმა მიდტიულანდმა 25:24 მოუგო შვედეთის სევეჰოფს, ხოლო შარშანდელი ფინალისტი, ნორვეგიის ლარვიკი 25:31 დამარცხდა სლოვენიაში, კრიმ მერკატორთან.

ქალთა ჩემპიონთა ლიგა წლეულს პირველად იმართება ახალი ფორმატით - დასკვნით ეტაპზე გასული 4 საუკეთესო გუნდი გამარჯვებულს არა მიმოსვლით პლეიოფში, არამედ ოთხთა ფინალში გამოავლენს. ნახევარფინალები და ფინალი 3-4 მაისს გაიმართება ბუდაპეშტში.

მომდევნო კვირაში ქალები მეორე ტურს გამართავენ და განახლდება კაცების ჩემპიონთა ლიგაც. აქ ჯგუფური ტურნირის ბოლომდე კიდევ 3 ტურია, რის შემდეგაც 16 მერვედფინალისტი გამოვლინდება.

ჩემპიონთა ლიგა. ქალები.

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1-2 თებერვალი

1 ჯგუფი

მიდტიულანდი (დან) - სევეჰოფი (შვდ) 25:24

ვარდარი (მკდ) - ტიურინგერი (გერ) 31:25

8 თებ: ტიურინგერი - მიდტიულანდი, 9 თებ: სევეჰოფი - ვარდარი

2 ჯგუფი

დიორი ეტო (უნგ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 23:23

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ლარვიკი (ნორ) 24:18

7 თებ: ლარვიკი - დიორი, 9 თებ: ბუდუჩნოსტი - კრიმი

ფოტო: ედუარდა ამორიმი ბუდუჩნოსტთან მატჩში

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal