სიახლეების კალენდარი

აგვისტო 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

2015 წლის ევროპის ახალგაზდრული ოლიმპიური ფესტივალისთვის მზადებას განაგრძობს საქართველოს გოგონათა ნაკრები.

გუნდი დღეს გაემგზავრა ბორჯომში, სადაც მაია კარბუნარის, ელისო ჟურულიშვილისა ფიზმომზადების მწვრთნელ მამია ტუღუშის ხელმძღვანელობით 12-დღიან შეკრებას გაივლის.

ამის შემდეგ საქართველოს ჩემპიონატების მატჩებია, რასაც მოჰყვება სამი საერთაშორისო ტურნირი. აპრილში გოგონათა ნაკრები გაემგზავრება ბაქოში, მაისში - მინსკში, ხოლო მაისშივე - უკვე თბილისში გაიმართება ჯემალ ცერცვაძის 75 წლისთვისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო ტურნირი 16-წლამდელ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

დიდი ქართველი ხელბურთელი იუბილეს 7 მაისს აღნიშნავს, ხოლო ტურნირის გამართვის წინასწარი ვადაა 10-15 მაისი.

ამჟამად ხელბურთის ფედერაცია მოლაპარაკებას აწარმოებს კოლეგებთან ათიოდ ქვეყნიდან. თუ ყველაფერი წარმატებულად დასრულდა, ცერცვაძის ტურნირზე სოლიდური შემადგენლობა უნდა შეიკრიბოს. შეჯიბრებას ტესტ-ტურნირის სტატუსი ექნება 2015 წლის თბილისის ახალგაზრდული ოლიმპიადისთვის.

გოგონათა (16წ) ნაკრები

მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), თამარ ჩაჩუა (პეგასი), ლედი მაზმიშვილი (მამული)

მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი, ქეთი კუნელაშვილი, მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, მაია ბერიძე, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი (პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული), მარი კერესელიძე (იმედი)

მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი, მამია ტუღუში

გლდანის ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის დარბაზში იწყება ფედერაციის თსის გათამაშება 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის.

 

მონაწილეობენ ის გუნდები, ვინც საუკეთესო ათეულში ვერ მოხვდა. სულ 8 კლუბი უნდა შეკრებილიყოო, მაგრამ ბათუმელმა და ახაშნელმა ხელბურთელებმა ჩამოსვლა ვერ მოახერხეს.

6 გუნდი ერთ წრედ ითამაშებს, პირველი სამი ტური 14-16 მარტს გაიმართება, შეჯიბრება დასრულდება აპრილში.

ფედერაციის თასი. ბიჭები, 1998-99

მონაწილეობენ: შევარდენი, ქარელი, ლაგოდეხი, ქუთაისი, წყალტუბო, რუსთავი.

პირველი ტური. 14-16 მარტი

14 მარტი, გლდანი

12:00 შევარდენი - ქარელი

13:30 ლაგოდეხი - ქუთაისი

15 მარტი, სტუ

13:30 ქარელი - რუსთავი

15:00 ქუთაისი - წყალტუბო

16 მარტი, გლდანი

12:00 ლაგოდეხი - წყალტუბო

13:30 რუსთავი - შევარდენი

შევარდენი

1.ბაჩო შაქარაშვილი 16. ლევან კოპალიანი 21. გიორგი სადირინი - 2. ნიკა გიგაური 3. ენრიკე ბაზანოვი 4. აკაკი მარტიაშვილი 5. ლაშა თიგიშვილი 6. ბექა მეძმარიაშვილი 7. ნიკა მესხიშვილი 8. მათე მიჩილაშვილი 9. ზაალ ზაალიშვილი 10. ვაჟა დოლიძე 11. გიორგი გოროზია 14. გივი ინანიშვილი 17. სერგო აგაჯანოვი 19. აკაკი ბულია - მწვრთნელები: გიორგი გვაზავა, ლევან ოსიყმაშვილი

რუსთავი

1.დავით მამულაშვილი - 2. ოთარ ბალუხაშვილი 3. ლუკა ხათრიძე 4. მიხეილ შუშანაშვილი გიორგი ზედელაშვილი 6. ბექა ჩუთლაშვილი 7. შოთა ეგაძე 8. ლუკა ბაბუნაძე 9. ლუკა ბუიშვილი 10. გიორგი ფიჩხაია 11. ირაკლი კანდელაკი, გიორგი სამხარაძე, მიხეილ თამაზაშვილი - მწვრთნელები: ზურაბ ჩუთლაშვილი, ვასილ მძელური

წყალტუბო

1.გიორგი აფხაძე 16. დავით ვარდანიძე - 2. გიორგი ჩარქსელიანი 3. გიორგი ბერელიძე 4. ლაშა ჭოლოკავა 5. გიგა ნემსიწვერიძე 6. გიორგი აფხაძე 7. ლუკა ბენდელიანი 8. გიორგი მეტონიძე 9. თორნიკე დარსაველიძე 10. გიორგი ხელაძე 11. იოსებ ლომთაძე - მწვრთნელი: ნოე ეგაძე

 

თბილისსა და სენაკში მიმდინარეობს საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები.

სენაკში საგაზაფხულო ეტაპი დაიწყეს უმცროსი ასაკის, 2000-01 წლებში დაბადებულმა ბიჭებმა და გოგონებმა. ბიჭებში პირველი ეტაპის შემდეგ შეირჩა 8 გუნდი, ვინც ბრძოლას ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს. დასავლეთიდან - ქუთაისი, ფოთი, ზუგდიდი და სამტრედია; აღმოსავლეთიდან - გორი, თელავი, პეგასი და ქარიშხალა. სენაკში ბრძოლა დასავლეთის ოთხეულმა დაიწყო.

პირველ დღეს ფოთმა დაამარცხა ქუთაისი - 23:17, ხოლო სამტრედიამ - ზუგდიდი - 21:17. აღმოსავლეთის ოთხეული თბილისში შეიკრიბება 20-22 მარტს.

სენაკშივე, ამავე ასაკის გოგონათა ტურნირზე ფოთის გუნდმა დაამარცხა ზუგდიდი - 19:14.

თბილისში გრძელდება ფედერაციის თასის გათამაშება 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების იმ გუნდებისთვის, ვინც ათეულში ვერ მოხვდა. შეჯიბრების მეორე დღეს რუსთვმა დაამარცხა ქარელი - 17:9, ხოლო ქუთაისმა - წყალტუბო, 23:19.

ორშაბათს განახლდება საქაართველოს ეროვნული ჩემპიონატი. სპორტკომპლექს არენაში ითამაშებენ აღმოსავლეთის გუნდები - სტუ, იმედი, პეგასი და ქარიშხალა.

ფედერაციის თასი. 1998-99, თბილისი

15 მაისი

რუსთავი - ქარელი 17:9

ქუთაისი - წყალტუბო 23:19

ქუთაისი 4 ქულა (2 თამაშიდან), შევარდენი 2 (1), რუსთავი 2 (1), წყალტუბო 0 (1), ლაგოდეხი 0 (1), ქარელი 0 (2)

საქართველოს ჩემპიონატი 2000-01, სენაკი

ბიჭები

ფოთი - ქუთაისი 23:17

სამტრედია - ზუგდიდი 21:17

გოგონები

ფოთი - ზუგდიდი 19:14

 

საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატზე დღეს შეჯიბრების ლიდერმა, მამულმა 16:12 დაამარცხა პეგასი.

პირველ ტაიმში ბრძოლა თანაბარი იყო და პეგასმა 6:5 მოიგო, შესვენების შემდეგ კი მამულმა თამაშის გარდატეხა მოახერხა. ამ თამაშით აღმოსავლეთის ტური დასრულდა. მამულს 10 მატჩში მხოლოდ ერთი ფრე აქვს, თუმცა, ფოთის გუნდს შეუძლია ლიდერთან დაახლოება. ფოთელები, ისევე როგორც წყალტუბოს გუნდი, შეჯიბრებაში 1 აპრილიდან ჩაებმებიან, როდესაც აღმოსავლეთ-დასავლეთის საერთო ტური გაიმართება.

იქამდე კი, თექვსმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრებს 15-26 მარტს საწვრთნელი შეკრება ექნება ბორჯომში. მწვრთნელებმა, მაია კარბუნარმა და ელისო ჟურულიშვილმა უკვე დაასახელეს 17-კაციანი შემადგენლობა.

პარასკევს გლდანის სახელბურთო დარბაზში იწყება 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების ტურნირი - ფედერაციის თასი, სადაც მონაწილეობენ ის გუნდები, ვინც საუკეთესო ათულში გასვლა ვერ მოახერხა. შაბათს სენაკში საქართველოს ჩემპიონატს განაახლებენ 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭები, ხოლო ორშაბათიდან სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდება ეროვნული ჩემპიონატი. მეორე წრეს დაასრულებს აღმოსავლეთის ოთხეული - სტუ, პეგასი, იმედი და თელავი.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

აღმოსავლეთის ტური. 13 მარტი, არენა 1

მამული - პეგასი 16:12

მამული: მაზმიშვილი, ვარდიშვილი - ღვალაძე 5, გაბისონია 4, ჯაღათაშვილი 3, ნარიმანიძე 2, ყველაშვილი 1, გიორგაძე 1, ომიაძე , ხონელიძე, მირზოევა, შახულოვა, ბუზალაძე, ჯავახიშვილი

პეგასი: ყაველაშვილი 1, ჩაჩუა, ორჯონიკიძე - ბერიძე 5, ვენეცკი 4, გოგოხია 1, მორჩაძე 1, ჩოგოვაძე, ჩოხელი, შოშიტაშვილი, სარაჯიშვილი, კოპალიანი, კეკუტია, ჯანიაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა: მამული - 19 ქულა (10 თამაშიდან), ყვარელი - 15 (10), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 10 (10), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (10), იმედი - 2 (10)

საქართველოს გოგონათა (16წ) ნაკრები

მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), თამარ ჩაჩუა (პეგასი), ლედი მაზმიშვილი (მამული)

მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი, ქეთი კუნელაშვილი, მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, მაია ბერიძე, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი (პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული)

მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი

 

ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის დარბაზში დაიწყო ხელბურთის ფედერაციის თასის გათამაშება 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის.

პირველ დღეს ქუთაისმა დაამარცხა ლაგოდეხი - 27:15, ხოლო თბილისის შევარდენმა - ქარელი, 38:19. ხვალ შეჯიბრება ერთი დღით ტექნიკური უნივერსიტეტის დარბაზში გადაინაცვლებს და მასში ჩაერთვებიან რუსთავისა და წყალტუბოს გუნდები.

ტურნირში მონაწილეობენ გუნდები, ვინც საუკეთესო ათეულში ვერ მოხვდა. სულ 8 კლუბი უნდა შეკრებილიყო, მაგრამ ბათუმელმა და ახაშნელმა ხელბურთელებმა ჩამოსვლა ვერ მოახერხეს.

6 გუნდი ერთ წრედ ითამაშებს. შეჯიბრება დასრულდება აპრილში.

ფოტო: შევარდენი - ქარელი

ფედერაციის თასი. ბიჭები, 1998-99

მონაწილეობენ: შევარდენი, ქარელი, ლაგოდეხი, ქუთაისი, წყალტუბო, რუსთავი.

პირველი ტური. 14-16 მარტი

14 მარტი, გლდანი

შევარდენი - ქარელი 38:19

ლაგოდეხი - ქუთაისი 15:27

15 მარტი, სტუ

13:30 ქარელი - რუსთავი

15:00 ქუთაისი - წყალტუბო

16 მარტი, გლდანი

12:00 ლაგოდეხი - წყალტუბო

13:30 რუსთავი - შევარდენი

ქარელი

12. გიორგი მეარაყიშვილი 16. ლევან თიბილაშვილი - 2. გოჩა ქოთუაშვილი 3. თორნიკე ელბაქიძე 4. ნოდარ ცერცვაძე 5. ნიკა კოშკაძე 6. ლუკა კურტანიძე 7. ბაქარ გოგიჩაშვილი 8. გოჩა ლომიტაშვილი 9 ნიკა გაგლოევი 10. ნუკრი მეტრეველი 11. ნიკა ნონაშვილი 13. ვანო ტოროშელიძე 15. რატი გონგლიაშვილი - მწვრთნელი: ზურაბ ჯუშოშვილი

 

ქუთაისი

1.ვახტანგ კუპატაძე 12. გიორგი კუპატაძე - 2. დემურ ნოდია 3. ბიძინა გიორგაძე 4. თორნიკე სულაბერიძე 5. სანდრო კვიცარიძე 6. გიორგი კლდიაშვილი 7. გიგა მამისეიშვილი 8. გოჩა ჭელიძე 9. ივერი თოდაძე 10. გიორგი მერკვილაძე 11. შოთა არსენიძე 13. ვაჟა კუპატაძე 14. გურამ უჩაძე - მწვრთნელები: დავით გობეჯიშვილი, ეროსი მამასახლისი

ლაგოდეხი

1.თორნიკე წიწილაშვილი - 2. შოთა ჯაჯანიძე 3. რეზო მოდებაძე 4. გიორგი ტალახაძე 5. უშანგი ჩალაძე 6. ლუკა ჩუბინიძე 7. გიორგი ჟუჟუნაშვილი 8. ზაზა ჩუბინიძე 9. გიორგი ჭუმბურიძე 10. ნოდარ შეყლაშვილი 11. ბადრი კაპანაძე 13. ბეჟან ჭუმბურიძე 14. ვლადიმერ ლობჟანიძე, გიორგი ჭუმბურიძე, დავით ჩუბინიძე, ზურაბ ჭუმბურიძე - მწვრთნელი: სოლომონ ჯაჯანიძე

შევარდენი

1.ბაჩო შაქარაშვილი 16. ლევან კოპალიანი 21. გიორგი სადირინი - 2. ნიკა გიგაური 3. ენრიკე ბაზანოვი 4. აკაკი მარტიაშვილი 5. ლაშა თიგიშვილი 6. ბექა მეძმარიაშვილი 7. ნიკა მესხიშვილი 8. მათე მიჩილაშვილი 9. ზაალ ზაალიშვილი 10. ვაჟა დოლიძე 11. გიორგი გოროზია 14. გივი ინანიშვილი 17. სერგო აგაჯანოვი 19. აკაკი ბულია - მწვრთნელები: გიორგი გვაზავა, ლევან ოსიყმაშვილი

რუსთავი

1.დავით მამულაშვილი - 2. ოთარ ბალუხაშვილი 3. ლუკა ხათრიძე 4. მიხეილ შუშანაშვილი გიორგი ზედელაშვილი 6. ბექა ჩუთლაშვილი 7. შოთა ეგაძე 8. ლუკა ბაბუნაძე 9. ლუკა ბუიშვილი 10. გიორგი ფიჩხაია 11. ირაკლი კანდელაკი, გიორგი სამხარაძე, მიხეილ თამაზაშვილი - მწვრთნელები: ზურაბ ჩუთლაშვილი, ვასილ მძელური

წყალტუბო

1.გიორგი აფხაძე 16. დავით ვარდანიძე - 2. გიორგი ჩარქსელიანი 3. გიორგი ბერელიძე 4. ლაშა ჭოლოკავა 5. გიგა ნემსიწვერიძე 6. გიორგი აფხაძე 7. ლუკა ბენდელიანი 8. გიორგი მეტონიძე 9. თორნიკე დარსაველიძე 10. გიორგი ხელაძე 11. იოსებ ლომთაძე - მწვრთნელი: ნოე ეგაძე

 

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატი. ლიდერთა მატჩში დღეს მამულმა 18:10 დაამარცხა ყვარელი.

ამ გუნდების მატჩი პირველ წრეში ფრედ დასრულდა. ყვარელი 2 ქული ჩამორჩებოდა თბილისელებს და მოგების შემთხვევაში ეწეოდა, მაგრამ ბრძოლა არ შედგა.

მამული თავიდან ბოლომდე ლიდერობდა, ყვარელი კი გუშინდელი მძიმე თამაშის შემდეგ გადაღლილი იყო. ლიდერმა 11:4 მოიგო პირველი ნახევარი, მეორეში კი უპირტესობა შეინარჩუნა.

ხვალ აღმოსავლეთის ტური დასრულდება მამულ-პეგასის მატჩით. დასავლეთის გუნდები - წყალტუბო და ჩემპიონობის ერთ-ერთი პრეტენდენტი, ფოთი შეჯიბრებას გააგრძელებენ აპრილის დასაწყისში, როდესაც საერთო ტური გაიმართება.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

აღმოსავლეთის ტური. 12 მარტი

მამული - ყვარელი 18:10

მამული: მაზმიშვილი, ვარდიშვილი - გიორგაძე 5, ღვალაძე 5, ჯაღათაშვილი 3 გაბისონია 3, ნარიმანიძე 1, ყველაშვილი 1, ხონელიძე, მირზოევა, შახულოვა, ომიაძე, ბუზალაძე, ჯავახიშვილი

ყვარელი: გუბელაძე - კუნელაშვილი 3, ს. იორდანაშვილი 2, თეთრაშვილი 2, ქიტესაშვილი 1, მიხელიძე 1, თ. იორდანაშვილი 1, სეფაშვილი, მჭედლიშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, მაია კარბუნარი

პეგასი - იმედი 15:2

ყვარელი - ქარიშხალა 12:4

მდგომარეობა: მამული - 17 ქულა (9 თამაშიდან), ყვარელი - 15 (10), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 10 (9), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (10), იმედი - 2 (10)

13 მარტი, არენა 1

16:00 პეგასი - მამული

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal