სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, აღმოსავლეთის ჯგუფში, ბოლო მატჩის წინ უიშვიათესი სიტუაცია წარმოიშვა.

მეორე ეტაპზე გამსვლელი 3 გუნდის ვინაობა უკვე გარკვეულია, მაგრამ თელავში უნდა გამოვლინდეს აღმოსავლეთი საქართლოს ჩემპიონიც, პირველობის შანსი კი 3 გუნდს აქვს.

დღეს აქამდე წაუგებლად მოთამაშე თელავის გუნდი 24:29 დამარცხდა გორთან და ყველაფერი ხვალინდელ, თელავ-ყვარლის თამაშში გაირკვევა.

თუ თელავმა მოიგო, ან ფრედ ითამაშა, მაშინ ქულებით გაუსწრებს ორივე გუნდს და ჩემპიონი გახდება, მეორე ადგილზე გავა გორი, მესამეზე ყვარელი.

თელავი ჩემპიონია 1 ან 2 ბურთი წაგების შემთხვევაშიც, ოღონდ უკვე სამ გუნდს შორის ბურთების სხვაობით. გორი მეორე იქნება, ყვარელი - მესამე.

თუ ყვარელმა მოიგო 3 ან 4 ბურთით, მაშინ ჩემპიონია გორი, მეორეზეა თელავი, მესამეზე ყვარელი.

თუ ყვარელმა მოიგო 5 ბურთით, მაშინ ჩემპიონი გორია, მეორე ადგილზე ყვარელი იქნება, მესამეზე - თელავი.

ხოლო თუ ყვარელმა 6 ან მეტი ბურთით გაიმარჯვა, მაშინ თავად გახდება აღმოსავლეთის ჩემპიონი, მეორეზე გორი გავა და მესამეზე თელავი.

გადამწყვეტი თამაში ხვალ 13 საათზე დაიწყება. ვიდეო-სტრიმინგი მოეწყობა ხელბურთის ფედერაციის ვებ-გვერდით და პარტნიორი საიტის, myvideo.ge მეშვეობით:

http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . აღმოსავლეთი . მეორე წრე, თელავი

28 ნოემბერი. გორი - რუსთავი 30:17, 29 ნოემბერი. ახაშენი - რუსთავი 9:26, რუსთავი - ყვარელი 23:33, ახაშენი - გორი 2:16

თელავი - გორი 24:29

თელავი: ლილუაშვილი - დანილაშვილი 12, კაიშაური 5, ბაჩიაშვილი 3, ყორიაული 2, გიგაური 1, ჯაშიაშვილი 1

გორი: ვათიაშვილი - მურადაშვილი 8, მჭედლიშვილი 7 , ტარუაშვილი 7, ნიაზაშვილი 4, ქესანაშვილი 3, ტიელიძე

მდგომარეობა : თელავი 16 ქულა (9 თამაშიდან, +4), გორი 16 (10, +1), ყვარელი 14 (9, -5) / რუსთავი 8 (10) / ახაშენი 2 (10), ლაგოდეხი 2 (10)

მატჩები სამ გუნდს შორის: თელავი - გორი 29:26, 24:29, გორი - ყვარელი 28:27, 22:24, თელავი - ყვარელი 31:25

30 ნოემბერი. 13:00 ყვარელი - თელავი

დასავლეთი. მეორე ტური 4-6 დეკემბერს სენაკში

ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6 / წყალტუბო 4 / ქუთაისი 2, ბათუმი 0

თბილისი. მეორე ტური - 9-13 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, დღეს, თელავში პრინციპული თამაში გაიმართა.

ყვარლის გუნდმა 24:22 დაამარცხა გორი და მეორე ადგილი ჩამოართვა იმის ხარჯზე, რომ პირველი წრის თამაში მხოლოდ ერთი ბურთით ჰქონდა წაგებული.

გორი ამ თამაშამდე 2 ქულით ჩამორჩებოდა ლიდერს, თელავის გუნდს და უშუალო თამაშში გამარჯვების შემთხვევაში პირველობის შანსი ჰქონდა, მაგრამ ვერ გამოიყენა.

ლიდერთა სამეულიდან ხვალ თამაშობენ თელავი-გორი, ხოლო შაბათს ყვარელი-თელავი.

ტური შაბათს დასრულდება. გამოვლინდება აღმოსავლეთ საქართველოს ჩემპიონი და გუნდები, რომლებიც გააგრძელებენ საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას.

მეორე ეტაპზე გავა თბილისის, აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი. ეს 10 გუნდი ერთწრიან ტურნირში გამოავლენს ექვსეულს, რომელიც უშუალოდ ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. ყოველ ახალ ეტაპზე ქულების ათვლა ნულიდან დაიწყება.

თამაშების ვიდეო-სტრიმინგი ეწყობა ხელბურთის ფედერაციის ვებ-გვერდით და პარტნიორი საიტის, myvideo.ge მეშვეობით: http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . აღმოსავლეთი . მეორე წრე, თელავი

28 ნოემბერი

რუსთავი - თელავი 26:32

ახაშენი - ყვარელი 8:15

ახაშენი - თელავი 7:14

გორი - ყვარელი 22:24

გორი: ვათიაშვილი - ტარუაშვილი 7, მჭედლიშვილი 7, ტიელიძე 4, ნიაზაშვილი 2, დალაქიშვილი 1, ქესანაშვილი 1

ყვარელი: ბოლაშვილი - დოლმაზაშვილი 6, ჭერაშვილი 5, ჯიქურიშვილი 4, ხაჩიშვილი 4, ცულიკაშვილი 3, ბურკაძე 2

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

მდგომარეობა

თელავი 16 ქულა (8 თამაშიდან), ყვარელი 12 (8), გორი 10 (7), / რუსთავი 6 (7) / ახაშენი 2 (8), ლაგოდეხი 2 (10)

29 ნოემბერი

12:00 ახაშენი - რუსთავი

13:20 თელავი - გორი

14:40 რუსთავი - ყვარელი

16:00 ახაშენი - გორი

30 ნოემბერი

12:00 გორი - რუსთავი

13:20 ყვარელი - თელავი

14:40 საზეიმო დახურვა და დაჯილდოება

(ლაგოდეხის გუნდი მეორე წრეზე არ გამოცხადდა და ყველა თამაშში მიესაჯა 0:10)

თბილისი. მეორე ტური - 4-8 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

დასავლეთი. მეორე ტური 10–14 დეკემბერს სენაკში

ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6 / წყალტუბო 4 / ქუთაისი 2, ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი


საქართველოს ხელბურთელ გოგონათა ნაკრებმა უკრაინის ქალაქ ბროვარიში მიმდინარე საერთაშორისო ტურნირის მეორე დღეს ზაპოროჟიეს გუნდთან წააგო - 15:26.

მეორე მატჩში უკრაინამ დაამარცხა ბელარუსი - 23:17. ქართველმა გოგონები პირველი ტაიმის შემდეგ 7:11 აგებდნენ, მეორეში კი უფრო ჩამორჩნენ. ტურნირზე საქართველი და ბელარუსი 1998-99 წლებში დაბადებულებით თამაშობენ, უკრაინაში კი შინაური ტურნირები 1997-98 წლებში დაბადებულთა შორის ტარდება და მასპინძელთა ორივე გუნდი სწორედ ამ ასაკობრივი კატეგორიისაა.

ტურნირის პირველ დღეს საქართველოს ნაკრები 19:27 დამარცხდა ბელარუსთან, წინადღით კი ამხანაგური მატჩი 29:23 მოუგო ბროვარის სახელბურთო სკოლის გუნდს.

ტურნირი ხვალ დასრულდება უკრაინა - საქართველოს და ბელარუს-ზაპოროჟიეს თამაშებით. ქართველ გოგონებს კიდევ ორი ამხანაგური თამაში აქვთ დაგეგმილი - შაბათ საღამოს ბელარუსთან და კვირას - უკრაინასთან.

საერთაშორისო ტურნირი უკრაინაში. 29 ნოემბერი, ბროვარი, მეორე დღე

საქართველო (15წ) - ზაპოროჟიე (16წ) 15:26

საქართველო: ყაველაშვილი, ჯავახია - გადელია 6, ბერიძე 4, ჯაღათაშვილი 2, ჩოხელი 2, ნარიმანიძე 1, გიორგაძე, გაბისონია, ღვალაძე, სიხარულიძე, ჩოგოვაძე, ყველაშვილი, ვენეცკი (მთ. მწვრთნელი მაია კარბუნარი)

უკრაინა - ბელარუსი 23:17

უკრაინა 4 ქულა, ზაპოროჟიე 2, ბელარუსი 2, საქართველო 0

ხვალ: უკრაინა - საქართველო, ბელარუსი - ზაპოროჟიე

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასის პირველ ტურში საქართველოს თვრამეტწლამდელთა ნაკრებმა 33:28 დაამარცხა უკრაინის გუნდი.

ქართველი ჭაბუკებიდან ყველაზე მეტი, 18 გოლი გაიტანა სტუ-ს შუამარბმა თეიმურაზ ორჯონიკიძემ (ფოტოზე), 7 - პეგასის ცაცია ინსაიდმა ალექსანდრე ცხვარაშვილმა, 4 - სამტრედიის ხაზის მოთამაშემ ჯაბა ხაჟომიამ. მეორე მატჩში რუსეთის ნაკრებმა დაამარცხა სომხეთი - 45:13.

ხვალ ქართველი ჭაბუკები ეთამაშებიან სომხებს, ხოლო ჩემპიონი ბოლო ტურში, რუსეთ-საქართველოს შეხვედრაში გაირკვევა.

ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით საქართველოს ნაკრები ემზადება ევროპის 2014 წლის 18-წლამდელთა ჩემპიონატისთვის. შესარჩევი ტურნირი გუნდს 10-12 იანვარს აქვს ხორვატიაში - ხორვატიის, მაკედონიისა და ჰოლანდიის გუნდების წინააღმდეგ. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი. ერევანი. 18-წლამდელები

28 ნოემბერი

საქართველო - უკრაინა 33:28

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 18, ცხვარაშვილი 7, ხაჟომია 4, გიორგაძე 2, დემეტრაშვილი 1, კოხრეიძე 1, ბაძაღუა, გოგოლაძე, აბჟანდაძე, დიხამინჯია, ცუხიშვილი, ნაზღაიძე

რუსეთი - სომხეთი 45:13

29 ნოემბერი, 14:00 რუსეთი - უკრაინა, 16:00 სომხეთი - საქართველო

30 ნოემბერი, 12:00 საქართველო - რუსეთი, 14:00 სომხეთი - უკრაინა

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი ხორვატიაში

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

 

სამი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაზე. სატურნირო სიტუაცია ნელ-ნელა ცხადდება.

მერვედფინალის საგზური პირველმა, 6 ტურის შემდეგ, მოიპოვა უნგრუმა ვესპრემმა. მეშვიდე ტურის პირველივე მატჩის შემდეგ ოთხეულში მოხვედრა გაინაღდა მოქმედმა ჩემპიონმა, ჰამბურგმა, ვინც შინ იოლად დაამარცხა ესპანური ლა რიოხა - 34:27.

გუშინდელ ერთადერთ თამაშში გერმანულმა რეინ-ნეკარ ლიოვენმა სტუმრად მოუგო მოტორ ზაპოროჟიეს - 32:26 და მესამე მერვედფინალისტი გახდა ჯგუფური ტურნირის დასრულებამდე 3 ტურით ადრე. გერმანელთა მეკარემ ნიკლას ლანდინმა 20 ბურთი მოიგერია.

ტურის დანარჩენი 9 მატჩი შაბათ-კვირას გაიმართება და მოსალოდნელია, რომ მერვედფინალის საგზურს უკვე ოფიციალურად გაინაღდებენ გერმანული კილი, დანიის კოლდინგი და ბარსელონა.

მეშვიდე ტურის შემდეგ თებერვლამდე შესვენება გამოცხადდება. დეკემბერ-იანვარი უკვე სანაკრებო თვეებია. 6-22 დეკემბერს სერბეთში იმართება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი, ხოლო იანვარში, დანიაში კაცები ევროპის ჩემპიონს გამოავლენენ.

იანვარში მსოფლიო ჩემპიონატის 4 საკვალიფიკაციო მატჩი აქვს საქართველოს ეროვნულ გუნდსაც.

ფოტო: ჰამბურგი - ლა რიოხა

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

7 ტური. 27 ნოემბერი-1 დეკემბერი

A ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) 26:32

30 ნოე, 21:15 ვესპრემი (უნგ) - სტ. პეტერბურგი (რუს)

30 ნოე, 23:30 ცელიე ლაშკო (სლნ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ)

ვესპრემი 12 ქულა, რეინნეკარი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 4 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

D ჯგუფი

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 32:40

ჰამბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 34:27

1 დეკ, 19:00 ოლბორგი (დან) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი 12, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

B ჯგუფი

30 ნოე, 20:00 პორტუ (პორ) - კოლდინგი (დან)

30 ნოე, 21:00 დიუნკერკი (საფ) - ტარგი კილცე (პოლ)

1 დეკ, 17:30 კილი (გერ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

30 ნოე, 19:15 ბარსელონა (ესპ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ)

1 დეკ, 18:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - პსჟ (საფ)

1 დეკ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 11, მეტალურგი 8, პსჟ 7, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 0

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

 


საქართველოს ხელბურთელ გოგონათა ნაკრებმა (1998-99) პირველი მატჩი გამართა უკრაინის ქალაქ ბროვარიში დაწყებულ საერთაშორისო ტურნირზე და ბელარუსთან დამარცხდა - 19:27.

ისევე როგორც გუშინდელ ამხანაგურ მატჩში ბროვარის გუნდთან, საქართველოს ნაკრებში ყველაზე შედეგიანი იყო ფოთელი თათია გადელია (ფოტოზე) 9 გოლით. 4 გოლი თამარ გიორგაძემ გაიტანა.

ელისო ჟურულიშვილი, ნაკრების მწვრთნელი: - მართალია, ბელარუსის ნაკრები ბროვარის გუნდზე უფრო ძლიერი იყო, მაგრამ არც იმდენად, რომ წაგება მხოლოდ ამას დავაბრალოთ, უბრალოდ, საქართველოს ნაკრებმა თავის შესაძლებლობებზე სუსტად ითამაშა. ბელარუსის გუნდი, ისევე როგორც ჩვენი ნაკრები, თბილისის 2015 წლის ახალგაზრდული ოლიმპიადისთვის ემზადება და უკვე 2 წელია, ერთად ვარჯიშობს. შევეცდებით, დარჩენილ 2 შეხვედრაში დღევანდელი შეცდომები არ გავიმეოროთ და უკეთესად ვითამაშოთ. მეორე მატჩში უკრაინის ნაკრებმა დაამარცხა ზაპოროჟიეს გუნდი - 20:19. უკრაინამ ნაკრებად სწორედ ის გუნდი გამოიყვანა, რომელსაც გუშინ ამხანაგურ შეხვედრაში 29:23 ვაჯობეთ - ბროვარის ოლიმპიური რეზერვების სკოლა, სადაც 1997-98 წლებში დაბადებული გოგონები თამაშობენ. ასე რომ, ორივე დარჩენილ შეხვედრაში მოგებისთვის ვიბრძოლებთ.

ხვალ საქართველოს გოგონათა ნაკრების მეტოქე უკრაინის მთავარი სახელბურთო ცენტრის, ზაპოროჟიეს ნაკრები იქნება, შაბათს - უკრაინის ნაკრები.

 

საერთაშორისო ტურნირი უკრაინაში. 28 ნოემბერი, ბროვარი

საქართველო (15წ) - ბელარუსი (15წ) 19:27

საქართველო: ყაველაშვილი, ჯავახია - გადელია 9 , გიორგაძე 4, გაბისონია 1, ღვალაძე 1, ჩოხელი 1, სიხარულიძე 1, ჩოგოვაძე 1, ბერიძე 1, ნარიმანიძე, ჯაღათაშვილი, ყველაშვილი, ვენეცკი (მთ. მწვრთნელი მაია კარბუნარი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
პეგასი 20-13 წყალტუბო
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
ქუთაისი 29-7 სენაკი
ფოთი 25-15 ზუგდიდი
ქუთაისი 23-53 აჭარა
ტყიბული 0-21 ზუგდიდი
სამტრედია 26-19 წყალტუბო
ტყიბული 12-25 სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 17-9 ქუთაისი
ზუგდიდი 15-16 წყალტუბო
ფოთი 30-9 სენაკი
ქუთაისი 13-21 სამტრედია
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
16 ნოემბერი. გლდანი
მამული 3-5 პეგასი
პეგასი 4-2 53 სკოლა
 
17 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 5-14 ფოთი
ზუგდიდი 6-5 წყალტუბო
BSG ბათუმი 9-1 სამტრედია
ქუთაისი 1-13 ფოთი
ტყიბული 14-6 წყალტუბო
აჭარა 5-4 ზუგდიდი
სამტრედია 5-5 ქუთაისი
 17 ნოემ.
                      სხვ          
 ტყიბული
3       3       0       0     38-11     6      
  ფოთი 3       3       0       0     37-10     6      
  ზუგდიდი 4       3       0       1     22-12     6      
  თელავი
2       2       0       0     36-8     4      
  აჭარა 4       2       0       2     21-29     4      
  პეგასი
3       2       0       1     13-23     4      
  გორი 1       1       0       0     11-3     2      
  წყალტუბო
4       1       0       3     31-31     2      
  ქარიშხალა 2       1       0       1     18-19     2      
  BSG ბათუმი
3       1       0       2     9-13     2      
  სამტრედია 4       0       1       3     8-33     1      
  ქუთაისი 3       0       1       2     7-34     1      
  53 სკოლა 2       0       0       2     5-15     0      
  მამული 2       0       0       2     4-19     0      
გაგრძელდება თებერვალში

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal