სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

აპრილში, მაისსა და ივნისის დასაწყისში ქართველ ხელბურთელებს ძალიან ინტენსიური საშეჯიბრო გრაფიკი აქვთ. უნდა დასრულდეს საქართველოს ჩემპიონატი სამ კატეგორიაში, ხოლო ნაკრებ გუნდებს საერთაშორისო ტურნირები უწევთ.

შაბათს თბილისში განახლდება ეროვნული ჩემპიონატი. აქ ითამაშებს აღმოსავლეთის ოთხეული, ხოლო სამშაბათიდან სენაკში შეიკრიბება დასავლეთის კვარტეტი. ტურნირი დასრულდება 9-12 ივნისს, როდესაც თბილისში ითამაშებს რვავე გუნდი და გამოავლენს პრიზიორებს.

14-17 აპრილს გლდანში გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი 1998-99 დაბადებულ გოგონებს შორის. აქ მძაფრი ბრძოლაა მოსალოდნელი 4 მოწინავე გუნდს (მამული, ფოთი, ყვარელი, პეგასი) შორის. ამავე ასაკის ბიჭების ფინალური ექვსეული 2-6 ივნისს გაიმართება თბილისში.

აპრილის მეორე ნახევრიდან საქმეში ერთვებიან ამ ასაკის (1998-99) ოლიმპიური ნაკრები გუნდები. ბიჭებს შეკრება აქვთ დუშეთში, ხოლო გოგონებს - ბაქოში, რის შემდეგაც, მაისის დასაწყისში ბიჭები მიემგზავრებიან უკრაინის, ხოლო გოგონები - ბელარუსის საერთაშორისო ტურნირებზე.

15-20 მაისს ორივე ნაკრებს ტურნირი უკვე თბილისში აქვს - გამოჩენილ ქართველი ხელბურთელის, ჯემალ ცერცვაძის 75 წლისთავისთვის მიძღვნილი საერთაშორისო შეჯიბრება. მონაწილეების ვინაობა თითქმის დადგენილია. გოგონების ტურნირზე ითამაშებს მსოფლიოს ერთ-ერთი უძლიერესი სახელბურთო ქვეყნის, პოლონეთის თექვსმეტწლამდელთა ნაკრები. გვეწვევა უკრაინის 2 გუნდი, სომხეთი და აზერბაიჯანი. ბიჭებში უკვე დადასტურებულია უკრაინის, სომხეთისა და აზერბაიჯანის თამაში. აქ ორი გუნდით გამოვა საქართველოს ნაკრები, ხოლო ბელარუსის ხელბურთის ფედერაციასთან ჯერჯერობით მოლაპარაკება მიმდინარეობს. იმის გამო, რომ შეჯიბრება სასკოლო პერიოდს ემთხვევა, თავაზიანი უარი შემოთვალეს თურქეთის, ირანისა და ყატარის ფედერაციებმა.

და ბოლოს, 20-26 მაისს ანდორაში, IHF მსოფლიო თასის ევროპის ზონალურ ტურნირზე ითამაშებს საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები.

 

საქართველოს ჩემპიონატი

აღმოსავლეთი. 12-14 აპრილი, არენა

12 აპრილი, არენა 2

16:00 სტუ - პეგასი

17:30 იმედი - თელავი

13 აპრილი , არენა 2

16:00 თელავი სტუ

17:30 პეგასი - იმედი

14 აპრილი , არენა 1

16:00 პეგასი - თელავი

17:30 სტუ - იმედი

 

დასავლეთი. 15-17 აპრილი, სენაკი

15 აპრილი

15:00 სამტრედია - ქუთაისი

16:30 ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი

16 აპრილი

15:00 ბათუმი - ქუთაისი

16:30 სამტრედია - ჭაბუკთა ნაკრები

17 აპრილი

14:00 ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:30 ბათუმი - სამტრედია

 

ორი წრის შემდეგ (, , , , , )

სტუ-------------14-14-0--0--499-318-28

ბათუმი---------14-12-0--2--570-427-24

სამტრედია-----14--8-0--6--517-471-16

იმედი-----------14--8-0--6--421-462-16

პეგასი-----------14--5-2--7--434-475-12

ჭაბუკები--------14--2-2-10--392-480--6

თელავი---------14--2-1-11--365-427--5

ქუთაისი--------14--2-1-11--395-533--5

 

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99

დასკვნითი ტური. 14-17 აპრილი, გლდანი

14 აპრილი

13:00 იმედი - ფოთი

14:20 წყალტუბო - მამული

15:40 ქარიშხალა - ფოთი

15 აპრილი

13:00 ქარიშხალა - წყალტუბო

14:20 ფოთი - პეგასი

15:40 იმედი - წყალტუბო

16 აპრილი

13:00 იმედი - წყალტუბო

14:20 ფოთი - ყვარელი

17 აპრილი

13:00 ყვარელი - წყალტუბო

14:20 მამული - ფოთი

16:00 წყალტუბო - ფოთი

მდგომარეობა: მამული - 19 ქულა (10 თამაშიდან), ყვარელი - 15 (10), ფოთი - 10 (6), პეგასი - 10 (10), წყალტუბო - 4 (6), ქარიშხალა - 2 (10), იმედი - 2 (10)

 

22-24 აპრილი, თბილისი. ბიჭები, 1998-99

ფედერაციის თასი, დასკვნითი ტური

მდგომარეობა: ქუთაისი 4 ქულა, რუსთავი 4, შევარდენი 2, წყალტუბო 2, ლაგოდეხი 0, ქარელი 0

 

22-28 აპრილი, ბაქო. გოგონების ნაკრები, 1998-99

ერთობლივი წვრთნა და ტესტ-მატჩები აზერბაიჯანში

 

6-11 მაისი, ბროვარი, უკრაინა. ბიჭების ნაკრები, 1998-99

საერთაშორისო ტურნირი. მონაწილეობენ: უკრაინა, ბელარუსი, ლიტვა, მოლდოვა, პოლონეთი, საქართველო, რუსეთი.

 

7-12 მაისი, გროდნო, ბელარუსი. გოგონების ნაკრები, 1998-99

საერთაშორისო ტურნირი. მონაწილეობენ: უკრაინა, ბელარუსი, რუსეთი, პოლონეთი, ლიტვა, გერმანია, საქართველო (14 გუნდი)

 

15-20 მაისი, თბილისი. ჯემალ ცერცვაძის თასი. ბიჭები, გოგონები 1998-99

საერთაშორისო ტურნირი. მონაწილეობენ: საქართველო, პოლონეთი, უკრაინა, ბელარუსი, სომხეთი, აზერბაიჯანი (ბელარუსი).

 

20-26 მაისი, ანდორა. IHF მსოფლიო თასი. U 21

ევროპის ზონალური ტურნირი. მონაწილეობს საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები (1994-)

 

2-6 ივნისი, თბილისი. საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

ფინალური ექვსეული: პეგასი, ქარიშხალა, მამული, იმედი, გორი, ფოთი

 

9-12 ივნისი, თბილისი. საქართველოს ჩემპიონატი. კაცები

დასკვნითი ტური

 

 

საქართველოს ჩემპიონატზე 2001-01 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის ბოლო ტურის წინ გამოვლინდა ჩემპიონი და ვერცხლის პრიზიორი.

პეგასმა 30:18 დაამარცხა ქუთაისი და მეტოქეებისთვის მუწვდომელი გახდა. პეგასს 2 ქულით ჩამორჩება გორი, მაგრამ ქულებით რომც დაეწიოს, მასთან პირადი თამაში წაგებული აქვს. თავის მხრივ, გორმა სამტრედიასთან დღევანდელი მოგების (19:17) წყალობით მეორე ადგილი გაინაღდა.

მესამე ადგილზე 8 ქულით სამტრედიაა, მაგრამ თუ ხვალ პეგასთან დამარცხდა და ფოთმა მოუგო ქარიშხალას, მაშინ ბრინჯაოს მედალს ფოთელები მოიპოვებენ სამტრედიასთან პირადი მოგების წყალობით. 8 ქულის დაგროვება ქუთაისსაც შეუძლია, მაგრამ ფოთთანაც და სამტრედიასთანაც წაგებული აქვს და მედალს ვერ შესწვდება.

მსაჯთა კოლეგიის გადაწყვეტილებით, ზუგდიდის გუნდის ორი შედეგი (ფოთთან 24:17, სამტრედიასთან 17:21) ძალაში დარჩა. ზუგდიდელებმა ამის შემდეგ შეჯიბრების გაგრძელება ვეღარ შეძლეს და დანარჩენ მატჩებში წაგება ჩაეთვალათ - 0:10.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01.

ბიჭები. საერთო ტური. 7-10 აპრილი, არენა

9 აპრილი

თელავი - ფოთი 11:25

სამტრედია - გორი 17:19

პეგასი - ქუთაისი 30:18

მდგომარეობა: პეგასი 12 ქულა (6 თამაშიდან), გორი 10 (6), სამტრედია 8 (6), ფოთი 6 (6), ქუთაისი 6 (6), ქარიშხალა 4 (6), თელავი 2 (7) ზუგდიდი 2 (7)

10 აპრილი

16:00 ქუთაისი - გორი

17:00 ფოთი - ქარიშხალა

18:00 პეგასი - სამტრედია

დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი 2001-01 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. ბოლო დღეს გამოვლინდა ბრინჯაოს პრიზიორი. ფოთის გუნდმა 20:14 დაამარცხა თბილისის ქარიშხალა და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვა.

სამტრედია, რომელიც ბოლო დღემდე მესამე ადგილზე იყო, დამარცხდა ჩემპიონ პეგასთან - 21:27. სამტრედიამ და ფოთმა 8-8 ქულა დააგროვეს, მაგრამ ფოთმა ურთიერთშეხვედრაში მოგების წყალობით აჯობა მეტოქეს. გორმა დამარცხა ქუთაისი - 18:14.

ჩემპიონი გახდა პეგასი (მწვრთნელები გიორგი სახვაძე, ტიტე კალანდაძე), რომელმაც ტურნირი უდანაკარგოდ დაასრულა. ვერცხლის მედალი მოიპოვა გორის გუნდმა (მწვრთნელი გია მამაცაშვილი). მესამე იყო ფოთის გუნდი (გელა ჟვანია, თემურ ჭანტურია, დარეჯან გეფერიძე). ფოთელებმა უკვე მეორე კატეგორიაში მოიპოვეს მედალი (ცოტა ხნის წინ ამავე ასაკის მათი გოგონათა გუნდი ჩემპიონი გახდა) და უფროს ასაკშიც არძელებენ ბრძოლას.

ახლა საქართველოს ჩემპიონი უნდა გამოვლინდეს უფროს ასაკობრივ კატეგორიაში (1998-99). 14 აპრილიდან იწყება გოგონათა შეჯიბრების დასკვნითი ტური.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. საერთო ტური. 7-10 აპრილი, არენა

10 აპრილი

ქუთაისი - გორი 14:18

ფოთი - ქარიშხალა 20:14

პეგასი - სამტრედია 26:21

საბოლოო მდგომარეობა: 1. პეგასი - 14 ქულა, 2. გორი - 12, 3. ფოთი - 8, 4. სამტრედია - 8 (პირადი თამაში 20:18), 5. ქუთაისი - 6, 6. ქარიშხალა - 4, 7. თელავი - 2, 8. ზუგდიდი - 2

პეგასი

12. ირაკლი დიხამინჯია - 3. გიორგი ლაპიაშვილი 5. აკაკი პატაშური 6. დავით ბახუტაშვილი 7. ნიკა კევლიშვილი 10. ნიკოლოზ კალანდაძე 11. გიორგი ცხოვრებაძე 13. გიორგი მაისურაძე 15. გიორგი ქათამაძე 19. გიორგი კუხალაშვილი 20. ლუკა ცხვიტარია 22. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 23. ილია ნარსია 25. გიორგი კევლიშვილი

მწვრთნელები - გიორგი სახვაძე, ტიტე კალანდაძე

გორი

1.ბაკურ ჯაფარიძე 22. სანდრო გლუნჩაძე - 2. თორნიკე თამარაშვილი 3. ბექა გახოკიძე 4. მიხეილ ტარუაშვილი 6. თორნიკე ქურდაძე 7. ნიკა სამნიაშვილი 8. ბიძინა გოგინაშვილი 9. დავით ნიაზაშვილი 10. ალეკო გუდურაშვილი 11. გიორგი ლურსმანაშვილი 13. მიხეილ მარტინოვი 14. ლუკა მაისურაძე 17. ნიკა მურადაშვილი

მწვრთნელები - გია მამაცაშვილი, თორნიკე გაგლოშვილი

ფოთი

1.დავით დანელია - 2. თეზიკო ბჟალავა 4. რევაზ დიდია 5. კახაბერ გოგავა 6. გიგა ცხვარაძე 7. საბა შარტავა 9. ლუკა ლორთქიფანიძე 10. ჯანო ჯიქია 13. ნოდარ გურეშიძე 14. დავით ფანცულაია 17. საბა წულაია

მწვრთნელები - გელა ჟვანია, თემურ ჭანტურია

სამტრედია

1.თამაზ გოგიშვილი 12. გიორგი გაგუა - 2. გიორგი კიკაჩეიშვილი 3. მურთაზ თევზაძე 5. ნიკოლოზ ძნელაძე 9. გიორგი კრავეიშვილი 11. რამაზ ზურაბიანი 14. რომან ადამია 17. რაჯი სამუელოვი 20. მიხეილ ფანცულაია 21. მანუჩარ დუნდუა 22. ზაურ ინასარიძე 77. რომან ასაბაშვილი

მწვრთნელი - ალექსანდრე ხონელიძე

ქუთაისი

1.შალვა ფაილოძე 12. დათო ვარდანიძე - 2. სერგო ჯანაძე 3. პაატა ხვედელიძე 4. საბა ჩოგოვაძე 5. ლუკა ქარჩხაძე 6. საბა ბასილაძე 7. ცოტნე კოპალეიშვილი 8. იური ძოძუაშვილი 9. ლუკა კაპანაძე 10. გიორგი ხელაძე 11. ანრი ქუთათელაძე 13. ბადრი კამლაძე 15. ლუკა ჯიქია

მწვრთნელები - ჯუდი ხარაიძე, ზურაბ ყაველაშვილი

ქარიშხალა

1.თორნიკე სისაური 12. ზურაბ თოდუა- 2. ბექა გიორგაძე 3. მიხეილ ხვითარია 4. გიორგი ივანიაძე 5. გიორგი ციხიშვილი 6. რომან მაისურაძე 7. ნიკა ასაბაშვილი 8. გიორგი აბრამიძე 10. ლევან მაისურაძე 11. ლუკა ცანავა 17. ნიკა კუპატაძე 18. დავით ხვედელიძე

მწვრთნელები - ზაზა ფერაძე, გიორგი ქობელაშვილი

თელავი

1.გელა გელაშვილი 12. ვანო მზექალაშვილი 22. თომა ხანჯალიაშვილი - დავით ილაშვილი 3. ლუკა ჟურული 5. თორნიკე ბოჭორიშვილი 6. ირაკლი სხვილაძე 7. ნიკა ხანჯალიაშვლი 8. გიორგი ბადრიძე 9. პაპუნა გოდელაშვილი 10. დაჩი მაისურაძე 11. ავთო ბაღათრიშვილი 13. ნოდარ ჭაბუკაშვილი 17. გიორგი ბერძენიშვილი 18. მიხეილ მამულაშვილი

მწვრთნელები - ზურაბ წვერიკმაზაშვილი, ანდრო ანდრიაშვილი


საქართველოს ჩემპიონატზე 2001-01 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის სიტუაცია დაიძაბა. საპრიზო ადგილებისთვის 5 გუნდი იბრძვის.

სამშაბათს ლიდერი, პეგასი ისვენებდა.  ზედიზედ მეორე თამაში მოიგო სამტრედიის გუნდმა, რომელმაც დაამარცხა თელავი - 21:15 და 6 ქულა დააგროვა. ამდენივე აქვს გორს, ვინც მოუგო  ფოთს - 25:18. მეორე თამაში მოიგო ქუთაისმაც - ამჯერად ქარიშხალასთან, 27:25. ფოთი და ქუთაისი 4-4 ქულით კვალში უდგანან გორსა და ფოთს.

ყველაფერს გაარკვევს ბოლო ორი ტური, რომელიც სპორტკომპლექს არენაში 9 და 10 აპრილს გაიმართება.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01. ბიჭები

საერთო ტური. 7-10 აპრილი, არენა

8 აპრილი

ქარიშხალა - ქუთაისი 25:27

ფოთი - გორი 18:25

თელავი - სამტრედია 15:21

მდგომარეობა: პეგასი 8 ქულა (4 თამაშიდან), გორი 6 (4), სამტრედია 6 (4), ფოთი 4 (4), ქუთაისი 4 (4),  ქარიშხალა 2 (5), თელავი 0 (5)

9 აპრილი

16:00 თელავი - ფოთი

17:00 სამტრედია - გორი

18:00 პეგასი - ქუთაისი

10 აპრილი

16:00 ქუთაისი - გორი

17:00 ფოთი - ქარიშხალა

18:00 პეგასი - სამტრედია

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. შესარჩევი ტურნირი

ევროპის 1 ჯგუფი. პლეიოფში გადის გამარჯვებული

 

30 ოქტომბერი 2013, პანევეჟისი. 500 მაყურებელი

ლიტვა - საქართველო 23:17

 

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, პაზემეცკასი - დრაბავიჩუსი 4, შვედასი 3, პ. ბაბარსკასი 3, სტანკევიჩუსი 3, სტრაზდასი 2, პლეტა 2, გროსასი 2, დუმჩუსი 2, ბერნატონისი 1, პეტრეიკისი 1, ფეოკტისტოვასი, ორლოვსკისი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჩიქოვანი 6, მსხვილიძე 4, რუსია 3, დათუკაშვილი 2, ჭანტურია 2, გვაზავა, გოგალაძე, ბერძენიშვილი, ტალახაძე, გამზარდია, ამირანაშვილი, აბრამიშვილი

მსაჯები: ანატოლი ნოვიკოვი, რუსლან პერეპილიცი (უკრ) დელეგატი: ტოივო იარვი (ესტ)

ფინეთი - თურქეთი 26:20

 

3 ნოემბერი. თბილისი, სპორტის სასახლე, 3 000 მაყურებელი

საქართველო - ფინეთი 26:19

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია

ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 - ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, . ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, . ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი

მსაჯები: იარონ ბენ-დანი, ასაფ ფარანი (ისრ), დელეგატი: ისქანდარ ასქაროვი (აზე)

თურქეთი - ლიტვა 20:23

 

ანკარა, 2 იანვარი, 2014. 500 მაყურებელი

თურქეთი - საქართველო 29:23

თურქეთი: გიუნაი, გიოქთეფე, იოზმუსული - დიონე 10, ჩ. ჩელიქი 6, ერსინი 4, ჩატკინი 4, ჩელები 1, ასიქოღლუ 1, იოჰბაზარი 1, პეტკაში 1, ზამანი 1, იოზი, ქესქინი, ილდირიმი, კირდალი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 6, რუსია 5, ჭანტურია 3, გამზარდია 3, ჩიქოვანი 2, დათუკაშვილი 2, გვაზავა 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია, წითელიშვილი

მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მაქო (ჩეხ) / დელეგატი: ანდრეი ანდრეევი (ბულ)

ფინეთი - ლიტვა 20:20

 

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2500 მაყურებელი

საქართველო - თურქეთი 33:26

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 11, რუსია 6, ჩიქოვანი 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 2, ტალახაძე 2, გვაზავა 1, გამზარდია 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, სიმონია, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი

თურქეთი: გიუნაი, იოზმუსული, ალკისი - ჩატკინი 5, ჩელები 4, პეკტაში 4, ილდირიმი 3, იოჰბაზარი 3, ჩ. ჩელიქი 2, ერსინი 2, ზამანი 1, იოზი 1, ქესქინი 1, დიონე, კირდალი, ნ. ჩელიქი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

ლიტვა - ფინეთი 24:23

 

8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2700 მაყურებელი

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 7, რუსია 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 2, გამზარდია 2, ტალახაძე 1, მაისურაძე, სიმონია, აბრამიშვილი, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3, სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი, ფეოკტისტოვასი, სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

თურქეთი - ფინეთი 25:19

 

11 იანვარი. კარიაა. 860 მაყურებელი

ფინეთი - საქართველო 36:24

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 9, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 4, ჭანტურია 2, გოგალაძე 2, რუსია 1, ტალახაძე 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე, გამზარდია, სიმონია, ამირანაშვილი

ფინეთი : ნორდკვისტი, მიაკელა - ტამინენი 10, რონბერგი 7, სუნდბერგი 5, . ბრომანი 4, . ბრომანი 3, რემი 3, კორპიმიაკი 1, კილსტედტი 1, ფორსი 1, ოიალა 1, კოლიონენი 0, ლაიტინენი, რაერინე

მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ) / დელეგატი: ვიქტორ პოლადენკო (რუს)

ლიტვა - თურქეთი 32:26

 

ლიტვა 9 ქულა / საქართველო 6, ფინეთი 5, თურქეთი 4

 

საქართველოს ნაკრები

შოთა თევზაძე - მეკარე - შტიინცა ბაკეუ, რუმ - 1981 – 6 თამაში

გიგა ტორონჯაძე - მეკარე - ტრაბზონსფორი, თურ - 1989 – 6 თამაში

რატი მსხვილიძე - შუამარბი - ტრაბზონსფორი, თურ - 1986 – 6 თამაში, 42 გოლი

ვლადიმერ რუსია - შუამარბი - შტიინცა ბაკეუ, რუმ - 1984 – 6 თამაში, 24 გოლი

რევაზ ჭანტურია - გარემარბი - სტრუმიცა, მკდ - 1982 – 6 თამაში, 23 გოლი

სერგო დათუკაშვილი - შუამარბი - ალ კიადა, ყატ - 1978 – 6 თამაში 19 გოლი

ირაკლი ჩიქოვანი - გამთამაშებელი - ტიმიშოარა, რუმ - 1989 – 4 თამაში, 17 გოლი

გიორგი გვაზავა - ხაზი - სტუ - 1978 – 6 თამაში, 8 გოლი

უჩა გამზარდია - გამთამაშებელი, გარემარბი - ბათუმი - 1990 – 6 თამაში, 8 გოლი

აკაკი ტალახაძე - გამთამაშებელი - უკლუბო - 1983 – 5 თამაში, 4 გოლი

ილია გოგალაძე - გარემარბი - სტუ - 1986 - 5 თამაში, 2 გოლი

უჩა მაისურაძე - ხაზი - ბათუმი - 1986 – 5 თამაში, 1 გოლი

ზურაბ აბრამიშვილი - გარემარბი - სტუ - 1994 – 6 თამაში, 1 გოლი

ოთარ ამირანაშვილი - გარემარბი - სტუ - 1987 – 6 თამაში

ზურაბ სიმონია - გამთამაშებელი - სტუ - 1994 – 5 თამაში

ლექსო წითელიშვილი - შუამარბი - სამტრედია - 1992 – 3 თამაში

თემურ ორჯონიკიძე - შუამარბი - სტუ - 1996 – 2 თამაში

ლევან ბერძენიშვილი - ხაზი - სტუ - 1986 – 2 თამაში

 

მთ. მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი, სრბ - 1958

მწვრთნელები ირაკლი კეკელიძე - 1972, ბექარ ორჯონიკიძე - 1972

ექიმი ლევან ლინნიკი - 1987

 

ამხანაგური მატჩები

27 დეკემბერი, 2013. აშდოდი

ისრაელი - საქართველო 29:28

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - სმოლიერი 11, კოფმანი 5, ნათანი 3, დავდა 3, გ. პომერანცი 2, როზენტალი 2, ტურელი 1, ვაისლერი 1, შიმონი 1, ტიპერი, შტელმანი, ტიუგი, ფრიდმანი, ჰერშკოვიცი, აპო, ვაქსმანი, სიჩენკო, სტრაიდომი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - რუსია 10, მსხვილიძე 4, გამზარდია 4, აბრამიშვილი 3, ჩიქოვანი 3, გვაზავა 2, ამირანაშვილი 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, სიმონია, ორჯონიკიძე, წითელიშვილი

 

28 დეკემბერი, 2013. რიშონი

ისრაელი - საქართველო 33:23

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში - ნათანი 5, როზენტალი 5, ჰამამი 4, დავდა 3, გალი 3, ფრიდმანი 2, სტელმანი 2, კოფმანი 2, შიმონი 2, გ. პომერანცი 2, ტურელი 1, სიჩენკო 1, აპო 1, მეიროვიჩი, სმოლერი, გერა, სტრაიდომი, ჩ. პომერანცი

საქართველო: ტორონჯაძე, თევზაძე - გვაზავა 5, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 3, ორჯონიკიძე 2, ტალახაძე 2, გამზარდია 2, რუსია 2, ამირანაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე 1, სიმონია, წითელიშვილი

მსაჯები: ასაფ ფარანი, იარონ ბენ დანი (ისრაელი)

 

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის დასკვნითი ტური 2001-01 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის.

პირველ დღეს ერთმანეთს ორი დაუმარცხებელი გუნდი შეხვდა. თბილისის პეგასმა 26:16 დაამარცხა ფოთი და დიდი ნაბიჯი გადადგა ჩემპიონობისკენ. საპრიზო ადგილებისთვის კიდევ 4 გუნდი იბრძოლებს. დღესვე, სამტრედიამ მოუგო თბილისის ქარიშხალას - 16:15, ხოლო ქუთაისმა - თელავის გუნდს - 21:11.

საბოლოოდ ყველაფერი 10 აპრილს გაირკვევა. გოგონების ამ ასაკში საქართველოს ჩემპიონი ფოთი გახდა, მეორე ადგილზე მამული გავიდა, მესამეზე - ქარიშხალა.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01.

ბიჭები. საერთო ტური. 7-10 აპრილი, არენა

7 აპრილი

პეგასი - ფოთი 26:16

ქუთაისი - თელავი 21:11

სამტრედია - ქარიშხალა 16:15

მდგომარეობა: პეგასი 8 ქულა (4 თამაშიდან), ფოთი 4 (3), გორი 4 (3), სამტრედია 4 (3), ქარიშხალა 2 (4), ქუთაისი 2 (3), თელავი 0 (4)

8 აპრილი

16:00 ქარიშხალა - ქუთაისი

17:00 ფოთი - გორი

18:00 თელავი - სამტრედია

9 აპრილი

16:00 თელავი - ფოთი

17:00 სამტრედია - გორი

18:00 პეგასი - ქუთაისი

10 აპრილი

16:00 ქუთაისი - გორი

17:00 ფოთი - ქარიშხალა

18:00 პეგასი - სამტრედია

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal