სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

უდანაკარგოდ დაასრულა საქართველოს ჩემპიონატი ქვეყნის თითქმის უცვლელმა ჩემპიონმა, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა. ბოლო დღეს სტუ-მ ირაკლი კეკელიძისა და ბექა ორჯონიკიძის ხელმძღვანელობით სეზონში მესამედაც დაამარცხა ვიცეჩემპიონი, ბათუმი - 42:35.

 

ისევე, როგორც სეზონის წინა ორი თამაში, ესეც დაძაბული იყო და დაახლოებით ძველი სცენარით წარიმართა. ბათუმი 2:0 დაწინაურდა, შემდეგ სტუ-მ სხვაობა აღადგინა, სხვაობა ნელ-ნელა გაზარდა და სადღაც მეორე ტაიმის შუისთვის საბოლოოდ გატეხა მეტოქე. ბათუმმა (მწვრთნელი მერაბ ჭანტურია) ზედიზედ მეორე მოიპოვა ვერცხლის მედლები, ხოლო ბრინჯაოს მფლობელი პირველად გახდა სამტრედია (გ. ხელისუფალი).

დღის კიდევ ერთ პრინციპულ თამაშში თელავმა 32:28 დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები და მეექვსე ადგილი შეინარჩუნა. ამისთ 2013-14 წლების სახელბურთო სეზონი დასრულდა.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

19 ივნისი

იმედი - ქუთაისი 27:22

იმ: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - გ. გიორგაძე 7, გ. იობაშვილი 6, ბეჟანიშვილი 5, ჩაკვეტაძე 3, ალანია 3, ბაინაზიშვილი 2, აბაშიძე 1, კალანდაძე, ჩიკვილაძე, თაბაგარი, მძელური, დვალიძე, ჯმუხაძე

ქუთ: ვათიაშვილი, კუპატაძე - ახალაძე 5, ჩიხლაძე 4, ტარუაშვილი 3, ჯუღელი 3, მერკვილაძე 3, ლომიძე 2, ბახტურიძე 1, უ. კობახიძე 1, ბ. გიორგაძე, კაპანაძე, ტუღუში

თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები 32:28

თელ: ა. სამიტაშვილი, ლილუაშვილი - გ. კობახიძე 9, გიგაური 9, გიორგელაშვილი 5, მაისაშვილი 3, ჯ. ნიკურაძე 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ანდრიაშვილი 1, ცისკარიშვილი 1, მღებრიშვილი, ყორიაული, დიდებაშვილი

ჭაბ: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - რუსტამოვი 7, კბილაშვილი 6, ე. არსენაშვილი 5, გოგავა 3, გოგუა 2, ჰუსეინოვი 2, ბულბულაშვილი 1, ზაალიშვილი 1, დოლმაზაშვილი 1, ზარნაძე, ტიელიძე, გაწერელია

პეგასი - სამტრედია 32:37

პეგ: ცინცაძე - დიხამინჯია 9, ცხვარაშვილი 6, ბაძაღუა 5, აბჟანდაძე 4, სახვაძე 3, დემეტრაშვილი 2, ოსიყმაშვილი 2, კოხრეიძე 1

სამ: ხონელიძე - გ. ნიკურაძე 13, ხაჟომია 9, წითელიშვილი 8, ზურაბიანი 3, თევზაძე 2, ჟვანია 1, ცხვარაძე 1, ელგანდაშვილი

ბათუმი - სტუ 35:42

ბათ: სამყურაშვილი - ყაველაშვილი 11, გამზარდია 9, ჯორბენაძე 4, წივწივაძე 3, ი. ნარსია 2, მაისურაძე 2, ჭელიძე 2, გოგიჩაიშვილი 1, ქადაგიძე 1, ქარდავა, ვინოგრადსკი, ჭანტურია, წიტაიშვილი, ვარშანიძე

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - სიმონია 10, ორჯონიკიძე 5, გოგალაძე 5, გრიშიკაშვილი 5, გვაზავა 4, სურმავა 4, გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 2, ამირანაშვილი 2, ლ. არსენაშვილი 1, სტურუა

საბოლოო----------------------

სტუ-------------21-21-0--0--775-525-42

ბათუმი---------21-16-1--4--822-642-33

სამტრედია-----21-14-0--7--774-681-28

იმედი-----------21-12-0--9--623-689-24

პეგასი-----------21--7-3-11--665-694-17

თელავი---------21--5-1-15--595-678-11

ჭაბუკები--------21--3-2-16--608-715--8

ქუთაისი--------21--2-1-18--567-805—5

ფოტო: საქართველოს ჩემპიონი სტუ. პირველ რიგში: ირაკლი გოგოლაძე, ზურაბ აბრამიშვილი, შალვა სტურუა, ზურაბ სიმონია, გიორგი სურმავა; მეორე რიგში: კორნელი ანდრიაძე, ოთარ ამირანაშვილი, ლევან ბერძენიშვილი, შოთა გრიშიკაშვილი, ირაკლი ხიდეშელი, თემურ ორჯონიკიძე, ლაშა არსენაშვილი, ილია გოგალაძე, ჯონი ცერცვაძე (მწვრთნელები: ირაკლი კეკელიძე, ბექა ორჯონიკიძე, მამია კობახიძე)

2013-14 სეზონი. საქართველოს ჩემპიონატი

კაცები. 1. სტუ 2. ბათუმი 3. სამტრედია

1998-99. 1. ქარიშხალა 2. პეგასი 3, იმედი

2000-01. 1. პეგასი 2. გორი 3. ფოთი

1998-99. გოგონები. 1. მამული 2. ფოთი 3. ყვარელი

2000-01. გოგონები. 1. ფოთი 2. მამული 3. ქარიშხალა

 

ძველ კერას დაუბრუნდა ხელბურთელთს ეროვნული ჩემპიონატი, რომლის ბოლო ტური იმართება გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელობის აკადემიაში.

ტურის მთავარი მატჩი, იმედი-სამტრედია, რომელმაც წესით უნდა გაარკვიოს ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობა, სამშაბათს, 12 საათზე დაიწყება, პირველ დღეს კი 4 მატჩი გაიმართა.

იმედმა მოუგო ჭაბუკთა ნაკრებს - 29:24 და დაეწია სამტრედიელებს, რომლებიც დამარცხდნენ სტუ-სთან - 29:36. სტუმ დღეს ოფიციალურად გაინაღდა ჩემპიონობა.

ბათუმმა, რომელიც დღესვე ოფიციალურად გახდა ვერცხლის პრიზიორი, მოულოდნელად, ფრედ ითამაშა პეგასთან - 33:33 და ამ ჩემპიონატში პირველი ქულა დაკარგა ცხრილში თავისზე ქვემოთ მდგომ გუნდთან. ქუთაისმა, ვისაც კარგა ხანია, არ მოუგია, პირველ ტაიმში აჯობა თელავის გუნდს (19:18), მაგრამ შესვენების შემდეგ კახელებმა თამაში შემოაბრუნეს - 42:38.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

16 ივნისი

ჭაბუკთა ნაკრები - იმედი 24:29

ჭაბ: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - ე. არსენაშვილი 5, კბილაშვილი 5, გოგავა 3, ბულბულაშვილი 3, ზარნაძე 2, დანელიშვილი 2, ზ. იობაშვილი 2, რუსტამოვი 1, ჰუსეინოვი 1, ზაალიშვილი, დოლმაზაშვილი, ტიელიძე, გაწერელია, გოგუა

იმ: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - ბეჟანიშვილი 7, ალანია 5, გ. გიორგაძე 5, ბაინაზიშვილი 5, ჩიკვილაძე 2, გ. იობაშვილი 2, აბაშიძე 2. თაბაგარი 1, ჩაკვეტაძე, მძელური, მიქავა, კალანდაძე, ჯმუხაძე, დვალიძე

პეგასი - ბათუმი 33:33

პეგ: ცინცაძე, დ. ნარსია - კოხრეიძე 9, ცხვარაშვილი 9, დიხამინჯია 8, აბჟანდაძე 3, ოსიყმაშვილი 3, ბაძაღუა 1, ქუთათელაძე, დემეტრაშვილი, სახვაძე

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 7, წივწივაძე 6, ი. ნარსია 6, მაისურაძე 6, ყაველაშვილი 5, ქარდავა 1, ჯორბენაძე 1, ვინოგრადსკი 1, ჭელიძე, ჭანტურია, გოგიჩაიშვილი, ვარშანიძე, წიტაიშვილი, ქადაგიძე

სამტრედია - სტუ 29:36

სამ: ხონელიძე, გაგუა - წითელიშვილი 7, ხაჟომია 6, თევზაძე 5, გ, ნიკურაძე 5, ჟვანია 2, ღაღანიძე 2, ხვიჩია 1, ზურაბიანი 1, ელგანდაშვილი, ავალიანი, გაგლოშვილი, ცხვარაძე, ბოცვაძე

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - სიმონია 8, გვაზავა 5, სურმავა 5, ორჯონიკიძე 5, ამირანაშვილი 4, გოგალაძე 3, სტურუა 2, გრიშიკაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, გოგოლაძე 1, ლ. არსენაშვილი 1,

თელავი - ქუთაისი 42:38

თელ: ა. სამიტაშვილი 1, ლილუაშვილი - გიგაური 6, გ. კობახიძე 6, გიორგელაშვილი 6, ანდრიაშვილი 5, ჯ. ნიკურაძე 5, ნ. სვიმონიშვილი 4, მღებრიშვილი 3, მაისაშვილი 3, ცისკარიშვილი 3, დიდებაშვილი, ყორიაული

ქუთ: ვათიაშვილი, კუპატაძე - ჩიხლაძე 8, ტარუაშვილი 8, ახალაძე 7, მერკვილაძე 5, ჯუღელი 5, ბახტურიძე 4, კაპანაძე 1, უ. კობახიძე, ბ. გიორგაძე, ლომიძე, ტუღუში

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მდგომარეობა----------------

სტუ-------------18-18-0--0--655-434-36

ბათუმი---------18-14-1--3--718-554-29

სამტრედია-----18-11-0--7--656-585-22

იმედი-----------18-11-0--7--539-585-22

პეგასი-----------18--5-3-10--564-612-13

თელავი---------18--4-1-13--510-582--9

ჭაბუკები--------18--3-2-13--512-595--8

ქუთაისი--------18--2-1-15--514-719—5

17 ივნისი

12:00 იმედი - სამტრედია

13:30 ბათუმი - თელავი

15:00 ქუთაისი - პეგასი

16:30 სტუ - ჭაბუკთა ნაკრები

18 ივნისი

12:00 ქუთაისი - სტუ

13:30 ჭაბუკთა ნაკრები - პეგასი

15:00 თელავი - სამტრედია

16:30 იმედი - ბათუმი

19 ივნისი

11:00 იმედი - ქუთაისი

12:30 თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები

14:00 პეგასი - სამტრედია

15:30 ბათუმი - სტუ

ფოტო: ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობას იმედი და სამტრედია გაარკვევენ

 

საქართველოს ჩემპიონატის ბოლოსწინა დღეს ოფიციალურად განაწილდა საპრიზო ადგილები - საქართველოს ჩემპიონი ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდი გახდა, მეორეზე გავიდა ბათუმი, ხოლო მესამეზე -სამტრედია.

მიუხედავად ამისა, ხვალ, შეჯიბრების ბოლო დღეს, პრინციპულ თამაშს გამართავენ სტუ და ბათუმი. გასარკვევია ასევე მეექვსე ადგილის მფლობელის ვინაობა - ეს გადაწყდება თელავისა და ჭაბუკთა ნაკრების მატჩის შემდეგ.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

18 ივნისი

ქუთაისი - სტუ 17:30

ქუთ: ვათიაშვილი, კუპატაძე - ბახტურიძე 3, ბ. გიორგაძე 3, ჩიხლაძე 3, კაპანაძე 3, ტარუაშვილი 2, ჯუღელი 2, ლომიძე 1, ახალაძე, მერკვილაძე, უ. კობახიძე, ტუღუში

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ამირანაშვილი 11, სიმონია 5, ორჯონიკიძე 5, აბრამიშვილი 4, გრიშიკაშვილი 3, სურმავა 2, გოგოლაძე, ბერძენიშვილი, გოგალაძე, სტურუა, ლ. არსენაშვილი, გვაზავა

ჭაბუკთა ნაკრები - პეგასი 29:40

ჭაბ: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - ბულბულაშვილი 6, დანელიშვილი 5, კბილაშვილი 4, ზაალიშვილი 4, რუსტამოვი 3, გოგავა 3, ე. არსენაშვილი 2, გოგუა 2, დოლმაზაშვილი, ზარნაძე, ჰუსეინოვი, ზ. იობაშვილი, ტიელიძე, გაწერელია

პეგ: ცინცაძე 1, დ. ნარსია - ბაძაღუა 10, დიხამინჯია 9, დემეტრაშვილი 5, ოსიყმაშვილი 4, კოხრეიძე 4, ცხვარაშვილი 3, აბჟანდაძე 3, სახვაძე 1, ქუთათელაძე

თელავი - სამტრედია 31:40

თელ: ა. სამიტაშვილი, ლილუაშვილი 1 - გიგაური 8, ჯ. ნიკურაძე 5, გ. კობახიძე 4, ცისკარიშვილი 3, გიორგელაშვილი 2, მაისაშვილი 2, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ყორიაული 1, დიდებაშვილი 1

სამ: ხონელიძე - წითელიშვილი 8, ხაჟომია 7, გ. ნიკურაძე 7, ხვიჩია 5, თევზაძე 4, ღაღანიძე 4, ჟვანია 3, ზურაბიანი 1, ცხვარაძე 1, ელგანდაშვილი

იმედი - ბათუმი 24:41

იმ: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - ბეჟანიშვილი 5, გ. გიორგაძე 5, ალანია 4, თაბაგარი 3, ბაინაზიშვილი 2, ჩაკვეტაძე 2, კალანდაძე 2, გ. იობაშვილი 1, ჩიკვილაძე, აბაშიძე, მძელური, დვალიძე, ჯმუხაძე

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 10, წივწივაძე 6, ქადაგიძე 5, ყაველაშვილი 5, ჯორბენაძე 4, ვინოგრადსკი 4, ი. ნარსია 3, გოგიჩაიშვილი 2, ჭელიძე 1, წიტაიშვილი 1, ქარდავა, ჭანტურია, მაისურაძე, ვარშანიძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი-ელენე არაბული, რატი მსხვილიძე-აკაკი ტალახაძე

მდგომარეობა-----------------

სტუ-------------20-20-0--0--733-490-40

ბათუმი---------20-16-1--3--787-600-33

სამტრედია-----20-13-0--7--737-649-26

იმედი-----------20-11-0--9--596-667-22

პეგასი-----------20--7-3-10--633-657-17

თელავი---------20--4-1-15--563-650--9

ჭაბუკები--------20--3-2-15--580-683--8

ქუთაისი--------20--2-1-17--545-778—5

19 ივნისი

11:00 იმედი - ქუთაისი

12:30 თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები

14:00 პეგასი - სამტრედია

15:30 ბათუმი - სტუ

ფოტო: ჩემპიონატის მეორე პრიზიორი - ბათუმი

დასრულდა 2015 წლის კაცთა მსოფლიო ჩემპიონატისა და ევროპის 2014 წლის ქალთა პირველობის შესარჩევი ტურნირები.

ქალებში ბოლო სამი საგზური რუმინეთმა, სერბეთმა და უკრაინამ მოიპოვეს, რომლებმაც უშუალო კონკურენტები დაამარცხეს. ყველაზე მძიმე მისია უკრაინას ჰქონდა - მას 6 ბურთით ჰქონდა წაგებული ავსტრიაში, მაგრამ შინ 9 ბურთით მოიგო. ფინალური ტურნირი დეკემბერში გაიმართება. კვალიფიკაციის 14 გამარჯვებულს დაემატებიან მასპინძლები - უნგრეთი და ხორვატია.

კაცებში დღეს პლეიოფის ბოლო 5 მატჩი გაიმართა. იოლად მოიგეს შვედეთმა, ბელარუსმა და მაკედონიამ. პირველად გავიდა მსოფლიო ჩემპიონატზე ბოსნია, ვინც შინ მოგების შემდეგ ფრეს მიაღწია ისლანდიაში.

ყველაზე საინტერესო სლოვენიისა და უნგრეთის თამაში გამოდგა. უნგრეთმა პირველი მატჩი 3 ბურთით მოუგო წინა მსოფლიო ჩემპიონატზე მეოთხე ადგილზე გასულ მეტოქეს, ხოლო სტუმრად პირველი ტაიმის შემდეგ ჯამური უპირატესობა კიდევ სამი ბურთით გაზარდა (16:13). დასრულებამდე 8 წუთით ადრე ანგარიში თანაბარი იყო, ხოლო დარჩენილ დროში სლოვენიამ 6 უპასუხო გოლი გაიტანა, მათ შორის 2 - რიცხობრივ ნაკლებობაში - 32:26.

ამგვარად, 2015 წლის იანვარში დანიშნული ტურნირის 21 მონაწილე უკვე გამოვლენილია. ევროპული პლეიოფის 9 გამარჯვებულის გარდა ესენი არიან: ყატარი (მასპინძელი), ესპანეთი (მსოფლიო ჩემპიონი), ავსტრალია (ოკეანიის ჩემპიონი) და 3-3 საუკეთესო გუნდი კონტინენტების ჩემპიონატებიდან: საფრანგეთი, დანია, ხორვატია (ევროპა), ალჟირი, ტუნისი, ეგვიპტე (აფრიკა), ბაჰრეინი, ირანი, არაბეთის გაერთიანებული საემიროები (აზია). 3 ფინალისტი გამოვლინდება პანამერიკულ ჩემპიონატზე, რომელიც 22-29 ივნისს გაიმართება.

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კაცები. შესარჩევი ტურნირი

ევროპა. პლეიოფი. მეორე წრე. 15 ივნისი

შვედეთი - რუმინეთი 27:21 (25:24)

ბელარუსი - მონტენეგრო 30:24 (27:28)

სლოვენია - უნგრეთი 32:26 (22:25)

ისლანდია - ბოსნია 29:29 (32:33)

მაკედონია - საბერძნეთი 35:23 (27:25)

14 ივნისი

ლიტვა - რუსეთი 22:33 (22:30)

გერმანია - პოლონეთი 28:29 (24:25)

ნორვეგია - ავსტრია 28:28 (26:28)

ჩეხეთი - სერბეთი 33:21 (15: 23)

ევროპის ჩემპიონატი 2014. ქალები. შესარჩევი ტურნირი

15 ივნისი

1 ჯგუფი. დანია - ლიტვა 35:27, უკრაინა - ავსტრია 33:24

დანია 12 ქულა, უკრაინა 6 / ავსტრია 6, ლიტვა 0

2 ჯგუფი. ისლანდია - სლოვაკეთი 30:28, საფრანგეთი - ფინეთი 36:13

საფრანგეთი 11, სლოვაკეთი 7 / ისლანდია 6, ფინეთი 0

3 ჯგუფი. მონტენეგრო - პორტუგალია 22:22

მონტენეგრო 11, პოლონეთი 6 / ჩეხეთი 6, პორტუგალია 1

4 ჯგუფი. ჰოლანდია - თურქეთი 37:21

ესპანეთი 10, ჰოლანდია 10 / თურქეთი 4, იტალია 0

5 ჯგუფი. შვედეთი - შვეიცარია 36:17, სერბეთი - სლოვენია 32:25

შვედეთი 10, სერბეთი 8 / სლოვენია 6, შვეიცარია 0

6 ჯგუფი. რუმინეთი - ბელარუსი 32:20

ნორვეგია 8, რუმინეთი 4 / ბელარუსი 0

7 ჯგუფი. გერმანია 6, რუსეთი 6 / მაკედონია 0

ფოტო: სლოვენია-უნგრეთი

საქართველოს ჩემპიონატზე სამტრედიის გუნდმა დღეს პრინციპულ თამაშში 41:33 დაამარცხა იმედი და ძალიან ახლოა ბრინჯაოს მედალთან. დარჩენილ ორ ტურში იმედი მესამე ადგილზე ერთადერთ შემთხვევაში გადავა - თუ მოიგებს ორივე მატჩს და სამტრედიელები ორივეს წააგებენ. თანაბარ ქულებზე უპირატესობა მწვრთნელ გოგი ხელისუფალის გუნდს აქვს - სამტრედიამ სამიდან 2 მატჩი მოუგო იმედს.

სამტრედიელები თავიდანვე სოლიდური სხვაობით დაწინაურდნენ. ერთი ხანობა ანგარიში 17:9 იყო, მაგრამ ტაიმის ბოლოს ომარ ალანიას სწრაფი გარღვევების შემდეგ იმედმა სხვაობა შეამცირა - 14:18. შესვენების შემდეგ მწვრთნელმა მერაბ მეტრეველმა მარჯვენა კუთხეში გადაიყვანა ინსაიდი რობერტ ბეჟანიშვილი, რომლის რამდენიმე მწვავე შეტევის შემდეგ სხვაობა 2 ბურთამდე შემცირდა.

თამაშის ბოლო მონაკვეთი სამტრედიამ უკეთ ჩაატარა და ნიკურაძის, ხაჟომიას, თევზაძის, წითელიშვილის, ზურაბიანისა და ღაღანიძის გოლების წყალობით რვაბურთიანი უპირატესობა აღადგინა - 41:33.

საქაართველოს ჩემპიონატი 19 მაისს დასრულდება.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

17 ივნისი

იმედი - სამტრედია 41:33

სამ: ხონელიძე - გ. ნიკურაძე 10, ხაჟომია 9, თევზაძე 7, წითელიშვილი 6, ღაღანიძე 3, ზურაბიანი 3, ჟვანია 2, ელგანდაშვილი 1, ხვიჩია, ცხვარაძე

იმ: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი - ალანია 9, ჩიკვილაძე 6, გ. იობაშვილი 6, ბეჟანიშვილი 5, გ. გიორგაძე 3, აბაშიძე 2, მძელური 2, ბაინაზიშვილი, თაბაგარი, დვალიძე

მსაჯები: რატი მსხვილიძე, აკაკი ტალახაძე

ბათუმი - თელავი 28:22

ბათ: სამყურაშვილი - გამზარდია 8, წივწივაძე 6, ი. ნარსია 3, ქარდავა 3, ყაველაშვილი 3, გოგიჩაიშვილი 2, ჯორბენაძე 1, ვინოგრადსკი 1, ქადაგიძე 1, ჭელიძე, ჭანტურია, მაისურაძე, ვარშანიძე, წიტაიშვილი

თელ: ა. სამიტაშვილი , ლილუაშვილი - მაისაშვილი 6, ჯ. ნიკურაძე 5, მღებრიშვილი 3, ცისკარიშვილი 3, ყორიაული 3, გიგაური 2, გ. კობახიძე, გიორგელაშვილი, ანდრიაშვილი, ნ. სვიმონიშვილი, დიდებაშვილი

ქუთაისი - პეგასი 14:29

ქუთ: ვათიაშვილი, კუპატაძე - ახალაძე 4, ჩიხლაძე 4, ტარუაშვილი 2, მერკვილაძე 1, ბახტურიძე 1, ლომიძე 1, კაპანაძე 1, ჯუღელი, უ. კობახიძე, ბ. გიორგაძე, ტუღუში

პეგ: ცინცაძე, დ. ნარსია - ცხვარაშვილი 6, დემეტრაშვილი 6, დიხამინჯია 6, კოხრეიძე 4, აბჟანდაძე 3, ბაძაღუა 3, სახვაძე 1, ოსიყმაშვილი, ქუთათელაძე

სტუ - ჭაბუკთა ნაკრები 48:39

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი, ანდრიაძე - გრიშიკაშვილი 13, გოგოლაძე 8, სურმავა 7, ბერძენიშვილი 6, ამირანაშვილი 3, აბრამიშვილი 3, გოგალაძე 3, სიმონია 2, ორჯონიკიძე 1, სტურუა 1, ლ. არსენაშვილი 1, გვაზავა

ჭაბ: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - ბულბულაშვილი 9, კბილაშვილი 5, დოლმაზაშვილი 4, ე. არსენაშვილი 4, დანელიშვილი 4, რუსტამოვი 3, ზარნაძე 3, ზაალიშვილი 3, გოგუა 3, ჰუსეინოვი 1, გოგავა, ზ. იობაშვილი, ტიელიძე, გაწერელია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მდგომარეობა----------------

სტუ-------------19-19-0--0--703-473-38

ბათუმი---------19-15-1--3--746-576-31

სამტრედია-----19-12-0--7--697-618-24

იმედი-----------19-11-0--8--572-626-22

პეგასი-----------19--6-3-10--593-626-15

თელავი---------19--4-1-14--532-610--9

ჭაბუკები--------19--3-2-14--551-643--8

ქუთაისი--------19--2-1-16--528-748—5

18 ივნისი

12:00 ქუთაისი - სტუ

13:30 ჭაბუკთა ნაკრები - პეგასი

15:00 თელავი - სამტრედია

16:30 იმედი - ბათუმი

19 ივნისი

11:00 იმედი - ქუთაისი

12:30 თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები

14:00 პეგასი - სამტრედია

15:30 ბათუმი - სტუ

ფოტო: სამტრედია მესამე ადგილზე დამკვიდრდა

 

ორშაბათს, გლდანის ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში იწყება ეროვნული ჩემპიონატის ბოლო ტური.

მონაწილეობს რვავე გუნდი. ჩემპიონისა და ვერცხლის პრიზიორის ვინაობა, პრაქტიკულად, ცნობილია. მთსვარი საკითხი, რომელიც 16-19 ივნისს გაირკვევა, ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობაა. ჯერჯერობით სამტრედია 2 ქულით უსწრებს იმედს, კონკურენტების უშუალო თამაში კი სამშაბათს, 12 საათზე დაიწყება.

აქამდე გამართულ ორი მატჩიდან სამტრედიამ პირველ წრეში 34:24 მოიგო, მეორეში კი 37:40 დამარცხდა.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

16 ივნისი

13:00 ჭაბუკთა ნაკრები - იმედი

14:30 პეგასი - ბათუმი

16:00 სამტრედია - სტუ

17:30 თელავი - ქუთისი

17 ივნისი

12:00 იმედი - სამტრედია

13:30 ბათუმი - თელავი

15:00 ქუთაისი - პეგასი

16:30 სტუ - ჭაბუკთა ნაკრები

18 ივნისი

12:00 ქუთაისი - სტუ

13:30 ჭაბუკთა ნაკრები - პეგასი

15:00 თელავი - სამტრედია

16:30 იმედი - ბათუმი

19 ივნისი

11:00 იმედი - ქუთაისი

12:30 თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები

14:00 პეგასი - სამტრედია

15:30 ბათუმი - სტუ

მდგომარეობა-----------------

სტუ-------------17-17-0--0--619-405-34

ბათუმი---------17-14-0--3--685-521-28

სამტრედია-----17-11-0--6--627-549-22

იმედი-----------17-10-0--7--510-561-20

პეგასი-----------17--5-2-10--531-581-12

ჭაბუკები--------17--3-2-12--488-566--8

თელავი---------17--3-1-13--468-544--7

ქუთაისი--------17--2-1-14--476-677—5

ფოტო: იმედი - სამტრედია, მეორე წრის მატჩი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal