სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

საქართველოს თხუთმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრები სამშაბათ დილას უკრაინაში მიემგზავრება საერთაშორისო ტურნირზე. გამგზავრების წინ, ორშაბათს, 16:00, გუნდი ღია ვარჯიშს გამართავს სპორტკომპლექს არენაში.

ნაკრები იცხოვრებს კიევის მახლობლად, ქალაქ ბროვარის სახელბურთო აკადემიაში. 15-წლამდელთა გუნდი უკვე წელიწადზე მეტია, ემზადება ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც 2015 წლის ზაფხულში გაიმართება თბილისში. 2015 წელს იგივე გუნდი ევროპის ჩვიდმეტწლამდელთა ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირშიც ჩაემება, ხოლო ერთი წლის შემდეგ მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაციაში ითამაშებს.

რამდენიმე თვეა, ნაკრებს ხელმძღვანელობს უკრაინელი მწვრთნელი მაია კარბუნარი, ხოლო მისი ასისტენტი გახლავთ ელისო ჟურულიშვილი. 2014 წელს ნაკრებს ძალიან დატვირთული სეზონი აქვს. გუნდი გაივლის ათამდე საწვრთნელ შეკრებას და ექნება რამდენიმე საერთაშორისო ტურნე, მათ შორის გიოტებორგში, შვედეთი, პარტილის თასზე, რაც ევროპის არაოფიციალურ ჩემპიონატს წარმოადგენს ამ ასაკის ბავშვებში,

უკრაინული ტურნესთვის შემადგენლობა უკვე ცნობილია. 14 ხელბურთელი 4 სხვადასხვა კლუბს წარმოადგენს.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები (15წ)

თინათინ ყაველაშვილი (მეკარე, კორიდა, 165 სმ, 1998)

ქრისტინე ჯავახია (მეკარე, ფოთი, 168 სმ, 1998)

სოფი ნარიმანიძე (შუამარბი, მამული, 175 სმ, 1998)

ნინო გაბისონია (შუამარბი, მამული, 173, 1998)

ანა ყველაშვილი (შუამარბი, მამული, 1998)

თათია გადილია (შუამარბი, ფოთი, 165, 1998)

თამარ ჩოგოვაძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

მაია ბერიძე (გამთამაშებელი, პეგასი, 160, 1999)

მედეა ჩოხელი (ხაზი, პეგასი, 173, 1999)

თეონა ჯაღათაშვილი (ხაზი, მამული, 166, 1999)

ქრისტინე ღვალაძე (გარემარბი, მამული, 155, 1998)

ნინო სიხარულიძე (გარემარბი, ფოთი 1999, 160)

ქეთევან ვენეცკი (გარემარბი, პეგასი, 172, 1998)

თამარ გიორგაძე (გარემარბი, მამული, 167, 1998)

მთავარი მწვრთნელი: მაია კარბუნარი (უკრ)

მწვრთნელი: ელისო ჟურულიშვილი

რევაზ ჭანტურიას მაკედონიურმა კლუბმა ზომიმაკ სტრუმიცამ ფედერაციის თასის მესამე წრის პირველი მატჩი 26:29 წააგო დანიურ ორჰუსთან.

ჭანტურიამ 2 გოლი გაიტანა. დანიელები უკმაყოფილონი დარჩნენ საბოლოო შედეგით, რადგანაც 27:20 იგებდნენ. საპასუხო თამაში 30 ნოემბერს გაიმართება მაკედონიაში. კვირას, ამავე ტურნირზე თამაშობს რუმინული სტიინტა ბაკაუ. შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას გუნდი სტუმრად ეთამაშება შვედეთის კრისტიანსტადს.

დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მეორე წრე. თასის მფლობელი ჰამბურგი ხუთი მოგების შემდეგ დამარცხდა მეორე გერმანულ კლუბ ფლენზბურგთან - 24:27, თუმცა, 10 ქულით ჯგუფში პირველი ადგილზე დარჩა. ერთდერთი გუნდი, ვისაც ექვსივე თამაში მოგებული აქვს, არის უნგრული ვესპრემი. 11 ქულა აქვს ბარსელონას. კვირას გაიმართება ლიგის კიდევ 3 მატჩი.

ფოტო: ფლენზბურგი - ჰამბურგი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 20-24 ნოემბერი

A ჯგუფი

სტ. პეტერბურგი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 18:24

ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - რეინნეკარი (გერ) 24:28

ვესპრემი (უნგ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 27:26

ვესპრემი 12 ქულა, რეინნეკარი 9, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

კილი (გერ) - დიუნკერკი (საფ) 28:25

ვისლა პლოცკი (პოლ) - პორტუ (პორ) 28:22

24 ნოე, 20:00. ტარგი კილცე (პოლ) - კოლდინგი (დან)

კილი 10, კილცე, კოლდინგი 8, ვისლა 6 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) - დინამო მინსკი (ბლრ) 35:25

პსჟ (საფ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 38:24

24 ნოე, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

ბარსელონა 11, პსჟ 7, ვარდარი, მეტალურგი 6, / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ფლენზბურგი (გერ) - ჰამბურგი (გერ) 27:24

გორენიე ველენიე (სლნ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 33:28

24 ნოე, 18:00. ოლბორგი (დან) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 6, გორენიე 4 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

სენაკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონტის ტური დასავლეთის ქვეჯგუფის 4 გუნდს შორის. პრინციპულ თამაშში ბათუმმა 43:29 დაამარცხა სამტრედია და პირველი წრე მეორე ადგილზე დაასრულა.

ბოლო მატჩამდე ორივე გუნდი 10-10 ქულით მივიდა. სამტრედია თავიდან დაწინაურდა, მაგრამ ტაიმის ბოლოს ბათუმმა გაქცევა მოაწყო, ნახევარი 15:12 მოიგო და თამაშის ბოლომდე უპირატესობას ზრდიდა. საბოლოოდ - 43:29. ბათუმი მხოლოდ 2 ქულით ჩამორჩება ლიდერს, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს, ხოლო თავის მხრივ, სამტრედია მტკიცედაა მესამე ადგილზე.

ქუთაისმა 40:37 დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები. მეორე წრე 16 დეკემბერს დაიწყება, რის შემდეგაც საქმეში საქართვეოლოს ნაკრები ჩაებმება და მსოფლიო ჩემპიონატის 4 საკვალიფიკაციო თამაშს გამართავს 2-11 იანვარს.

საქართველოს ჩემპიონი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 2014 წლის გაზაფხულზე.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები 40:37

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - გ. კვერნაძე 16, ჟვანია 7, ახალაძე 6, მათნაძე 6, ჯუღელი 4, ჩიხლაძე 1, გობეჯიშვილი, კობახიძე, ლომიძე, ბახტურიძე, ტუღუში

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ბაინაზაშვილი 9, ჰუსეინოვი 8, ბიბილეიშვილი 3, დოლმაზაშვილი 2, დანელაშვილი 2, რუსტამოვი 1, ე. არსენაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, ფერაძე, გაწერელია, ნაზღაიძე

ბათუმი - სამტრედია 43:29

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 13, ჯორბენაძე 8, ყაველაშვილი 6, უ.მაისურაძე 5, ქარდავა 4, ხუნჯუა 3, ვინოგრადსკი 3, გოგიჩაიშვილი 1, წივწივაძე, ჭელიძე, ქავთარაძე, ნარსია, ჭანტურია, წიტაიშვილი

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - წითელიშვილი 8, ღაღანიძე 6, ხაჟომია 4, გ. ნიკურაძე 4, თევზაძე 3, გაგლოშვილი 2, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხვიჩია, ცხვარაძე, ზურაბიანი, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

1 წრის შემდეგ (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------7-6-0-1-292-213-12
სამტრედია-----7-5-0-2-257-226-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------7-2-1-4-222-263-5
ჭაბუკები--------7-0-2-5-203-246-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

ბომბარდირები: გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 61, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 57 ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 55, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 55, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 55, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 50, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 46, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 44

მეორე წრის საერთო ტური: 16-19 დეკემბერს თბილისში

 

ფოტო: პირველი წრის ბომბარდირი გიორგი კვერნაძე (17)

მორიგი ტური გაიმართა რუმინეთის ჩემპიონატში. სტიინტა ბაკაუმ შინ 35:21 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ბუქარესტის დინამო და მესამე ადგილი ჩამოართვა.

ბაკაუს სასტარტო შემადგენლობაში ორივე ქართველი იყო - მეკარე შოთა თევზაძე და ვლადიმერ რუსია. რუსიამ 3 გოლი გაიტანა და გუნდის დაცვით განლაგებაშიც მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო. 24 ნოემბერს ბაკაუ ფედერაციის თასის მესამე წრეში ითამაშებს შვედური კრისტიანსტადის წინააღმდეგ.

ზედიზედ მეორე თამაშია, ტიმიშოარას პოლიტექნიკას მთავარი ბომბარდირია ირაკლი ჩიქოვანი. მან ამჯერადაც 8 გოლი გაიტანა, მაგრამ გუნდი ისევ დამარცხდა - სტუმრად, ტურდასთნ 26:32. 10 თამაშის შემდეგ 26-26 ქულით ლიდერობენ კონსტანცა და ტურდა, 22 ქულით მესამეა ბაკაუ, ხოლო ტიმიშოარა მეშვიდეა 12 ქულით.

ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში. გერმანულმა კილმა დაამარცხა ფრანგული დიუნკერკი - 28:25 და 10 ქულით ლიდერობს B ჯგუფში. ფრანგებმა ზედიზედ მეექვსე თამაში წააგეს. დღეს კიდევ 3 მატჩია. ქალთა ლიგაში კი გაიმართა მეორე ჯგუფური ეტაპის წილისყრა, A ჯგუფში მოხვდნენ მიდტიულანდი (დან), ვარდარი (მკდ), სევეჰოფი (შვდ), ტიურინგერი (გერ). B ჯგუფი: კრიმ მერკატორი (სლნ), დიორი ეტო (უნგ), ლარვიკი (ნორ), ბუდუჩნოსტი (მნტ). თამაშები თებერვალში განახლდება.

ფოტო: ბაკაუ - დინამო

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: