სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

ხელბურთელთა ეროვნული გუნდის გარდა, შესარჩევი ტურნირისთვის ემზადება საქართველოს თვრამეტწლამდელთა ნაკრებიც.

მწვრთნელ ტიტე კალანდაძის გუნდს ევროპის ჩემპიონატის კვალიფიკაციის გავლა 10-12 იანვარს, ხორვატიის ქალაქ უმაგში უწევს. მეტოქეები არიან ხორვატია, მაკედონია და ჰოლანდია. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან ორი გუნდი გადის.

25 დეკემბრიდან 5 იანვრამდე გუნდი შეკრებაზეა დუშეთში. 27 დეკემბერს დუშეთში ჩავა სომხეთის თვრამეტწლამდელთა ნაკრებიც, რომელიც ქართველ თანატოლებთან 3 საკონტროლო მატჩს გამართავს 27, 28 და 29 დეკემბერს.

თვრამეტწლამდელთა ნაკრები შეკრებაზე 17 მოთამაშითაა. გუნდის ლიდერი თემურ ორჯონიკიძე ეროვნულ ნაკრებში იმყოფება ისრაელში, იქვეა ტიტე კალანდაძის თანაშემწე გიორგი გვაზავაც, ოღონდ როგორც მოთამაშე. ორჯონიკიძე თვრამეტწლამდელა ნაკრებს ხორვატიაში გამგზავრების წინ შეუერთდება.

ნოემბერში საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა მოიგო სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი - დაამარცხა სომხეთის, უკრაინისა და რუსეთის ნაკრებები, რის შემდეგაც ერთიორად გაეზარდა განწყობა და მოტივაცია ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირზე მოსახვედრად.

საქართველოს 18 ნაკრები

მეკარეები: ზურაბ ცინცაძე, დემეტრე ნარსია (პეგასი), ირაკლი ხიდეშელი (სტუ)

ხაზის მოთამაშეები: ჯაბა ხაჟომია (სამტრედია), გიგა კოხრეიძე, გაგა დემეტრაშვილი (პეგასი)

გამთამაშებლები: ამირან აბჟანდაძე, ვლადიმერ ბაძაღუა (პეგასი), ვეფხია ზურაბიანი (სამტრედია)

ინსაიდები: თემურ ორჯონიკიძე (სტუ), გივი გიორგაძე (იმედი), ალექსანდრე ცხვარაშვილი, მიხეილ ნაზღაიძე, ზურაბ გოგავა (პეგასი)

უთხის მოთამაშეები: ირაკლი გოგოლაძე (სტუ), გიორგი დიხამინჯია, კირილე ცუხიშვილი (პეგასი), გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი)

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე, ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი უმაგში, ხორვატია

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ტურნირზე ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

ფინალი: 14-24 აგვისტო, პოლონეთი

21 დეკემბერს გაიმართა ხელბურთის ფედერაციის საანგარიშო ყრილობა, სადაც შეჯამდა 2013 წელს გაწეული საქმიანობა.

ყრილობას ანგარიში ჩააბარეს ეროვნული გუნდის მწვრთნელებმა ჯორჯე რასიჩმა და ირაკლი კეკელიძემ, 18-წლამდელთა ნაკრების მწვრთნელმა ტიტე კალანდაძემ, 2015 წლის ოლიმპიური გუნდების ხელმძღვანელებმა ელისო ჟურულიშვილმა და დიმიტრი აბესაძემ. პლაჟის ხელბურთის კომისიის მუშაობაზე ისაუბრა ლევან გელაშვილმა, ხოლო შინაური ჩემპიონატების მიმდინარეობა მიმოიხილა ვახტანგ ბერიაშვილმა. ყრილობის მუშაობაში მონაწილეობდა სპორტის მინისტრის მოადგილე თამაზ თევზაძე.

საუბარი იყო 2017 წლის ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე, რომელსაც საქართველო უმასპინძლებს, ასევე 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისზე. განიხილეს ეროვნული ნაკრების მზადების საკითხი მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო მატჩებისთვის, რომლებიც 2014 წლის 2-11 იანვარს გაიმართება.

ერთ-ერთი მთავარი თემა იყო ბავშვთა და სასკოლო ხელბურთის განვითარება, ასევე მწვრთნელთა და სპორტის მასწავლებელთა მომზადების საკითხები, რაშიც ფედერაციას აქტიურად ეხმარებიან ხელბურთის საერთაშორისო და ევროპის ფედერაციები, საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი.

დაისვა საკითხი გლდანის ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო სკოლაში შექნილი არასახარბიელო მდგომარეობის შესახებ, რაც გამოწვეულია ინვესტორის მხრიდან ვალდებულებების შეუსრულებლობით.

საბოლოო ჯამში, ყრილობამ 2013 წელს გაწეული მუშაობა დადებითად შეაფასა.

2014 წელს ორი გამოჩენილი ქართველი ხელბურთელის იუბილეა - 75 წლისა სრულდება ჯემალ ცერცვაძე, ხოლო 60 წლის გახდება ოლიმპიური ჩემპიონი ალექსანდრე ანპილოგოვი. ყრილობამ დაავალა ფედერაციის პრეზიდიუმს ამ თარიღებისადმი მიძღვნილი ტურნირების გამართვა.

 

სპორტკომპლექს არენაში ღია ვარჯიში გამართა საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებმა, რომელიც ხუთშაბათ დილას ისრაელში მიემგზავრება. ოფიციალური თამაშების წინ გუნდი იქ ივარჯიშებს და ორი ამხანაგური მატჩიც ექნება.

მწვრთნელმა ჯორჯე რაშიჩმა ტურნეზე 14 ხელბურთელი წაიყვანა. ორი მოთამაშე, რევაზ ჭანტურია და სერგო დათუკაშვილი ნაკრებს თურქეთში, შესარჩევი მატჩის წინ შეუერთდება. მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო თამაში ანკარაში 2 იანვარს გაიმართება.

საქართველოს ნაკრები თელ-ავივში იცხოვრებს და 26, 29, 30 დეკემბერს ივარჯიშებს, 27 და 28 დეკემბერს კი ამხანაგური მატჩები ექნება ისრაელის ნაკრებთან აშდოდსა (27 დეკ, 16:30) და რიშონში (28, 20:00). 29 დეკემბერს, ვარჯიშის წინ გუნდი იერუსალიმს მოინახულებს. 31 იანვარს ქართველები უკვე ანკარაში იქნებიან.

ჯორჯე რაშიჩი, მთავარი მწვრთნელი: - რამდენიმე მოთამაშეს მცირე ტრავმა აქვს, მაგრამ ეს ხელს ვერ შეგვიშლის შესარჩევი მატჩებისთვის მზადებაში, ამ საქმეში კი ისრაელში გასამართი ორი მატჩი ძალიან გამოგვადგება. მზად ვართ, ვიბრძოლოთ მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში გასასვლელად.

ირაკლი ჩიქოვანი: - კარგად ვემზადებით და ორი ამხანაგური თამაში შეთამაშებაში ძალიან დაგვეხმარება. ანკარაში სრულ მზადყოფნაში ჩავალთ.

ვლადიმერ რუსია: - ხელის ტრავმა აღარ მაწუხებს და მზად ვარ, მთელი დატვირთვით ვითამაშო. თურქეთში მოსაგებად მივდივართ.

ირაკლი კეკელიძე, მწვრთნელი: - მცირე ტრავმები არის, მაგრამ ისეთი არაფერი. ძალიან კარგი და სასარგებლო ტურნე გვაქვს ისრაელში. იერუსალიმში ჩასასვლელადაც დიდი ამბით ვემზადებით. დღეს საღამოს კი, გამგზავრებამდე, თურქეთის თამაშის ვიდეოფირის განხილვა გვექნება.

ბექარ ორჯონიკიძე, მწვრთნელი:- თურქეთ-ლიტვის თამაში მწვრთნელებმა უკვე გავარჩიეთ. თურქეთს ძალიან გაუჭირდა შეტევაში. პროგნოზები არ მიყვარს, მაგრამ თუ თურქეთმა ისევე ითამაშა, როგორც ლიტვასთან, აუცილებლად მოვუგებთ. ისედაც და ასედაც, ეს თამაში აუცილებლად მოსაგები გვქავს.

ზურაბ კაკაბაძე, ფედერაციის პრეზიდენტი: - გუნდის მოტივაცია აქამდე არნახულია. 2 იანვრის თამაში ანკარაში ძალიან მნიშვნელოვანია და მხოლოდ გამარჯვებისთვის ვითამაშებთ. ეს ძალიან კარგ შანსს მოგვცემს პლეიოფში გასასვლელად.

თამაზ თევზაძე, სპორტის მინისტრის მოადგილე: - აქ სპეციალურად მოვედი. მინდა რომ გუნდს გზა დავულოცო. დიდი იმედი მაქვს, რომ თურქეთს ორჯერვე დავამარცხებთ და გადამწყვეტი მატჩი შინ, 8 იანვარს, ლიტვის ნაკრებთან გვექნება.

ტურნირს ჯერჯერობით ლიტვის ნაკრები ლიდერობს 4 ქულით. 5 იანვარს თურქეთს თბილისის სპორტის სასახლეში ვმასპინძლობთ, 8 იანვარს აქვე ვეთამაშებით ლიტვას, ხოლო საკვალიფიკაციო თამაშებს 11 იანვარს ვამთავრებთ ფინეთში. პლეიოფში გადის მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული, აქედან კი მსოფლიო ჩემპიონატამდე მხოლოდ ერთი ნაბიჯია. წილისყრა გაიმართება იანვრის ბოლოს, რის შემდეგაც გაირკვევა პლეიოფის წყვილები. ორი მატჩის (შინ და სტუმრად) გამარჯვებული გავა მსოფლიო ჩემპიონატზე, რომელიც იმართება 2015 წლის იანვარში, ყატარში.

2 იანვარს ანკარაში, თურქეთ-საქართველოს თამაში ჩვენი დროით 20:00 დაიწყება. მსაჯები არიან მილან ჰაიეკი და კარელ მაქო, ჩეხეთი. დელეგატი - ანდრეი ანდრეევი, ბულგარეთი.

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: შოთა თევზაძე (ბაკეუ, რუმ), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ)

ხაზის მოთამაშეები: გიორგი გვაზავა (სტუ), უჩა მაისურაძე (ბათუმი)

უკანა სამეული: სერგო დათუკაშვილი (ალ კიადა, ყატ), ვლადიმერ რუსია (ბაკეუ, რუმ), ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ), რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ), ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია), ზურაბ სიმონია (სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ), აკაკი ტალახაძე

კუთხის მოთამაშეები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ), უჩა გამზარდია (ბათუმი), ოთარ ამირანაშვილი (სტუ), ზურაბ აბრამიშვილი (სტუ)

მთავარი მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ), მწვრთნელები ბექარ ორჯონიკიძე, ირაკლი კეკელიძე, ექიმი ლევან ლინნიკი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. ევროპის 1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

პლეიოფში გადის მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული

მეტი ფოტო:

www.facebook.com/GEONHF

მსოფლიო ჩემპიონი ხელბურთში პირველად გახდა ბრაზილიის ქალთა ნაკრები დანიელი მწვრთნელის მორტენ სოუბაკის ხელმძღვანელობით. ფინალში, 20 ათასი მაყურებლის თვალწინ, ბრაზილიამ დაამარცხა მასპინძელი სერბეთი.

სერბები მხოლოდ პირველ ტაიმში იყვნენ წინ, მაგრამ შესვენებაზე ბრაზილია მოგებული გავიდა (13:11), ხოლო მეორე ტაიმის დასაწყისში ზედიზედ სამი გოლი შეაგდო - 16:11.

სერბეთმა დევნა წამოწყო და 53 წუთზე სვეტლანა ოგნიენოვიჩმა გაათანაბრა - 19:19. გადამწყვეტი გამოდგა ბოლოსწინა წუთი, როდესაც ბრაზილია რიცხობრივ უმცირესობაში გავიდა წინ (21:20), ხოლო დრაგანა ცვიიჩმა საპასუხო შეტევისას 6 მეტრიდან ააცილა. წერტილი დასვა ანა როდრიგესმა - 22:20. ჩემპიონატის საუკეესო მოთამაშედ აღიარეს ბრაზილიის ნაკრების მარცხენა შუამარბი ედუარდა ამორიმი (ფოტოზე).

ბრინჯაოს ფინალში პოლონეთი 25 წუთის შემდეგ 5 ბურთით უგებდა დანიას, მაგრამ საბოლოოდ 26:30 დამარცხდა.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2013 სერბეთში. 2 დეკემბერი

ფინალი

ბრაზილია - სერბეთი 22:20

ბრაზილია: არენჰარტი (7/23), პესოა (4/8) - ნაშიმენტო 6, და სილვა 4, როდრიგესი 4, ამორიმი 3, ნუნიესი 2, კავალეირო 2, პიედადე 1, როჩა, დინიზი, მოურა, ანდრადე, გომესი, სოუზა, კოსტა

სერბეთი: ტომაშევიჩი (11/27), რისოვიჩი (6/12) - ცვიიჩი 5, დამნიანოვიჩი 4, ლეკიჩი 4, ჟივკოვიჩი 2, ნისავიჩი 2, პოპოვიჩი 1, ოგნიენოვიჩი 1, კრპეჟი 1, ფილიპოვიჩი, ერიჩი, რაიოვიჩი, მილოშევიჩი, ლისცევიჩი, დმიტროვიჩი

მესამე ადგილისთვის

დანია - პოლონეთი 30:26

დანია: პოულსენი (13/36), გრევე (0/3) - კრისტიანსენი 10, ნორგარდი 5, ლ. იორგენსენი 4, ფისკერი 3, ს. იორგენსენი 3, გრავჰოლტი 2, იენსენი 1, ბურგარდი 1, ჰოლმსგარდი , შუმახერი, ტორსგარდი, ჰანსენი, დალბი, ბონდე

პოლონეთი: გაპსკა (7/24), ვისოკინსკა (4/7) - კულვინსკა 5, ბიზდრა 4, ვოიტასი 4, კუდლაჩი 3, კონიუშანეცი 3, გრჟიბი 3, სიოდმიაკი 2, შვედი 2, სემენიუკი, ნედვეძი, მიგალა, იოხიმეკი, სტახოვსკა, სტასიაკი

ვარსკვლავთა შვიდეული: მეკარე: ბარბარა არენჰარტი (ბრა), მარცხენა გარემარბი: მარია ფისკერი (დან), მარცხენა შუამარბი: სანია დამნიანოვიჩი (სრბ), გამთამაშებელი - ანიტა გორბიცი, (უნგ), მარჯვენა შუამარბი: ზუზან მიულერი (გერ), მარჯვენა გარემარბი: სუნ ჰეე ვოო (კორ), ხაზი - დრაგანა ცვიიჩი (სრბ) - ყველაზე მარგი მოთამაშე - ედუარდა ამორიმი (ბრა)

ოთხშაბათს, 16:00, სპორტკომპლექს არენაში ღია ვარჯიშს გამართავს საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები.

ხუთშაბათ დილას გუნდი მიემგზავრება ისრაელში, 27 და 28 დეკემბერს თელ ავივში ორი ამხანაგური მატჩი ექნება ისრაელის ნაკრებთან, 31 დეკემბერს კი ჩაფრინდება ანკარაში, სადაც 2 იანვარს უკვე მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო მატჩია თურქეთთან.

ისრაელში მიემგზავრება 14 ხელბურთელი. ორი მოთამაშე, სერგო დათუკაშვილი და რევაზ ჭანტურია, კლუბებშია დაკავებული და ნაკრებს თურქეთში შეუერთდება.

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: შოთა თევზაძე (ბაკეუ, რუმ), გიგა ტორონჯაძე (ტრაბზონსფორი, თურ)

ხაზის მოთამაშეები: გიორგი გვაზავა (სტუ), უჩა მაისურაძე (ბათუმი)

უკანა სამეული: სერგო დათუკაშვილი (ას სადი, ლიბ), ვლადიმერ რუსია (ბაკეუ, რუმ), ირაკლი ჩიქოვანი (ტიმიშოარა, რუმ), რატი მსხვილიძე (ტრაბზონსფორი, თურ), ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია), ზურაბ სიმონია (სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (სტუ), აკაკი ტალახაძე

კუთხის მოთამაშეები: რევაზ ჭანტურია (სტრუმიცა, მკდ), უჩა გამზარდია (ბათუმი), ოთარ ამირანაშვილი (სტუ), ზურაბ აბრამიშვილი (სტუ)

მთავარი მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი (სრბ), მწვრთნელები ბექარ ორჯონიკიძე, ირაკლი კეკელიძე, ექიმი ლევან ლინნიკი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. ევროპის 1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

პლეიოფში გადის მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული

საქართველოს ნაკრები იწყებს მზადებას მსოფლიო ჩემპიონატის გადამწყვეტი საკვალიფიკაციო მატჩებისთვის. უკვე საქართველოშია ნაკრების მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი და ლეგიონერთა უმეტესობა.

გუნდი 25 დეკემბრამდე თბილისში ივარჯიშებს, შემდეგ გაემგზავრება ისრაელში, შეკრებაზე, სადაც ერთ ამხანაგურ მატჩსაც გამართავს, 2 იანვარს კი შესარჩევი მატჩია ანკარაში, თურქეთთან. 5 და 8 იანვარს სპორტის სასახლეში ვუმასპინძლებთ თურქეთსა და ლიტვას, ხოლო 11 იანვარს ტურნირს ვასრულებთ ფინეთში. მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

უკვე თბილისში არიან რუმინეთში მოთამაშეები - შოთა თევზაძე, ვლადიმერ რუსია და ირაკლი ჩიქოვანი, ლიბანიდან ჩამოვიდა სერგო დათუკაშვილი. დღეს გუნდთან ერთდ იქნებიან თურქული ტრაბზონსფორის ხელბურთელები - რატი მსხვილიძე და გიგა ტორონჯაძე. რევაზ ჭანტურია მაკედონიიდან ნაკრებს მოგვიანებით შეუერთდება.

მსხვილიძემ და ტორონჯაძემ მოგებით დაასრულეს თურქეთის ჩემპიონატის პირველი წრე. ტრაბზონმა 21 დეკემბერს სტუმრად, 27:24 დაამარცხა მილი პიანგო. მსხვილიძემ 5 გოლი გაიტანა. იქამდე, ტრაბზონმა შინ წააგო გამოტოვებული მატჩი ლიდერ ბეშიქთაშთან - 34:37 და შინ მოუგო ჯანქაიას - 33:23. შედეგად, პირველი წრის შემდეგ 14 ქულით (7 მოგება, 6 წაგება) ტრაბზონსფორი მეხუთე ადგილზეა. 13 მოგებით ბეშიქთაში ლიდერობს, ხოლო პლეიოფში, ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, 8 გუნდი გადის.

რევაზ ჭანტურიას ზომიმაკ-სტრუმიცამ მეცამეტე მატჩი მოიგო მაკედონიის ჩემპიონატში - სტუმრად პელისტერთან - 17:16. ჩვიდმეტიდან 7 გოლი ჭანტურიამ გაიტანა. 27-29 დეკემბერს სტრუმიცას საერთაშორისო ტურნირი აქვს ჰოლანდიაში, სადაც პრაღის დუკლას, ბარსელონას მეორე გუნდს და ჰოლანდიურ ეუროტეხ-ბევოს ეთამასება, რის შემდეგაც ჭანტურიაც შეუერთდება საქართველოს ნაკრებს.

ფოტო: რატი მსხვილიძე, ტრაბზონსფორი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. ევროპის 1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

საქართველოს ნაკრები

22 შოთა თევზაძე მეკარე, ტიინ ბაკ (რუმ), 21.02.1981, 200 სმ, 105 კგ

16 გიგა ტორონჯაძე მეკარე, ტრაბზონსფორი (თურ), 07.02.1989, 188 სმ, 85 კგ

1 გაგა სამყურაშვილი მეკარე, ბათუმი, 16.12.1985, 188 სმ, 89 კგ
5 გიორგი გვაზავა, ხაზის მოთამაშე, სტუ . 19.08.1978, 198 სმ, 88 კგ

18 უჩა მაისურაძე, ხაზის მოთამაშე, ბათუმი, 24.04.1986, 187 სმ, 90 კგ

28 ლევან ბერძენიშვილი, ხაზის მოთამაშე, სტუ , 06.07.1986, 192 სმ, 95 კგ
9 სერგო დათუკაშვილი, შუამარბი, გამთამაშებელი, ას სადი (ლიბ), 28.04.1978, 198 სმ, 105 კგ
14 ირაკლი ჩიქოვანი, შუამარბი, გამთამაშებელი, ტიმიშოარა (რუმ), 28.07.1989, 97 სმ, 93 კგ

10 ვლადიმერ რუსია, შუამარბი, ტიინ ბაკ (რუმ), 30.05.1984, 202 სმ, 105 კგ
24 რატი მსხვილიძე, შუამარბი, ტრაბზონსფორი (თურ), 19.06.1986, 208 სმ, 120 კგ
77 აკაკი ტალახაძე, გამთამაშებელი, უგუნდო, 22.05.1983, 191 სმ, 86 კგ

19 ზურაბ სიმონია, შუამარბი, სტუ, 25.08.1994, 190 სმ, 85 კგ

18 თეიმურაზ ორჯონიკიძე, შუამარბი, სტუ, 07.02.1996, 197 სმ, 85 კგ

20 ლექსო წითელიშვილი, შუამარბი, სამტრედია, 20.08.1992, 190 სმ, 85 კგ

7 უჩა გამზარდია, გარემარბი, გამთამაშებელი, ბათუმი, 17.04.1990, 172 სმ, 70 კგ
8 ზურაბ აბრამიშვილი, გარემარბი, სტუ, 23.01.1994, 193 სმ, 88 კგ

31 ილია გოგალაძე, გარემარბი, სტუ, 31.07.1986, 190 სმ, 84 კგ
23 რეზო ჭანტურია, გარემარბი, ზომიმაკ-სტრუმიცა (მკდ), 31.05.1982, 177 სმ, 79 კგ
15 ოთარ ამირანაშვილი, გარემარბი, სტუ, 27.09.1987, 195 სმ, 90 კგ

მთავარი მწვრთნელი, ჯორჯე რასიჩი (სრბ) , 10.02.1958

მწვრთნელი, ირაკლი კეკელიძე, 04.05.1972

მწვრთნელი, ბექარ ორჯონიკიძე, 20.05.1972

ექიმი, ლევან ლინნიკი, 21.07.1987

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: