სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

13 დეკემბერ თბილისის ივენტ ჰოლში 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალის ორგკომიტეტმა გამართა წლის შემაჯამებელი შეხვედრა. დააჯილდოვეს წლის საუკეთესო ახალგაზრდა სპორტსმენები.

 


შეხვედრაზე საქართველოს ხელბურთის ფედერაციას წარმოადგენდნენ გოგონებისა და ბიჭების ნაკრების წევრები - თათია გადელია და ზეზვა იობაშვილი.

ფესტივალის პროგრამაში სპორტის 9 სახეობაა და 2015 წელს თბილისში გაიმართება. საქართველოს ხელბურელთა ორი ნაკრები უკვე თითქმის 2 წელია, ინტენსიურად ემზადება ამ ტურნირისთვის.

ფოტო: თათია გადელია და ზეზვა იობაშვილი თბილისის მერთან, გიგი უგულავასთან და საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის პრეზიდენტთან, ლერი ხაბელოვთან ერთად


 

დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის პირველი წრე 1998-99 წელს დაბადებული ბიჭებს შორის. თბილისის ლიგის ჩემპიონი გახდა ქარიშხალა, რომელმაც გადამწყვეტ თამაშში დაამარცხა პეგასი - 33:25.

პეგასს აკლდა მთავარი ბომბარდირი ნაზღაიძე და პირველივე წუთებზე ტრავმა მიიღო გამთამაშებელმა ზარნაძემ. მიუხედავად ამისა, გოგავას, მაისურაძის და მეკარე ზურაბიშვილის კარგი თამაშის წყალობით გუნდი თითქმის მთელ პირველი ტაიმი ლიდერობდა.

ქარიშხალასაც აკლდა ერთ-ერთი ლიდერი ბულბულაშვილი, მაგრამ უფრო გრძელი სკამი აღმოაჩნდა და საბოლოოდ, ამის წყალობით მოიგო. პირველი ტაიმი მაინც ქარიშხალამ მოიგო - 16:14 და მეორე ნახევრის დასაწყისიდანვე უპირატესობის ზრდა დაიწყო. ქარიშხალაში ყველაზე შედეგიანები იყვნენ კბილაშვილი (12 გოლი) და წიკლაური (7).

იმედმა იოლად დაამარცხა მამული - 32:19, ქულებით დაეწია და რადგანაც პირველი მატჩი მხოლოდ 2 ბურთით ჰქონდა წაგებული, მესამე ადგილი დაიკავა. მეორე ეტაპზე გავიდა მამულიც, როგორც საუკეთესო მეოთხეადგილოსანი.

თბილისის, აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 10 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას 0 ქულიდან გააგრძელებს საქართველოს ჩემპონობისთვის. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 6 საუკეთესო გუნდი, რომელიც ისევ ერთ წრედ ითამაშებს უკვე უშუალოდ ჩემპიონობისთვის. ქულების ათვლა აქაც თავიდან დაიწყება.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.

13 დეკემბერი, არენა
შევარდენი - ქარელი 24:14

მამული - იმედი 19:32

მამული: დავითაშვილი - შევჩენკო 7, სხვიტარიძე 5, კორაშვილი 4, ისმაილოვი 1, წულიაშვილი 1, თოდუა 1, ლაგვილავა, შენგელაია, ტალახაძე, ძაგანია, სექანია, არუთინოვი, ცხვეტიანი

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი - რუსტამოვი 8, იობაშვილი 6, ბაინაზაშვილი 6, ჰუსეინოვი 5, მიქავა 2, საძაგლიშვილი 2, მღებრიშვილი 1, ჩოხელი 1, თურქაძე 1, სონღულაშვილი, კაპანაძე, დვალიძე, ხორავა, მელაშვილი (მწ. ზ. სამადაშვილი)

პეგასი - ქარიშხალა 25:33

პეგასი: - ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - გოგავა 8, მაისურაძე 6, ცხოვრებაძე 4, ლაპიაშვილი 3, კაჭკაჭიშვილი 3, გაწერელია 1, ბაბუციძე, ზარნაძე, კალანდაძე, ლიპარტელიანი, მამაგეიშვილი, ვიბლიანი (მწ. ტ. კალანდაძე)

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ფარესაშვილი - კბილაშვილი 12, წიკლაური 7, მამულაშვილი 5, გოგუა 4, არსენაშვილი 3, ფერაძე 2, ჭინჭარაძე, კვირკველია, ფხაკაძე, ჩიხლაძე, აროშიძე, ბულბულაშვილი (მწ. გ. ქობელაშვილი)
მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

თბილისი. საბოლოო

1.ქარიშხალა 19 ქ, 2. პეგასი 17, 3. იმედი 10 (+11) / 4.მამული 10 (-11) / 5. შევარდენი 4, 6. ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3) / 4. რუსთავი 8 (-19) / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 (-5) / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გავიდა 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

სერბეთში, ხელბურთელ ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ჯგუფური ტურნირი დასრულდა და შეივსო პლეიოფის ბადე.

 

მერვედფინალის ბოლო, მეთექვსმეტე საგზური მოიპოვა იაპონიამ, ვინც იოლად დაამარცხა ალჟირი - 32:23. ჯგუფებში დაუმარცხებლად იასპარეზეს საფრანგეთმა, ბრაზილიამ, ნორვეგიამ და გერმანიამ.

გერმანია 27:26 უგებდა უნგრეთს, მაგრამ დასრულებამდე 8 წამით ადრე მათ კარში შვიდმეტრიანი დაინიშნა. ურტყამდა უნგრელი ანიტა გორბიცი, ვისაც ამ მატჩში 13 ტყორცნიდან 12 გოლი ჰქონდა გატანილი, მაგრამ გერმანელთა მეკარემ, კლარა ვოლტერინგმა დარტყმა მოიგერია. გერმანელთაგან 13 გოლი (21 მცდელობიდან) გაიტანა მარჯვენა ინსაიდმა ზუზან მიულერმა.

მეხუთე მატჩი მოიგო ტურნირის აღმოჩენამ, ბრაზილიის ნაკრებმა. ამ გუნდი საუკეთესო შედეგი აქამდე მეხუთე ადგილი ყოფილა მსოფლიო ჩემპიონატზე (2011) და მეექვსე - ოლიმპიადაზე (2012). მეკარე ბარბარა არენჰარდტმა კორეელებს დარტყმების 49 პროცენტი აუღო, მათ შორის 5 დარტყმა - 6-მეტრიანი ხაზიდან, დეონისე კავალეირომ კი 7 გოლი გაიტანა და ბრაზილიამ მოუგო დანიას - 23:18.

შაბათს მსოფლიო ჩემპიონატზე დასვენების დღეა, კვირას და ორშაბათს კი 4-4 მერვედფინალი გაიმართება.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

13 დეკემბერი, ჯგუფური ეტაპის ბოლო ტური

A ჯგუფი

დრ კონგო - დომინიკელთა რესპუბლიკა 23:22

საფრანგეთი - კორეა 27:22

მონტენეგრო - ჰოლანდია 27:25

საფრანგეთი 10, მონტენეგრო 8, კორეა 6, ჰოლანდია 4 / დრ კონგო 2, დომ. რესპ 0

B ჯგუფი

იაპონია - ალჟირი 32:23

სერბეთი - ჩინეთი 32:18

დანია - ბრაზილია 18:23

ბრაზილია 10, სერბეთი 8, დანია 6, იაპონია 4 / ჩინეთი 2, ალჟირი 0

C ჯგუფი

არგენტინა - პარაგვაი25:15

ანგოლა - ესპანეთი 21:30

ნორვეგია - პოლონეთი 23:18

ნორვეგია 10, ესპანეთი 8, პოლონეთი 6, ანგოლა 4 / არგენტინა 2, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ტუნისი - ავსტრალია 24:15

უნგრეთი - გერმანია 26:27

რუმინეთი - ჩეხეთი 29:23

გერმანია 10, რუმინეთი 8, უნგრეთი 6, ჩეხეთი 4 / ტუნისი 2, ავსტრალია 0

მერვედფინალი:

15 დეკემბერი

20:30 გერმანია - ანგოლა

21:00 საფრანგეთი - იაპონია

23:15 პოლონეთი - რუმინეთი

23:45 დანია - მონტენეგრო

16 დეკემბერი

20:30 უნგრეთი - ესპანეთი

21:00 ბრაზილია - ჰოლანდია

23:15 ნორვეგია - ჩეხეთი

23:45 კორეა - სერბეთი

 

სერბეთში, ხელბურთელ ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე 15 მერვედფინალისტი უკვე ცნობილია. მეთექვსმეტე საგზურს პარასკევს გაითამაშებენ იაპონია, ჩინეთი და ალჟირი.

მერვედფინალში გავიდა ევროპის თორმეტივე გუნდი. პარასკევს ტურნირზე გაიმართება მეხუთე ტურის თორმეტივე მატჩი, კვირას და ორშაბათს უკვე მერვედფინალებია. თუმცა, ჯგუფური ტურნირის ბოლო დღე უინტერესო ნამდვილად არაა. ერთმანეთს ეთამაშებიან ჯგუფების ფავორიტები, უნდა გამოვლინდეს ყველა ჯგუფის გამარჯვებული და დადგინდეს პლეიოფის ბადე.

ხუთშაბათის მატჩებიდან კი ყველაზე დაძაბული აღმოსავლეთევროპული დერბი გამოდგა უნგრეთსა და რუმინეთს შორის. უნგრეთმა მოიგო ტაიმი - 10:8, მაგრამ მეორეში მხოლოდ 7 გოლი გაიტანა რუმინელთა მეკარის, პაულა უნგურიანუს კარში - 17:21. ესპანეთმა 14:0 მოუგო პირველი ტაიმი პარაგვაის, ჯამში კი 20 ბურთით აჯობა - 29:9.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

12 დეკემბერი

C ჯგუფი

პარაგვაი - ესპანეთი 9:29

პოლონეთი - არგენტინა 31:17

ანგოლა - ნორვეგია 21:26

ნორვეგია 8, პოლონეთი 6, ესპანეთი 6, ანგოლა 4 / არგენტინა, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ავსტრალია - ჩეხეთი 10:34

გერმანია - ტუნისი 26:20

რუმინეთი - უნგრეთი 21:17

გერმანია 8, რუმინეთი 6, უნგრეთი 6, ჩეხეთი 4 / ტუნისი, ავსტრალია 0

A ჯგუფი

საფრანგეთი 8, მონტენეგრო 6, კორეა 6, ჰოლანდია 4 / კონგო 0, დომ. რესპ 0

B ჯგუფი

ბრაზილია 8, სერბეთი 6, დანია 6, იაპონია 2 / ჩინეთი 2, ალჟირი 0

13 დეკემბერს

A ჯგუფი. 19:15 კონგო - დომ. რესპ, 21:30 საფრანგეთი - კორეა, 23:45 მონტენეგრო - ჰოლანდია

B ჯგუფი. 18:45 იაპონია - ალჟირი, 21:00 სერბეთი - ჩინეთი, 23:15 დანია - ბრაზილია

C ჯგუფი. 18:45 არგენტინა - პარაგვაი, 21:00 ანგოლა - ესპანეთი, 23:15 ნორვეგია - პოლონეთი

D ჯგუფი. 17:45 ტუნისი - ავსტრალია, 20:00 უნგრეთი - გერმანია, 22:15 რუმინეთი - ჩეხეთი

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

თურქეთის ტრაბზონსფორის შემადგენლობაში ახლახან ორი ქართველი ხელბურთელი გადავიდა - სტუ-ს მეკარე გიგა ტორონჯაძე და შუამარბი რატი მსხვილიძე.

ბოლო კვირაში ტრაბზონმა ორი თამაში მოიგო: შინ ანთალიასთან 30:28 და სტუმრად ჯუკობირლიკთან - 43:29. ტორონჯაძემ ორივე მატჩში ითამაშა, ხოლო ჯუკობირლიკთან მსხილიძეს დებიუტი ჰქონდა და 6 ბურთიც გაიტანა.

ტრაბზონი ამჟამად თურქეთის 14-გუნდიან სუპერლიგაში მეცხრე ადგილზეა 10 თამაშიდან 5 მოგებით და 10 ქულით. პლეიოფში 8 გუნდი გადის, ხოლო ტრაბზონელებს თამაში მარაგში აქვთ - 17 დეკემბერს ისინი ითამაშებენ ლიდერ ბეშიქთაშთან. იქამდე, 14 დეკემბერს ქართველების კლუბი შინ ეთამაშება ჯანქაიას, ხოლო 21 დეკემბერს - სტუმრად მილი პიიანგოს. ამის შემდეგ თურქეთის ჩემპიონატში პირველი წრე დასრულდება და მსხვილიძე და ტორონჯაძე საქართველოს ნაკრებს მოაშურებენ.

რუმინეთში უკვე გამოცხადდა შესვენება 13 ტურის შემდეგ. 31 ქულით მესამე ადგილზეა შტიინცა ბაკეუ, რომელმაც ბოლო მატჩი 30:26 მოუგო CSM ბუქარესტს - შოთა თევზაძეს არ უთამაშია, ვლადიმერ რუსიამ 1 გოლი გაიტანა. ირაკლი ჩიქოვანის ტიმიშოარა შინ დამარცხდა ბუქარესტის დინამოსთან - 21:26 და 12 ქულით 9 ადგილზეა. რუმინეთის ჩემპიონატის პლეიოფში ორი წრის შემდეგ 6 გუნდი გადის.

მაკედონიაში, რეზო ჭანტურიას ზომიმაკ-სტრუმიცა ჩემპიონატს უდანაკარგოდ ლიდერობს - 12 თამაშიდან 12 მოგება.

ზემოთჩამოთვლილი 6 ხელბურთელი, ისევე როგორც ლიბანში მოთამაშე სერგო დათუკაშვილი საქართველოს ნაკრების წევრია. 20 დეკემბრიდან ეროვნული გუნდი სერბ ჯორჯე რასიჩის ხელმძღვანელობით შეკრებას იწყებს თბილისში, შემდეგ სავარჯიშოდ მიემგზავრება ისრაელში, ხოლო 2 იანვარს უკვე მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი აქვს ანკარაში, თურქეთის ნაკრებთან.

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. საკვალიფიკაციო ტურნირი. ევროპა. პირველი ეტაპი

1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი: ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი: თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი: ფინეთი - ლიტვა, თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი: ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი: საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი: საქართველო - ლიტვა. თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი: ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი: ლიტვა - თურქეთი

პლეიოფში გადის 1 გუნდი

ფოტო: ჯუკობირლიკი - ტრაბზონი

ხვალ დასრულდება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ეტაპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. გამოვლინდება თბილისის ლიგის ჩემპიონი, პრიზიორები და მეორე ეტაპზე გასული გუნდები.

დღევანდელი მატჩების შემდეგ 17-17 ქულით ლიდერობენ ქარიშხალა და პეგასი. მათ ბურთების სხვაობაც ერთნაირი აქვთ (+116) და პირველი წრის შეხვედრაც ფრედ აქვთ დასრულებული. თუ ხვალინდელი, საჩემპიონო თამაში ფრედ დასრულდა, მაშინ ჩემპიონი გახდება პეგასი, ვისაც მეტი გოლი აქვს გატანილი.

ხვალვე, მესამე ადგილის მფლობელის ვინაობას გაარკვევენ იმედი და მამული. ბრინჯაოს მედლების მოსაპოვებლად იმედს 2 ბურთით გამარჯვება სჭირდება. მეორე ეტაპზე გასვლა იმედს წაგების შემთხვევაშიც განაღდებული აქვს, რადგანაც ბურთების სხვაობით ბევრად სჯობნის აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ლიგებში მეოთხე ადგილზე გასულ გუნდებს,

2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

ხვალ, გადამწყვეტი ტური სპორტკომპლექს არენაში 14 საათზე დაიწყება.

მატჩების ვიდეო-სტრიმინგი მიმდინარეობს მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.
12 დეკემბერი
ქარიშხალა - შევარდენი 41:16
მამული - პეგასი 25:38
ქარელი - იმედი 14:29

13 დეკემბერი, არენა
14:00 შევარდენი - ქარელი
1
5:20 მამული - იმედი
1
6:40 პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

მდგომარეობა: პეგასი 17 ქ (281-165), ქარიშხალა 17 (256-140), მამული 10 (+3) / იმედი 8 (+27) / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 (-19) / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 (-5) / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: