News Calendar

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაზე პირველად დამარცხდა პარი სენ ჟერმენი, რომელსაც უნგრეთში მოუგო სეგედმა, 33-32. ზედიზედ მერვე მატჩი მოიგო ბარსელონამ - ამ გუნდისა და პოლონეთის კელცეს მატჩში 78 გოლი გავიდა, 36-42.

მიმოხილვაკაცები9 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-9/1394042

B ჯგუფში, სენ ჟერმენსა  (16 ქულა) და სეგედს (15) მერვედფინალში გასვლა ფაქტიურად განაღდებული აქვთ და დარჩენილ 5 ტურში პირველობისა და მეთხედფინალის პირდაპირი საგზურისთვის იბრძოლებენ. რაც შეეხება დანარჩენ 6 გუნდს, მათ ერთმანეთისგან სულ 2 ქულა აშორებთ. 

A ჯგუფში ბარსელონამ ოფიციალურად გაინაღდა პლეიოფში გასვლა, თუმცა, პირველი ადგილისთვის ბრძოლა მაინც მოუწევს - კელცესთან, ვარდართან, რაინ ნეკართან და ვესპრემთან. მერვედფინალის დანარჩენი ერთი საგზურისთვის იბრძოლებენ მეშკოვ-ბრესტი, კრისტიანსტადი და მონპელიე. მოქმედი ჩემპიონი, მონპელიე შინ 30-31 დამარცხდა კრისტიანსტადთან დამარცხდადა ბოლო ადგილზეა.

ამ ორ ჯგუფში ამ კვირის შემდეგ შესვენება იქნება და ბოლო 4 ტურს გუნდები თებერვლიდან ითამაშებენ. დანარჩენ ორ ჯგუფში ბოლო ტური გვაქვს. D ჯგუფში პლეიოფში გასვლა გაინაღდა პოლონეთის ვისლამ, ხოლო მეორე საგზურისთვის ბუქარესტის დინამოს სტუმრად გამარჯვება სჭირდება აუტსაიდერ თიუნთან. C ჯგუფში ლიდერები, სილკებორგი და სპორტინგი ერთმანეთში თამაშობენ და ორივეს ფრე ჰყოფნის, ხოლო სლოვაკეთის პრეშოვს თავის მოგებასთან ერთად სპორტინგის მოგებაც სჭირდება. 

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 9 ტური, 21-24 ნოემბერი

A: ბარსა 16, კელცე 12, ვარდარი 11, რაინ-ნეკარი 10, ვესპრემი 10, მეშკოვი 5 - კრისტიანსტადი 5, მონპელიე 3

რაინ ნეკარი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 25-29

მენსა 6, კოლბახერი, ტოლბრინგი 5 - მაე 7, ნენადიჩი, ტონესენი 4

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ვარდარი (მკდ) 31-31

კელცე (პოლ) - ბარსა (ესპ) 36-42

კულეში 6 - ბრიტო, მორტენსენი 9, ტომასი 6

მონპელიე (საფ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 30-31

რიშარდსონი 11 - ხრინცი, ნილსენი 8

--

B: პსჟ 16, სეგედი 15, ნანტი 8, ფლენზბურგი 8, ზაპოროჟიე 7, სკიერნი 6 - ცელიე 6 ზაგრები 6

სეგედი (უნგ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 33-32

სიგურმანსონი 11 - რემილი 8, საგოსენი, ჰ. ტოფტი 6

ზაგრები (ხორ) - ნანტი (საფ) 27-27

სკიერნი (დან) - ფლენზბურგი (გერ) 24-31

ეგერტი 8, მოგენსენი 5 - ვანე 6, გლანდორფი, იონდალი 5

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრცელიე (სლნ) 36-27

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C: სილკებორგი 14, სპორტინგი 14 - პრეშოვი 12, ჩეხოვი 6, ბეშიქთაში 6, მეტალურგი 2

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - ტატრან-პრეშოვი (სლკ) 38-26

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - სილკებორგი (დან) 29-33

სპორტინგი (პორ) - ბეშიქთაში (თურ) 34-28

D: ვისლა 14, დინამო 12 - ელვერუმი 12, ლეონი 11, კოქსი 4, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 24-22

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ლეონი (ესპ) 25-23

ელვერუმი (ნორ) - თიუნი (შვც) 29-28

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

10 ტური: 28 ნოემბერი - 2 დეკემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
26 ნოემბერი. თბილისი
სპორტუნი - წყალტუბო
იმედი სტუ - სამტრედია
27 ნოემბერი. თბილისი
სპორტუნი - სამტრედია
იმედი სტუ - წყალტუბო
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
28 ნოემბერი. გლდანი
სამტრედია - ყვარელი
აჭარა - მამული
 
29 ნოემბერი. გლდანი
სამტრედია - მამული
აჭარა - ყვარელი
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
22 ნოემბერი. გლდანი
გორი 7-25 სამტრედია
მამული 26-8 აჭარა
პეგასი 20-7 წყალტუბო
ყვარელი 23-15 ბათუმი
ქარიშხალა 18-22 ტყიბული
ფოთი 21-15 გორი
სამტრედია 27-20 მამული
აჭარა 7-34 პეგასი
წყალტუბო 7-16 ყვარელი
ბათუმი 16-13 ქარიშხალა
 22 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 9   9   0   0 227-91 18
  ყვარელი 8   8   0   0 230-122 16
  პეგასი 8   6   0   2 195-138 12
  ფოთი 8   6   0   2 134-90 12
  ტყიბული 8   6   0   2 155-112 12
  მამული
8   6   0   2 186-149 12
  BSG ბათუმი 9   4   0   5 134-147 8
  ქარიშხალა 8   3   0   5 161-160 6
  გორი 8   2   0   6 121-177 4
  წყალტუბო 9   2   0   7 99-172 4
  აჭარა 9   1   0   8 82-186 2
  თელავი 7   0   0   7 106-190 0
  ქუთაისი 7   0   0   7 2-98 0

ჭაბუკები 2004-05
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
7 დეკემბერი. ზესტაფონი
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal