ჩემპიონთა ლიგის მერვე ტურის მთავარ მატჩში დანიის ოდენსემ პირველი დამარცხება აგემა რუსეთის ცეესკას - 26-25. 

ცსკა ბოლო 5 წუთის წინ 24-21 წინ იყო, მაგრამ დაბოლოება 1-5 წააგო, რაც ოდენსეს ჰოლანდიელი ბომბარდირის, ლუის აბინგჰის 9 გოლისა და დანიელი მეკარის, ალთეა რაინჰარდტის 11 სეივის დამსახურებაა.

მეორე დანიურ-რუსულ მატჩში ესბიერგი ბოლომდე ებრძოლა სევე დაუმარცხებელ როსტოვს და სფინაო სირენის შემდეგ გათანაბრების შანსიც მიიღო, მაგრამ მარიტ იაკობსენმა შვიდმეტრიანი ვერ გაიტანა, 24-25.

როსტოვთან ერთად წაუგებელია კიდევ ორი გუნდი, რომელსაც აამ ტურში არ უშამაშია - უნგრეთის დიორი და ნორვეგიის კრისტიანსანდი.

მომდევნო უქმეებზე მეცხრე ტურია, რის შემდეგაც ქალთა ლიგა იანვრამდე არდდეგებზე გავა, დეკემბერში კი ევროპის ჩემპიონატის დანიასა და ნორვეგიაში.

ხელბურთი. EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები. ჯგუფური ეტაპი. 8 ტური. 15-17 ნოემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. ბუკურეშტი 11 ქულა (7 თამაში), როსტოვი 11 (6), კრისტიანსანდი 7 (4), მეცი 6 (5), ფერენცვაროში 6 (6), კრიმი 4 (7), ესბიერგი 3 (7), ბიტიგჰაიმი 2 (8)

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 22-22

ლაზოვიჩი 8, მარტინი 7 - სერსიენი 6, პლეტიკოშიჩი 6

ესბიერგი (დან) - როსტოვი (რუს) 24-25

ბრაისტოლი 6, პოულსენი (11) - მანაგაროვა 6, კალინინა (14)

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 25-29

სმიტსი 6, მაიდჰოფი 6, სანდო (15) - კლუიბერი 8, კოვაჩიჩი 5, შაცლი 5

მეცი (საფ) - კრისტიანსანდი (ნორ) - გადაიდო

ჯგუფი. დიორი 12 (7), ბრესტი 12 (8), ცსკა 11 (7), ოდენსე 10 (8), ბუდუჩნოსტი 5 (6), პოდრავკა 2 (6), დორტმუნდი 2 (7), ვალჩეა 0 (5)

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ)  29-33

მილოსავლიევიჩი 12 - პოპ-ლაზიჩი 8, გროსი 8, ნიაკატე 7

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 29-28

ლეკიჩი 7, ვუკჩევიჩი 6 - ელღაუი 8 ლოპესი 6, ბატინოვიჩი (10)

ოდენსე (დან) - ცსკა (რუს) 26-25

აბინგჰი 9, რაინჰარდტი (11 სეივი) - ილინა 6, დმიტრიევა 5

7 ტურიდან: ბრესტ-ბრეტონი (საფ)  - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 32-25

ნიაკატე 6, ტუბლანი 6, დარლო (12) - მილოსავლიევიჩი 11, დუმანსკა (11) 

9 ტური: 21-22 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal