News Calendar

November 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში პოლონეთის კელცემ 35-33 დაამარცხა ერთ-ერთი ფავორიტი, პარი სენ ჟერმენი. პარიზელებისთვის ეს მესამე წაგებაა მეოთხე თამაშში.  

A ჯგუფში კელცე 8 ქულით ლიდერობს ფლენზბურგთან ერთად. გერმანულმა კლუბმა შინ 37-35 მოუგო ნორვეგიის ელვერუმს. მოქმედი ჩემპიონი, სკოპიეს ვარდარი შინ ფრეს დასჯერდა პორტუსთან, 25-25; ბელარუსის მეშკოვ-ბრესტმა დაამარცხა უნგრეთის სეგედი, 26-24.

B ჯგუფში ლიდერების,  ვესპრემისა და ბარსელონას, ისევე როგორც მოტორი - ნანტის თამაში,  გადაიდოგერმანიის კილმა დანიაში დაამარცხა კიდევ ერთი 8-ქულიანი გუნდი, ოლბორგი 31-23; პირველი თამაში მოიგო სლოვენიის ცელიემ, ვინც ხორვატიაში აჯობა ზაგრებს - 30-22. მეექვსე ტური 27-28 ოქტომბერსაა.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები. ჯგუფური ეტაპის 5 ტური, 20-21 ოქტომბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. კელცე 8 ქულა (5 თამაში), ფლენზბურგი 8 (5), მეშკოვი 6 (5), პორტუ 5 (5), ვარდარი 3 (3), პსჟ 2 (4),  ელვერუმი 2 (4), სეგედი 0 (3)

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - სეგედი (უნგ) 26-24

მალუში 7, სკუბე 6, პეშიჩი (11 სეივი) - შოშტარიჩი 9, კანელასი 4

კელცე (პოლ) - პსჟ (საფ) 35-33

კარაჩიჩი 13, ა. დუიშებაევი 7 - ჰანსენი 10, სიპრჟაკი 6, რემილი 5

ვარდარი (მკდ) - პორტუ (პორ) 25-25

ჩუპიჩი 7, ვუინი 6, რისტოვსკი (18) - იტურისა 7, მიტრევსკი (11)

ფლენზბურგი (გერ) - ელვერუმი (ნორ) 37-35

იოჰანესენი 8, როდი 7, ბერგერუდი (10) - სოლსტადი 7

ჯგუფი. ბარსა 8 (4), ვესპრემი 8 (4), ოლბორგი 8 (5), კილი 6 (4), ნანტი 2 (4), ცელიე 2 (5), მოტორი 0 (3), ზაგრები 0 (5)

ზაგრები (ხორ) - ცელიე (სლნ) 22-30

ვლაჰი 5 - კოდრინი 7, მარგუცი 7, ლებანი 6,  ივიჩი (12)

ოლბორგი (დან) - კილი (გერ) 23-31

კრისტენსენი 6 - საგოსენი 11, ეკბერგი 6, ლანდინი (8)

ვესპრემი (უნგ)  - ბარსა (ესპ) გადაიდო

მოტორ ზაპოროჟია (უკრ) - ნანტი (საფ) გადაიდო

6 ტური. 28-29 ოქტომბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal