News Calendar

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა ქალთა ევროპის თასის მეთექვსმეტედფინალის წილისყრა.  

ამ ტურნირზე საქართველოს ნაკრების ორი ხელბურთელი მონაწილეობს. საკვალიფიკაციო ეტაპზე გამარჯვების შემდეგ ქეთევან ვენეცკის კლუბი, კოსოვოს ისტოგუ შეხვდება ბელარუსის ვიქტორია ბერესტიეს. 

პირდაპირ მეთექვსმეტედფინალში იყო დაშვებული მედეა ჩოხელის მაკედონიური კლუბი, კუმანოვო. მისი მეტოქე იქნება უკრაინული გუნდი, ლვოვის გალიჩანკა.

პირველი წრის თამაშები გაიმართება 14 ან 15 ნოემბერს, საპასუხო მატჩები - ერთ კვირაში, 21-22 ნოემბერს.

32 გუნდი გაყოფილი იყო ორ ჯგუფად: პირობითად, აღმოსავლეთ და დასავლეთ ევროპად და  წილისწყრის დროს დაწყვილება ჯგუფებს შორის ხდებოდა. მიზეზი პანდემიაა - EHF ცდილობს, მაქსიმალურად დაიცვას უსაფრთხოება და აარიდოს გუნდები ხანგრძლივ და შორეულ მგზავრობას.

ევროტურნირების რეფორმის შედეგად, ევროპის თასი წლეულს პირველად იმართება. ყველაზე დიდი წარმომადგენლობა, 5 კლუბი, ესპანეთს ჰყავს. შეჯიბრება მაისის პირველ დეკადაში უნდა დასრულდეს.

2020-21 სეზონის ევროტურნირებზე საქართველოს კიდევ ერთი წარმომადგენელი ჰყავს. გიორგი ცხოვრებაძის მონპელიე ევროპის ლიგაში თამაშობს. ფრანგულ კლუბს გუშინ უნდა ჰქონოდა ჯგუფური ეტაპის პირველი მატჩი რუსეთის ცსკა-სთან, მაგრამ მატჩი პანდემიის გამო გადაიდო.

ხელბურთი. ევროპის თასი 2020-21, ქალები

მეთექვსმეტედფინალი, 14-15, 21-22 ნოემბერი

გალიჩანკა ლვივ (უკრ) - კუმანოვო (მკდ)

ვიქტორია ბერესტიე (ბლრ) - ისტოგუ (კოს)

იაგოდინა (სრბ) - ბელოვარი (ხორ)

მურატფაშა (თურ) - ფერიზაი (კოს)

გრუდე (ბოს) -  რუდარი (მნტ)

ნაისა ნიში (სრბ) - აზერიოლი (აზე)

იალიკავაკი (თურ) - იზმირი (თურ)

კავალიერი (მლტ) - პაოკი (საბ)

მესტრინო (იტა) - ლოკომოტივა ზაგრები (ხორ)

მალაგა (ესპ) - ვინერ ნოიშტადტი (ავს)

ატლეტიკო გვარდესი (ესპ) - ცუგი (შვც)

ელჩე (ესპ) - გრანოლერსი (ესპ)

უნირეკი (ჰოლ) - იგლზი (შვც)

სალერნო (იტა) - პორი (ისლ)

გრან კანარია (ესპ) - გაია (პორ)

სლავია (ჩეხ)- კერიენგი (ლუქ)

მერვედფინალი: 9-10, 16-17 იანვარი

მეოთხედფინალი: 13-14 თებერვალი, 20-21 მარტი

ნახევარფინალი: 27-28 მარტი - 3-4 აპრილი

ფინალი: 1-2, 8-9 მაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal