News Calendar

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

რუმინეთის სახელბურთო ჩემპიონატს 7 მატჩიდან 7-7 მოგებით ლიდერობენ ირაკლი ჩიქოვანის გუნდი კონსტანცა და ბუქარესტის დინამო.

მეშვიდე გამარჯვება კონსტანცამ გუშინ, ბოლო წამებზე მოიპოვა ლიდერთა ჯგუფის კიდევ ერთ წევრთან, ბაია მარესთან - 29-28, ქართველმა უკანახაზელმა კი 3 გოლი გაიტანა. იქამდე, გუნდმა დაამარცხა ბუქარესტის CSM 30-27, კელერაში 29-21, ხოლო ფოჩანისთან მოგება ჩაეთვალა, 10-0, რადგანაც  ამ კლუბში რამდენიმე კოვიდ-ვირუსიანი მოთამაშე ჰყავთ და ვერ თამაშობენ.

ეპიდემიის გამო ეროვნული ლიგა ტურობრივი  ფორმატით მიმდინარეობს. 16 გუნდი 2 სხვადასხვა ქალაქში იკრიბება და ერთკვირიან სათამაშო სესიებს აწყობს. მომდევნო 2 მატჩი კონსტანცას 10 და 11 ოქტომბერს აქვს ტიმიშოარასთან და ბუქარესტის სტიაუასთან, შემდეგ 28 ნოემბრამდე შესვენებაა, ლიდერთა მატჩი, დინამო - კონსტანცა კი 5 დეკემბერსაა დანიშნული. 

რუმინეთის ჩემპიონატში ამ სეზონში საქართველოს ნაკრების კიდევ ორმა ხელბურთელმა უნდა ითამაშოს - ირაკლი კბილაშვილი და თეიმურაზ ორჯონიკიძე კლუბ რეშიცას წევრები გახდნენ, მაგრამ სამუშაო ვიზის მიღება ჯერჯერობით ვერ მოახერხეს, რადგანაც ეს პროცედურაც ეპიდემიამ შეაფერხა. რეშიცამ ორი ქართველი და ორი სერბი ახალწვეულის არყოფნაში სეზონი 4 წაგებით დაიწყო. ამის შემდეგ სერბებმა, იევტიჩმა და მილოშევიჩმა პრობლემა მოაგვარეს, მაგრამ მიმდინარე ტურში კლუბი კიდევ სამჯერ დამარცხდა, სატურნირო ცხრილის ბოლოშია და ქართველების დამატებას ელოდება. ოქტომბრის მომდევნო ორ თამაშში ეს ვერ მოხერხდება.

ხელბურთი. რუმინეთის ეროვნული ლიგა. 1. დინამო ბუკურეშტი 21 ქულა (7 თამაში), 2. კონსტანცა 21 (7), 3. ბაია მარე 18 (8), 4. სტიაუა 17 (7), 5. პოტაისა ტურდა 15 (7), 6. ტიმიშოარა 15 (7), 7. CSM ბუკურეშტი 15 (7), 8. ბუზეუ 13 (7) – 9. კელერაში 9 (7), 10. ფეგერაში 9 (7), 11. ვასლუი 7 (8), 12. ფოჩანი 6 (9), 13. ბაკეუ 3 (7), 14. სუჩავა 2 (7) – 15. რეშიცა 0 (7), 16. ბოტოშანი 0 (7) (8 საუკეთესო გადის პლეიოფში, 9-16 ადგილები - პლეიაუტში)

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal