News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის მეორე ტურში ორი მატჩი მოლოდნელი შედეგით დასრულდა: ფავორიტი, პარი სენ ჟერმენი შინ დამარცხდა გერმანულ ფლენზბურგთან, ხოლო გერმანიის საუკეთესო გუნდი, კილი საკუთარ მოედანზე განადგურდა ფრანგულ ნანტთან.  

პარი სენ ჟერმენმა კილში გაუშვა ნორვეგიელი ვარსკვლავი სანდერ საგოსენი, ვეტერანი ლუკ აბალო კი ელვერუმში გადავიდა. კლუბმა ვარდარიდან აიყვანა ლატვიელი ცაცია დაინის კრიშტოპანსი (214 სმ).  ფლენზბურგთან პსჟ თითქოს უპრობლემოდ იგებდა - 18-14 შესვენებაზე და 23-18 37-ე წუთზე, მაგრამ სირენამდე 13 წუთით ადრე მარიუს შტაინჰაუზერმა გაათანაბრა (24-24). ამის შემდეგ ფლენზბურგი ოთხჯერ ერთი ბურთით წინ იყო და სენ ჟერმენმა ოთხჯერ გაათანაბრა, მაგრამ ჯიმ გოტფრიდსონის ბოლო გოლს ვერაფრით უპასუხა. გერმანულმა კლუბმა მოიგო - 29-28.

აი კილი კი ერთადერთხელ, პირველი გოლის შემდეგ დაწინაურდა ნანტთან და შემდეგ სულ აგებდა. მე-40 წუთზე მასპინძლებმა ორამდე შეამცირეს სხვაობა (19-21), მაგრამ აქვე ზედიზედ გაუშვეს 5 გოლი - 19-26 და საბოლოოდ 27-35. ფრანგულ კლუბში 10 გოლი გაიტანა ვეტერანმა ესპანელმა ვალერო რივერამ, ხოლო დანიელმა მეკარემ ემილ ნილსენმა 12 დარტყმა მოიგერია.

ერთი მატჩი, ვარდარი-ელვერუმი ამ ტურშიც გადაიდო. მესამე ტური მომდევნო ოთხშაბათს და ხუთშაბათსაა.

EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, კაცები. ჯგუფური ეტაპის 2 ტური, 23-24 სექტემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი: ფლენზბურგი 4, კელცე 2, ელვერუმი 2 (1), პორტუ 2, მეშკოვი 2, პსჟ 0 (1 მატჩი), ვარდარი 0 (1), სეგედი 0 (1)

კელცე (პოლ) - სეგედი (უნგ) 26-23

ა. დუიშებაევი 8,  კარაჩიჩი 4, ვოლფი (13 სეივი) - კანელასი 11, მიკლერი (11)

პსჟ (საფ) - ფლენზბურგი (გერ) 28-29

ლ. კარაბატიჩი 5, ჰანსები 4, სოლე 4 - ვანე 8, შტაინჰაუზერი 5, გოტფრიდსონი 4

პორტუ (პორ)  - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 27-25

არეია 5, მიტრევსკი (13) - პანიჩი 8, პეშიჩი (12)

ვარდარი (მკდ) - ელვერუმი (ნორ) გადაიდო

3 ტური. 30 სექ: მეშკოვი-პსჟ, ფლენზბურგი-პორტუ, 1 ოქტ: სეგედი-ვარდარი, ელვერუმი-კელცე

ჯგუფი: ბარსა 4, ვესპრემი 4, ოლბორგი 4, ნანტი 2, კილი 2, ცელიე 0, მოტორი 0, ზაგრები 0

ოლბორგი (დან) - მოტორ ზაპოროჟია (უკრ) 38-29

ზანდელი 7, ქრისტენსენი 7, სამუელსონი 7 - მალაშინსკასი 5, ორბოვიჩი 5

კილი (გერ) - ნანტი (საფ) 27-35

პეკელერი 4, საგოსენი 4 - რივერა 10, ფიგერასი 6, ნილსენი (12)

ვესპრემი (უნგ) - ზაგრები (ხორ) 37-25

ფატი 6, ნენადიჩი 5 - ჰრსტიჩი 6

ბარსა (ესპ) - ცელიე (სლნ) 42-28

იანცი 7,  გომესი 6, მორტენსენი 5, მემი 5 - ნოვაკი 7

3 ტური. 30 სექ: მოტორი-ვესპრემი, ზაგრები - ოლბორგი 1 ოქტ: ცელიე - კილი, ნანტი - ბარსელონა

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal