News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქართველი ხელბურთელებიდან ახალი სეზონი პირველმა ირაკლი ჩიქოვანმა დაიწყო. მისმა კლუბმა, რუმინეთის კონსტანცამ, ევროპის ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდიდან გამოთიშა სტავროპოლის (რუსეთი) დინამო-ვიქტორი.

კონსტანცამ ორივე მატჩი მოიგო - შინ 26-18 და სტუმრად 28-27. საქართველოს ნაკრების ხელბურთელმა პირველ თამაშში 2 გოლი გაიტანა, მეორეში - ერთი. ევროპის ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე მოსახვედრად კონსტანცას კიდევ ერთი რაუნდის გავლა სჭირდება.

ევროტურნირების რეფორმის შემდეგ EHF ევროპის ლიგის გათამაშება წლეულს პირველად იმართება. ჩემპიონთა ლიგაში მონაწილეთა რიცხვი 16-მდე შემცირდა, სამაგიეროდ, ბევრად უფრო ძლიერია მეორე ტურნირის, ევროპის ლიგის შემადგენლობა. აქ ითამაშებს ჩემპიონთა ლიგის 2018 წლის გამარჯვებული, საფრანგეთის მონპელიე, გერმანიის ბუნდესლიგის რაინ-ნეკარი, ფუხსე ბერლინი, მაგდებურგი და სხვა ძლიერი კლუბები.

არაა გამორიცხული, ირაკლი ჩიქოვანი და მონპელიეს ხელბურთელი, გიორგი ცხოვრებაძე ერთმანეთს კვალიფიკაციის მეორე წრეში შეხვდნენ. წილისყრა 24 გუნდს დააწყვილებს, აქედან მონპელიე ზედა თორმეტ გუნდშია განთესილი, კონსტანცა კი ქვედაში. მეორე წრის მატჩები 22 და 29 სექტემბერს გაიმართება.

შეჯიბრების ფორმატი ასეთია: პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდიდან მეორეში გავიდა 15 გუნდი, 9 კი პირდაპირ მეორე ეტაპზე იყო დაშვებული. მეორე ეტაპის 12 გამარჯვებული გავა ჯგუფურ რაუნდში, სადაც 12 გუნდი პირდაპირ არის დაშვებული. ჯგუფური ეტაპის 24 მონაწილიდან 16 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას გააგრძელებს მერვედფინალსა და მეოთხედფინალში, შეჯიბრება კი ფინალური ოთხეულის ფორმატით დასრულდება 2021 წლის ივნისში.

ხელბურთი. EHF ევროპის ლიგა 2020-21

მეორე საკვალიფიკაციო რაუნდის მონაწილეები (24)

განთესილები (12): ნექსე (ხორვატია), ბიერინგბო-სილკებორგი, GOG (დანია), ბენიდორმი (ესპანეთი), მონპელიე, ტულუზი (საფრანგეთი), რაინ ნეკარი, ფუხსე ბერლინი (გერმანია), ბალატონფურედი (უნგრეთი), მეტალურგი (მაკედონია), აზოტი-პულავი (პოლონეთი), სპორტინგი (პორტუგალია)

განუთესავები (12): ფივერი (ავსტრია), სკიერნი, ჰოლსტებრო (დანია), ბიდასოა ირუნი (ესპანეთი), დიონდიოში (უნგრეთი), პოტაისა ტურდა, კონსტანცა (რუმინეთი), ცსკა (რუსეთი), ტრებნიე (სლოვენია), ვინტერტური, კრინს-ლუცერნი (შვეიცარია), კრისტიანსტადი (შვედეთი)

პირდაპირ ჯგუფურ ეტაპზე არიან (12): ლეონი (ესპანეთი), ნიმი (საფრანგეთი), მაგდებურგი (გერმანია), ტატაბანია (უნგრეთი), ეუროფარმ პელისტერი (მაკედონია), ვისლა პლოცკი (პოლონეთი), დინამო ბუკურეშტი (რუმინეთი), ჩეხოვსკიე მედვედი (რუსეთი), შაფჰაუზენი (შვეიცარია), ტატრან-პრეშოვი (სლოვაკეთი), ალინგსასი (შვედეთი), ბეშიქთაში (თურქეთი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal