News Calendar

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ურეკში მიმდინარეობს საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ტური ქვიშის ხელბურთში. ორდღიანი ჯგუფური ეტაპის შემდეგ გამოვლინდნენ ნახევარფინალისტები.  

კაცებში თბილისის ფაკუნდო ეთამაშება აჭარის გუნდს, ხოლო პირველი ეტაპის გამარჯვებული, ქუთაისი 2015 - შარშანდელ ჩემპიონს, გორს. ქალებში წყვილები ასეთია: ყვარელი - სამტრედია, ფოთი - აჭარა.

კაცებში მოულოდნელობა შემოგვთავაზა აჭარის გუნდმა, ვინც 2-0 დაამარცხა პირველი ტურის ფინალისტი, ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭები“ და ოთხეულში მოხვდა.

ქალთა ოთხეული ზუსტად ისეთივეა, როგორც პირველ შეჯიბრებაში, რომელიც ურეკში ივლისში გაიმართა. სენსაცია შეეძლო შეესრულებინა ხელბურთის აკადემიის გუნდს, სადაც ძირითადად გოგონათა ნაკრების წევრები თამაშობდნენ: ამ გუნდმა 2-1 დაამარცხა ფოთი, ფოთმა კი მოუგო შარშანდელ ჩემპიონს, ყვარლის „დურუჯს“ 2-1. გადამწყვეტი გამოდგა ყვარლისა და აკადემიის თამაში, რომელიც „დურუჯმა“ 2-0 მოიგო და სეტების უკეთესი სხვაობით გავიდა ნახევარფინალში, ფოთის „ოქროს ვერძთან“ ერთად.

ხვალ თამაშები 9 საათიდან იწყება. 10:45 საათიდან ნახევარფინალებია, ხოლო 16 საათიდან - ფინალები. გადამწყვეტ მატჩებს პირდაპირ ეთერში გადასცემს ტელეკომპანია GMS. სტრიმი იქნება ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზეც.

საქართველოს 2020 წლის ჩემპიონები ორი ტურნირის ჯამში დაგროვილი ქულებით გამოვლინდებიან.

ქვიშის ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2020. მეორე ტურიურეკი, 21-23 აგვისტო

კაცები

A ჯგუფი: ფაკუნდო (თბილისი) 8, ქუთაისი-2015 8 / პრომეთე (წყალტუბო) 6 / ოქროს ვერძი (ფოთი) 6 / ლოკომოტივი (სამტრედია) 2 / მაჭახელა (ხელვაჩაური) 0

ფაკუნდო (თბ) - ფოთი 0-2, ქუთაისი - ფოთი 2-1, ფაკუნდო (თბ) - ლოკომოტივი (სამტ) 2-0, პრომეთე (წყ) - მაჭახელა (ხელვ) 2-0, ქუთაისი - ლოკომოტივი (სამტ) 2-0, ფაკუნდო (თბ) - პრომეთე (წყ) 2-0, მაჭახელა (ხელვ) - ქუთაისი 0-2, ფოთი - მაჭახელა (ხელვ) 2-0, პრომეთე (წყ) - ქუთაისი 0-2, ფაკუნდო (თბ) - მაჭახელა (ხელვ) 2-0, ლოკომოტივი (სამტ) - ფოთი 0-2, პრომეთე (წყ) - ფოთი 2-1, მაჭახელა (ხელვ) - ლოკომოტივი (სამტ) 0-2, ქუთაისი - ფაკუნდო (თბ) 0-2, ლოკომოტივი (სამტ) - პრომეთე (წყ) 0-2

ჯგუფი: პანდა (გორი) 8, აჭარა 6 / BSB ბათუმი 4 / შადრევანი (წყალტუბო) 2 / აია (ქუთაისი) 0

პანდა (გორი) - აჭარა 2-0, ბათუმი - აია (ქუთ) 2-0, აჭარა - შადრევანი (წყ) 2-0, აია (ქუთ) - პანდა (გორი) 0-2, შადრევანი (წყ) - ბათუმი 0-2, აია (ქუთ) - შადრევანი (წყ) 1-2, აჭარა - ბათუმი 2-0, პანდა (გორი) - შადრევანი (წყ) 2-1, აჭარა - აია (ქუთ) 2-0, ბათუმი - პანდა (გორი) 0-2

ქალები

ჯგუფი: დურუჯი (ყვარელი) 6, ოქროს ვერძი (ფოთი) 6 / ხელბურთის აკადემია (თბილისი) 6 / არგო (გორი) 2 / თოლია (აჭარა) 0

არგო (გორი) - აკადემია 0-2, თოლია (აჭ) - ფოთი 0-2, ფოთი - არგო (გორი) 2-0, თოლია (აჭ) - აკადემია 1-2, ყვარელი - თოლია (აჭ) 2-0, არგო (გორ) - დურუჯი (ყვარ) 0-2, ფოთი - აკადემია 1-2, დურუჯი (ყვ) - ფოთი 1-2, არგო (გორი) - თოლია (აჭ) 2-0, აკადემია - დურუჯი (ყვ) 0-2

ჯგუფი: აჭარა 6, სანავარდო (სამტრედია) 4 / BSG ბათუმი 2 / პრომეთე (წყალტუბო) 0

ბათუმი - აჭარა 0-2, სანავარდო (სამტ) - ბათუმი 2-0, აჭარა - პრომეთე (წყ) 2-0, პრომეთე (წყ) - სანავარდო (სამტ) 0-2, ბათუმი - პრომეთე (წყ) 2-0, აჭარა - სანავარდო (სამტ) 2-1

მსაჯები: თ. ბჟალავა, გ. გველესიანი, გ. ქავთარაძე, ი. ჭკუასელი, თ. ჩოგოვაძე, ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, გ. მამაცაშვილი

23 აგვისტო, ფინალები

09:00 (ქალები) აკადემია (თბილისი) - ბსგ ბათუმი 5-6 ადგილები

09:35 ოქროს ვერძი (ფოთი) - შადრევანი (წყალტუბო) 7-8 ადგილები

10:10 (ქალები) არგო (გორი) - პრომეთე (წყალტუბო) 7-8 ადგილები

10:45 ფაკუნდო (თბ) - აჭარა ნახევარფინალი

11:20 (ქალები) დურუჯი (ყვარ) - სანავარდო (სამტ) ნახევარფინალი

11:55 პანდა (გორი) - ქუთაისი 2015 ნახევარფინალი

12:30 (ქალები) აჭარა - ოქროს ვერძი (ფოთი) ნახევარფინალი

13:05 პრომეთე (წყალტუბო) - ბსბ ბათუმი 5-6 ადგილები

13:40  ლოკომოტივი (სამტ) - აია (ქუთაისი) 9-10 ადგილები

16:30 ქალები, ბრინჯაოს ფინალი

17:10 კაცები, ბრინჯაოს ფინალი

18:00 ქალების ფინალი

19:00 კაცების ფინალი

საერთო ჩათვლა, პირველი ეტაპის შედეგები: 

ქალები: დურუჯი (ყვ) 70 ქულა, აჭარა 60, სანავარდო (სამტ) 50, ოქროს ვერძი (ფოთი) 40, ბსგ ბათუმი 30, თოლია (აჭ) 20, პრომეთე (წყალტუბო) 10

კაცებიქუთაისი 2015 - 110 ქულა, ბსბ ბათუმი 100, პანდა (გორი) 90, ფაკუნდო (თბ) 80, ლოკომოტოვი (სამტ) 70, ოქროს ვერძი (ფოთი) 60, აჭარა 50, პრომეთე (წყ) 40, აია (ქუთ) 30, შადრევანი (წყ) 20. მაჭახელა (ხელვ) 10

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal