News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ურეკში გაიმართა ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტურის პირველი შეჯიბრება, რომელიც მოიგეს ქუთაისის კაცთა და ყვარლის ქალთა გუნდებმა. 

ეს იყო პირველი სახელბურთო შეჯიბრება, რომელიც პანდემიით გამოწვეული იძულებითი პაუზის შემდეგ გაიმართა. პლაჟის ხელბურთის ეროვნული ტური ზედიზედ მეექვსედ ეწყობა. ურეკის მოედანზე ქალთა 7 და კაცების 11 გუნდი შეიკრიბა.

ქალთა შორის დამაჯერებლად გაიმარჯვა შარშანდელმა ჩემპიონმა, ყვარლის გუნდმა, რომელიც თავიდანვე ფავორიტი იყო. ყვარლელებს ეროვნული ნაკრების რამდენიმე ხელბურთელის (ქიტესაშვილი, კუნელაშვილი, თეთრაშვილი) გარდა, ჰყავდათ მაკედონიის კუმანოვოს ლიდერი მედეა ჩოხელი და ყველა მატჩი დამაჯერებლად მოიგეს, ხოლო თინა ქიტესაშვილმა ფინალში 16 ქულა დააგროვა. მეორე-მესამე ადგილზე გავიდნენ აჭარისა და სამტრედიის გუნდები.

კაცების ფინალში ქართული ხელბურთის ბოლოდროინდელი ლიდერები, ქუთაისი და ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები გავიდნენ. ქუთაისი საბრძოლო შემადგენლობით იყო, ხოლო ბათუმელები მთლიანად ახალგაზრდებით დაკომპლექტებული გუნდით თამაშობდნენ და მათი გამარჯვება ნახევარფინალში, თბილისის ფაკუნდოსთან (2-1) სენსაცია იყო.

ფაკუნდო სპეციალურად ქვიშის ხელბურთისთვის შეკრებილი გუნდია და იქ ბევრი იყო ეროვნული ნაკრების მოთამაშე (დიხამინჯია, აბრამიშვილი, მაისურაძე, მიქავა, ტორონჯაძე, წითელიშვილი...). თბილისელები ფავორიტებად ითვლებოდნენ, და ჯგუფურ რაუნდში ყველა მატჩი მოიგეს, მაგრა ნახევარფინალი ბათუმთან დათმეს მესამე სეტში, შუთაუტში, შემდეგ კი დამარცხდნენ მესამე ადგილისთვის მატჩში, ტურის შარშანდელ გამარჯვებულ გორის  გუნდთან. ფინალში ქუთაისმა ბათუმს ორივე ხელი, 19-16, 22-17 მოუგო.

დასკვნითი მატჩების სტრიმინგი მოეწყო ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკსა და იუთუბზე, ასევე ტელეკომპანია GMS-ის პირდაპირ ეთერში. ეროვნული ტური მეორე შეჯიბრების გამართვა აგვისტოშია დაგეგმილი. ჩემპიონი 2 ტურნირის ჯამში გამოვლინდება.

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური 2020. პირველი შეჯიბრი. ურეკი, 25-26 ივლისი

კაცები

ჯგუფი: გორი 8 ქულა, ბსბ ბათუმი 6 / სამტრედია 4, წყალტუბო-1 2 / ქუთაისი-2 0

გორი - ბსბ ბათუმი 2-0, ქუთაისი-2 - გორი 0-2, წყალტუბო - სამტრედია 0-2, ქუთაისი-2 - ბსბ ბათუმი 0-2, სამტრედია - ქუთაისი-2 2-1, სამტრედია - ბსბ ბათუმი 0-2, გორი - წყალტუბო 2-1, წყალტუბო - ქუთაისი-2 2-0, სამტრედია - გორი 0-2, წყალტუბო - ბსბ ბათუმი 0-2

ჯგუფი: ფაკუნდო (თბ) 10, ქუთაისი-1 8 / ფოთი 6, აჭარა 4 / წყალტუბო-2 2, ხელვაჩაური 0

ფაკუნდო - აჭარა 2-0, ქუთაისი-1 - ფოთი 2-0, ფაკუნდო - წყალტუბო-2 2-0, ხელვაჩაური - ფაკუნდო 0-2, ფოთი - წყალტუბო-2 2-0, ფოთი - აჭარა 2-1, აჭარა - წყალტუბო-2 2-0, ქუთაისი-1 - ხელვაჩაური 2-0, აჭარა - ქუთაისი-1 0-2, ქუთაისი - წყალტუბო-2 2-0, ფაკუნდო - ფოთი 2-1, ხელვაჩაური - აჭარა 0-2, ფოთი - ხელვაჩაური 2-0 ქუთაისი-1 - ფაკუნდო 0-2, წყალტუბო-2 - ხელვაჩაური 2-1

ნახევარფინალი: ქუთაისი - გორი 2-0, ფაკუნდო - ბსბ ბათუმი 1-2

ფინალი: ქუთაისი - ბსბ ბათუმი 2-0 (19-16, 22-17), 3-4. გორი - ფაკუნდო 2-1 (19-18, 18-25, 9-5)

5-6. სამტრედია - ფოთი 2-0, 7-8. წყალტუბო - აჭარა 2-0, 9-10. ქუთაისი-2 - წყალტუბო-2 2-1, 11. ხელვაჩაური

ქალები

ჯგუფი: ყვარელი 4 ქულა, სამტრედია 2 / აჭარა-2 0

ყვარელი - აჭარა-2 2-0, სამტრედია - ყვარელი 1-2, აჭარა - სამტრედია 0-2

ჯგუფი: აჭარა-1 6 ქულა, ფოთი 4 / ბსბ ბათუმი 2, წყალტუბო 0

ფოთი - აჭარა-1 0-2, წყალტუბო - ბსბ ბათუმი 0-2, ფოთი - ბსბ ბათუმი 2-0, აჭარა-1 - წყალტუბო  2-0, ბსბ ბათუმი - აჭარა-1 0-2, ფოთი - წყალტუბო 2-0

ნახევარფინალი: ყვარელი  - ფოთი 2-0, აჭარა-1 - სამტრედია 2-1

ფინალი: ყვარელი - აჭარა 2-0 (12-9, 13-8), 3-4. სამტრედია - ფოთი 2-1 (17-8, 7-10, 3-1)

5-6. ბსბ ბათუმი - აჭარა-2 2-0. 7. წყალტუბო

მსაჯები: თ. ბჟალავა, გ. გველესიანი, გ. ქავთარაძე, ი. ჭკუასელი, თ. ჩოგოვაძე

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, გ. მამაცაშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal