News Calendar

April 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

გერმანიის კილმა ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 2 ტურით ადრე მეოთხედფინალში გასვლა გაინაღდა.

12 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-12/1877867

B  ჯგუფში კილმა 29-28 დაამარცხა უნგრეთის ვესპრემი და 20 ქულა დააგროვა. მისი დაწევის შანსი მხოლოდ ვესპრემს (16 ქულა) დარჩა, მაგრამ გერმანულ კლუბთან ორივე თამაში წაგებული აქვს. ამ ჯგუფიდან მერვედფინალში გასვლა გაინაღდეს ვესპრემმა, მონპელიემ, კელცემ და ვარდარმა, ხოლო ბოლო საგზურისთვის იბრძოლებენ პორტუ და მეშკოვ ბრესტი, რომლებიც ბოლო ტურში ერთმანეთში თამაშობენ. 

A ჯგუფში ბარსელონამ 32-23 მოუგო ზაგრებს და 22 ქულით ლიდერობს. ტურის მთავარი მატჩი გამართა უნგრეთში, სადაც სეგედი 15-21 აგებდა პარი სენ-ჟერმენთან, მაგრამ 32-29 გაიმარჯვა და 20 ქულით მეორე ადგილზე დამკვიდრდა. გამორიცხული არაა, ჯგუფის გამარვებულის ვინაობა ბოლო ტურში გაირკვეს მას შემდეგ, რაც ბარსა სეგედს უმასპინძლებს. აქ მერვედფინალში გასვლა გარანტირებული აქვთ სეგედს, პარი სენ-ჟერმენს, ოლბორგსა და ფლენზბურგს. ბოლო საგზურის მთავარი პრეტენდენტია სლოვენიის ცელიე, რომელიც 3-3 ქულით უსწრებს ნორვეგიის ელვერუმსა და ხორვატიის ზაგრებს.

ბოლოსწინა, მე-13 ტური 19 თებერვალს იწყება.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

12 ტური: 12-16 თებერვალი. თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

A ჯგუფი: ბარსელონა 22 - სეგედი 20, პსჟ 18, ოლბორგი 13, ფლენზბურგი 11, ცელიე 6 - ელვერუმი 3, ზაგრები 3

ელვერუმი (ნორ) - ფლენზბურგი (გერ) 28-34

ბარსელონა (ესპ) - ზაგრები (ხორ) 32-23

პალმარსონი, ტომასი 6 - ბოზოვიჩი 6

ოლბორგი (დან) - ცელიე (სლნ) 28-24

სეგედი (უნგ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 32-29

კანელასი 10, შოშტარიჩი 7, მაკედა 5 - ჰანსენი 7, რემილი 6

B ჯგუფი: კილი 20 - ვესპრემი 16, მონპელიე 15, კელცე 14, ვარდარი 11, პორტუ 10 - ბრესტი 6, ზაპოროჟიე 4

კილი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 29-28

ეკბერგი 8, პეკელერი 7 - ბოროზანი, ნილსონი 5

კელცე (პოლ) - პორტუ (პორ) 30-25

მონპელიე (საფ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-26

დესკა 11, რიშარსონი 6 - ბარანაუ 5

ვარდარი (მკდ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 38-28

13 ტური: 19-23 თებერვალი

C-D ჯგუფები. პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად

ვისლა პლოცკი - ბიდასოა ირუნი: 22, 29 თებერვალი

სპორტინგი - დინამო ბუკურეშტი: 22 თებერვალი, 1 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal