News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქუთაისის სპორტის სასახლეში სამტრედიამ 25-20 მოუგო პეგასს, ქარიშხალამ 23-20 დაამარცხა აჭარა. ხელბურთელ ქალთა უმაღლესი ლიგა 30 იანვარს გაგრძელდება თბილისში.

ორივე მატჩი დაძაბული იყო. სამტრედიამ თამაში მოიგო, 8 ქულა დააგროვა და დაეწია მეორე ადგილზე მყოფ ყვარელს, რომელსაც 2 მატჩი მარაგში აქვს. აჭარისა და ლიდერის, თბილისის ქარიშხალას თამაშის პირველი ნახევარი ფრედ მორჩა, აჭარელები ბოლო წუთებზე მინიმალური სხვაობით აგებდნენ (19-20), მაგრამ გათანაბრება ვეღარ მოახერხეს. შარშანდელი პირველობის ვერცხლის პრიზიორმა, ქარიშხალამ პირველ წრეში შვიდივე მატჩი მოიგო. 

პირველი წრე დსრულდება თბილისში, 30 და 31 იანვარს. აქ ყვარელი და თბილისის მამული ეთამაშებიან წყალტუბოს პრომეთესა და ქვეყნის 2019 წლის ჩემპიონს, ფოთის ოქროს ვერძს.

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 გუნდი ფინალურ ოთხეულში გავა. ყველა თამაშის ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ქალები, უმაღლესი ლიგა. ქუთაისის სპორტის სასახლე, 24 იანვარი

სამტრედია - პეგასი 25-20

სამ: კოპალეიშვილი, ბელთაძე - ბურკაძე 8, ცირეკიძე 6, ჩხაიძე 5, ჩოგოვაძე 3, ესაკია 2, ჩალიშკანი 1, კაპატაძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ახვლედიანი - ჩხაიძე 10, საბაშვილი 4, კორძაია 4, ტარტარაშვილი 1, სვანიძე 1, პაპუაშვილი, ნეფარიძე, დადვანი, ქ. ჩოგოვაძე, ე. მაკარაშვილი

აჭარა - ქარიშხალა 20-23
აჭ: ქარჩავა, გორგოშაძე - დვალიშვილი 9, კომახიძე 5, კოჩალიძე 4, გაგნიძე 2, ქამაშიძე, ცივნარიძე, სურმავა

ქარ: არაბაჯევი - ი. ჩხაიძე 7, ქ. ცინცაძე 6, ა. ჩხაიძე 4, მ. ცინცაძე 3, ხმელაძე 2, ციცქიშვილი 1, კირვალიძე,  დოღაძე რაზმაძე, კვეკვესკირი, ქარჩავა, სოლოღაშვილი
მსაჯები: შ. სტურუა - ნ. კევლიშვილი, დელეგატი: ლ. მარგიანი

 24 იან.
      სხვ  
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14  
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8  
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8  
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5  
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5  
  მამული 5   2   0   3 112-124 4  
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4  
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 30-31 იანვარი, თბილისი              

ყვარელი - ფოთი, მამული - წყალტუბო 

მამული - ფოთი, ყვარელი - წყალტუბო

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal