News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა უმაღლესი ლიგა ხელბურთში ქუთაისის სპორტის სასახლეში განახლდა. ქარიშხალამ 30-27 დაამარცხა სამტრედია და 12 ქულით ლიდერობს. პეგასმა მოუგო აჭარას, 24-17.

 ქარიშხალა-სამტრედიის მატჩში თავიდან ბოლომდე ბრძოლა იყო. სამტრედიამ ტაიმი წააგო (13-14) და მეორე ნახევრის დასაწყისშივე წინ გავიდა, 15-14. თბილისელებმა ისევ შეიქმნეს უპირატესობა,  დასრულებამდე ორწუთნახევრით ადრე სამტრედიელმა ბურკაძემ სხვაობა მინიმუმამდე შეამცირა - 26-27, თუმცა, კირვალიძემ იქვე უპასუხა და ქარიშხალამ კიდევ ორი გოლის გატანა მოასწრო - 30-27.

მეორე გამარჯვება მოიპოვა პეგასმა - თბილისის მეორე გუნდმა აჭარას მოუგო ტაიმიც (12-9) და მთელი თამაშიც - 24-17, ხოლო აჭარელებმა 5 შვიდმეტრიანი ვერ გამოიყენეს.

ხვალ ქუთაისში პირველ წრეს დაასრულებენ სამტრედია-პეგასი, აჭარა-ქარიშხალა. დანარჩენი 4 გუნდი - ყვარელი, ფოთი, მამული და წყალტუბო იგივეს თბილისში, 30-31 იანვარს გააკეთებს.

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ფინალურ ოთხეულში გავა. ცხრილში დიდი სიმჭიდროვეა. 4 ქულით წინაა ქარიშხალა და ოთხით ჩამორჩება ყვარელი, დანარჩენ 6 გუნდს, ანუ მეორე-მეშვიდე ადგილებს შორის სხვაობა იგივე 4 ქულაა.

ყველა თამაშის ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე:

https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ქალები, უმაღლესი ლიგა. ქუთაისის სპორტის სასახლე, 23 იანვარი

სამტრედია - ქარიშხალა 27-30

სამ: კოპალეიშვილი, ბელთაძე - ბურკაძე 9, ჩოგოვაძე 7, ჩალიშკანი 5, ცირეკიძე 3, ესაკია 2, ჩხაიძე 1, კაპატაძე

ქარ: არაბაჯევი - ქ. ცინცაძე 10, ი. ჩხაიძე 7, ა. ჩხაიძე 6, ხმელაძე 2, ციცქიშვილი 2,  მ. ცინცაძე 2, კირვალიძე 1,  დოღაძე რაზმაძე, კვეკვესკირი, ქარჩავა, სოლოღაშვილი

აჭარა - პეგასი 17-24

აჭ: ქარჩავა, გორგოშაძე - კომახიძე 5, ქამაშიძე 3, გაგნიძე 3, კოჩალიძე 2, ცივნარიძე 2, დვალიშვილი 1, სურმავა 1

პეგ: ჯიქურაშვილი, ახვლედიანი - ჩხაიძე 10, კორძაია 8, საბაშვილი 4, სვანიძე 1, ტარტარაშვილი 1, პაპუაშვილი, ნეფარიძე, დადვანი, ქ. ჩოგოვაძე, ე. მაკარაშვილი

მსაჯები: შ. სტურუა - ნ. კევლიშვილი, დელეგატი: ლ. მარგიანი

24 იანვარი

14:00 სამტრედია - პეგასი, 15:30 აჭარა - ქარიშხალა

30-31 იანვარი, თბილისი

ფოთი - ყვარელი, წყალტუბო - მამული

ფოთი - მამული, წყალტუბო - ყვარელი

 23 იან.
      სხვ  
  ქარიშხალა 6   6   0   0 171-145 12  
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8  
  სამტრედია 6   3   0   3 106-107
6  
  აჭარა
6   2   1   3 132-120 5  
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5  
  მამული 5   2   0   3 112-124 4  
  პეგასი 6   2   0   4 130-151 4  
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0  
საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal