News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ჩემპიონატის ნახევარფინალში პარასკევს ითამაშებენ ნორვეგია-ხორვატია, ესპანეთი-სლოვენია. ბოლო ნახევარფინალისტი გახდა სლოვენიის ნაკრები. ფინალი კვირასაა სტოკჰოლმში. 

გუშინ 6 მატჩი იყო, მაგრამ პირველი 2 თამაშის შემდეგ თითქმის ყველაფერი გაირკვა. ნახევარფინალში გასასვლელად უნგრეთს მოგება სჭირდებოდა პორტუგალიასთან და ასე რომ მომხდარიყო, სლოვენიას ნორვეგია ეყოლებოდა დასამარცხებელი. მაგრამ, არანაკლები მოტივაცია ჰქონდა პორტუგალიას - მოგების შეთხვევაში ჯგუფში მესამე ადგილს და ოლიმპიადის საკვალიფიკაციო ტურნირის საგზურს ინაღდებდა. პორტუგალიამ დიდი სხვაობით გაიმარჯვა 34-26 და სლოვენია ნახევარფინალში გაიყვანა, უნგრეთმა კი მეორე კი არა, ჯგუფში მესამე და მეოთხე ადგილებიც დაკარგა და მეხუთეზე დარჩა.  

პირველ ჯგუფში ესპანეთი-და ხორვატია თამაშობდნენ პირველი ადგილისთვის. წაგება და ნახევარფინალში ნორვეგიასთან შეხვედრა არცერთს უნდოდა. თანაბარი პირველი ტაიმის შემდეგ ესპანეთი თანდათან დაწინაურდა: 21-16, 48-წუთზე, მაგრამ შემდეგ ზედიზედ გაუშვა 6 გოლი და ბოლოსწინა წუთზე დუვნიაკმა წინ ხორვატია გაიყვანა, 22-21. გომესმა შვიდმეტრიანით გაათანაბრა, ხორვატთა ბოლო შეტევა უშედეგო  იყო, ესპანეთს კი 22 წამი დარჩა, მაგრამ შეტევა არც უცდია, რადგანაც ფრეც ჰყოფნიდა პირველობისთვის.

ხორვატია-ესპანეთიhttps://www.youtube.com/watch?v=Oqh9ym8hKEQ

ამის შემდეგ ნორვეგიამ და სლოვენიამ ითამაშეს. ნორვეგიამ ყველა ლიდერი დაასვენა, სლოვენიას მოგებით ჯგუფში პირველობის შანსი ჰქონდა, მაგრამ ისინიც ასვენებდნენ ბომბაჩს, დოლენეცსა და იანცს. ნორვეგია მშვიდად იგებდა ზედიზედ მეშვიდე მატჩს, 56-ე წუთზე შოშტარიჩმა სხვაობა მინიმუმამდე დაიყვანა (29-30), მაგრამ ფავორიტმა საქმე ბოლომდე მიიყვანა, 33-30.

2020 წლის ოლიმპიადის საკვალიფიკაციო ტურნირზე თამაშის უფლება სლოვენიამ და პორტუგალიამ მოიპოვეს. თუ სლოვენია ჩემპიონი გახდა და პირდაპირ მიიღო ტოკიოს საგზური, კვალიფიკაციაში მოხვდება ავსტრია, რომელმაც ბოლო წამებზე გაუთანაბრა ანგარიში ბელარუსს (36-36) და ბურთების უკეთესი სხვაობით აჯობა.

22 იანვარი. ყველა ვიდეო: https://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos

5 მოგერიება: https://www.youtube.com/watch?v=ONr3iqh2H1o

5 პასი: https://www.youtube.com/watch?v=ObtO1Aw1jT0

5 დარტყმა: https://www.youtube.com/watch?v=TAinwWn4c8A

დღის მოთამაშეები: https://www.youtube.com/watch?v=yDNmFw5l0sg

ოთხი ნახევარფინალისტიდან ევროპის ჩემპიონი მხოლოდ ესპანეთი ყოფილა, 2018 წელს.  დღეს ჩემპიონატზე დასვენებაა. ფინალური უიკენდის თამაშები პარასკევს, შაბათსა და კვირას გაიმართება სტოკჰოლმში, 35-ათასიან საფეხბურთო TELE 2-არენაზე.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

მთავარი რაუნდი. ბოლო დღე, 22 იანვარი

1 ჯგუფი. ვენა, ავსტრია

ხორვატია - ესპანეთი 22-22

კარაჩიჩი 10, შეგო 9/30 - ა. დუიშებაევი 6

ბელარუსი - ავსტრია 36-36

ვაილუპაუ 12 - ბილიკი 7, ფრიმელი 6

ჩეხეთი - გერმანია 22-26

ბაბაკი 5 - ვებერი 5, ბიტერი 12/33

--------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ------ქ

ესპანეთი-------5---4---1---0---153-127--9

ხორვატია------5---4---1---0---127-113--9

გერმანია-------5---3---0---2---141-125--6

ავსტრია--------5---1---1---3---139-156--3

ბელარუსი-----5---1---1---3---138-160--3

ჩეხეთი---------5---0---0---5---122-139--0

1 ეტაპიდან. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26 

16 იანვარი. ესპანეთი - ჩეხეთი 31-25, ხორვატია - ავსტრია 27-23, ბელარუსი - გერმანია 23-31

18 იანვარი. ბელარუსი - ჩეხეთი 28-25, ესპანეთი - ავსტრია 30-26, ხორვატია - გერმანია 25-24

20 იანვარი. ხორვატია - ჩეხეთი 22-21, ბელარუსი - ესპანეთი 28-37, ავსტრია - გერმანია 22-34

2 ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი

პორტუგალია-უნგრეთი 34-26

მორეირა 7, არეია 5 - ბალოგი 5, ბანჰიდი 5

ნორვეგია-სლოვენია 33-30

გულიქსენი 7, ტანგენი 5, ოვერიორდეტი 5 - ცეჰტე 5, კოდრინი 5

ისლანდია-შვედეთი 25-32

ელისონი 5, კრისტიანსონი 5 - ა. ნილსონი 7, ტოლბრინგი 5, არნესონი 5

--------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ------ქ

ნორვეგია-------5---5---0---0---157-135-10

სლოვენია------5---3---0---2---138-132--6

პორტუგალია--5---2---0---3---146-142--4

შვედეთი-------5---2---0---3----120-122--4

უნგრეთი-------5---2---0---3---126-140--4

ისლანდია------5---1---0---4---126-142--2

1 ეტაპიდან: სლოვენია-შვედეთი 21-19, ნორვეგია-პორტუგალია 34-28, უნგრეთი-ისლანდია 24-18

17 იანვარი. სლოვენია-ისლანდია 30-27. ნორვეგია-უნგრეთი 36-29 პორტუგალია-შვედეთი 35-25

19 იანვარი. პორტუგალია-ისლანდია 25-28, სლოვენია-უნგრეთი 28-29, ნორვეგია-შვედეთი 23-20

21 იანვარი. პორტუგალია-სლოვენია 24-29, ნორვეგია-ისლანდია 31-28, უნგრეთი-შვედეთი 18-24

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

21:00 ნორვეგია - ხორვატია

23:30 ესპანეთი -სლოვენია

25 იანვარი

19:00. მე-5-6 ადგ. გერმანია - პორტუგალია

21:00 მე-3 ადგილისთვის

26 იანვარი, 19:30, ფინალი

სტატისტიკა. გოლები: საგოსენი, ნორ 51; ვაილუპაუ, ბლრ 47; ბილიკი, ავს 46 - თამაშიდან: ბილიკი 46; საგოსენი 41; კარალეკი ბლრ 37 - 7-მეტრიანი: ვაილუპაუ 20/25; რაიხმანი, გერ 17/20 - პასები: საგოსენი 39; ბილიკი 35; ცაინერი, ავს 29 - გოლი+პასი: საგოსენი  51+39; ბილიკი 46+35: ბოზოვიჩი, ავს 34+26; ზდრაჰალა, ჩეხ 37+23; დაცვა: კარალეკი, ბლრ 12 ბლოკი; ბლაგოტინშეკი, სლნ 10 + 1 ჩაჭრა; ჰორაკი, ჩეხ 10+1; ა. დუიშებაევი, ესპ 10 ჩაჭრა - მეკარეები: კინტანა, პორ 72 მოგერიება; ფერლინი, სლნ 65; მიკლერი, უნგ 63; ბერგერუდი, ნორ 62

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal