News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ევროპის ჩემპიონატზე გამოვლინდა ორი ნახევარფინალისტი: ესპანეთი და ხორვატია.

ხორვატია - ჩეხეთიhttps://www.youtube.com/watch?v=gXzGTKEnJS8

ხორვატებს ჩეხებთან ფრეც ჰყოფნიდათ მიზნის მისაღწევად და დასრულებამდე რამდენიმე წამით ადრე ანგარიში 21-21 იყო, როცა ლუკა შტეპანჩიჩმა გოლი გაიტანა და თავის გუნდს ამ ჩემპიონატზე ზედიზედ მეექვსე მატჩი მოაგებინა.

ბელარუსი - ესპანეთი: https://www.youtube.com/watch?v=mrNXf4QqdDM

ანალოგიური ვითარება იყო ბელარუს-ესპანეთის შეხვედრაში. ბელარუსმა ბოლოს 35-ე წუთზე გაათანაბრა ანგარიში (19-19), მაგრამ შემდეგ 9 ბურთით ჩამორჩა - 28-37.

ავსტრია - გერმანია:  https://www.youtube.com/watch?v=pUz4nxOFtzo

გერმანიისთვის მატჩი აღარაფერს წყვეტდა, თუმცა, მნიშვნელოვანი იყო ავსტრიისთვის. საქმე ისაა, რომ ევროპის ჩემპიონი პირდაპირ გავა ტოკიოს ოლიმპიადაზე, ორი მომდევნო გუნდი კი საკვალიფიკაციო ტურნირის საგზურს მოიპოვებს, ოღონდ, ნორვეგიას, საფრანგეთს, გერმანიას, შვედეთს, ესპანეთსა და ხორვატიას ამ ტურნირზე თამაშის უფლება მსოფლიო ჩემპიონატიდან აქვთ განაღდებული. ამ ექვსეულიდან ევროპის ჩემპიონატის სამეულში გასვლის შანსი ჯერაც აქვთ ესპანეთს, ხორვატიასა და ნორვეგიას, ხოლო ოლიმპიადის კვალიფიკაციაში შესაძლოა მე-4-5, ან მეექვსე ადგილზე გასული გუნდიც მოხვდეს. ამისათვის აუცილებელია  მეორე ეტაპის ჯგუფში მესამე ადგილის დაკავება.

ავსტრია ერთხანს წინ იყო - 9-7, მაგრამ მე-19 წუთზე კარში ჩადგა იოჰანეს ბიტერი, რომელმაც 28 დარტყმიდან მოიგერია 15, გერმანიამ კი გამანადგურებელი სხვაობით მოიგო, 34-22 და ჯგუფში მესამე ადგილი გაინაღდა. 

საუკეთესო გოლები, სეივები, მოთამაშეები: https://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos

დღეს მესამე ნახევარფინალისტი შესაძლოა გახდეს ნორვეგია. მალმიოში მეორე ჯგუფის მეოთხე ტურია.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

მთავარი რაუნდი. 1 ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. 20 იანვარი

ხორვატია - ჩეხეთი 22-21

მამიჩი 5, აშანინი 9/30 - ზდრაჰალა 8, მრკვა 12/34

ბელარუსი - ესპანეთი 28-37

ვაილუპაუ 8 - ფერნანდესი 7, სოლე 7, პერესი 15/42

ავსტრია - გერმანია 22-34

ბილიკი 5 - კატენინგი 6, ბიტერი 15/28

--------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ------ქ

ესპანეთი-------4---4---0---0---131-105--8

ხორვატია------4---4---0---0---105-91---8

გერმანია-------4---2---0---2---115-103--4

ავსტრია--------4---1---0---3---103-120--2

ბელარუსი-----4---1---0---3---102-124--2

ჩეხეთი---------4---0---0---4---100-113--0

22 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ესპანეთი, 21:15 ბელარუსი - ავსტრია, 23:30 ჩეხეთი - გერმანია

1 ეტაპიდან. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26 

16 იანვარი. ესპანეთი - ჩეხეთი 31-25, ხორვატია - ავსტრია 27-23, ბელარუსი - გერმანია 23-31

18 იანვარი. ბელარუსი - ჩეხეთი 28-25, ესპანეთი - ავსტრია 30-26, ხორვატია - გერმანია 25-24

2 ჯგუფიმალმიო, შვედეთი, 21 იანვარი

19:00 პორტუგალია-სლოვენია (სილკ 1)

21:15 ნორვეგია-ისლანდია (სილკ უნივერსალი)

23:30 უნგრეთი-შვედეთი (სილკ 1)

--------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ------ქ

ნორვეგია-------3---3---0---0----93-77---6

სლოვენია------3---2---0---1----79-75---4

უნგრეთი-------3---2---0---1----82-82---4

პორტუგალია--3---1---0---2----88-87---2

ისლანდია------3---1---0---2----73-79---2

შვედეთი-------3---0---0---3----64-79---0

22 იანვარი. 19:00 პორტუგალია-უნგრეთი, 21:15 ნორვეგია-სლოვენია, 23:30 ისლანდია-შვედეთი

1 ეტაპიდან: სლოვენია-შვედეთი 21-19, ნორვეგია-პორტუგალია 34-28, უნგრეთი-ისლანდია 24-18

17 იანვარი. სლოვენია-ისლანდია 30-27. ნორვეგია-უნგრეთი 36-29 პორტუგალია-შვედეთი 35-25

19 იანვარი. პორტუგალია-ისლანდია 25-28, სლოვენია-უნგრეთი 28-29, ნორვეგია-შვედეთი 23-20

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal