News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხუთშაბათ დილას იტალიაში, მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირზე მიფრინავს ხელბურთის ეროვნული ნაკრები. დღეს საღამოს გუნდმა ბოლო ვარჯიში გამართა ოლიმპიურ სასახლეში, ხოლო პარასკევს, 21 საათზე, პირველი მატჩია რუმინეთთან. 

ქალაქ ბენევენტოს „პალა ტედესკიში“ ჩვენი გუნდი შაბათს იტალიას ეთამაშება, კვირას - კოსოვოს. მომდევნო ეტაპზე, პლეიოფში, მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის. ნაკრები 14 იანვარს დაბრუნდება თბილისში და მზადებას დაიწყებს უკვე ევრო 2022-ის პლეიოფისთვის - 16 და 19 იანვარს ფინეთთან. სუომის გუნდთან მოგების შემთხვევაში საქართველოს ნაკრები 2020 წლის ოქტომბერში ევროპის ჩემპიონატის მთავარ შესარჩევ რაუნდს დაიწყებს ევროპის უძლიერეს 31 გუნდთან ერთად.

საშობაო, ერთდღიანი პაუზის შემდეგ, მწვრთნელებმა საბოლოო შემადგენლობაც დაასახელეს. იტალიაში მიმავალი 16 ხელბურთელიდან დღეს მოედანზე იყო 15, ირაკლი ჩიქოვანი კი ვარჯიშს გუნდის ექიმ, დრაგან ილიჩთან ერთად აკვირდებოდა - ნაკრების ერთ-ერთ ლიდერს მცირე ტრავმა აქვს.

ეროვნულ გუნდამდე ოლიმპიურ სასახლეში ივარჯიშა გოგონების 16-წლამდელთა ნაკრებმა. ისინი თავის კარიერაში პირველ საწვრთნელ შეკრებაზე არიან, ივლისში გეტებორგში, ევროპის ჩემპიონატი აქვთ სათამაშო, დღეს კი უფროსი კოლეგები გაიცნეს, გზა დაულოცეს და სამახსოვრო ფოტოც გადაიღეს.

გვესაუბრება ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი, ბექა ორჯონიკიძე: - „მზადება ნაყოფიერი იყო. ერთადერთი, ჩიქოვანის ტრავმა გვაფიქრებს, თუმცა, იმედი გვაქვს, რომ ირაკლი იტალიაში თამაშს შეძლებს. მეტოქეებს კარგად ვიცნობთ. ვარჯიშებთან ერთად გვქონდა თეორიული მეცადინეობები, ვნახეთ იტალიის, რუმინეთისა და ფინეთის ბოლო მატჩები, ნიკოლა მაქსიმოვიჩმა და დრაგან ჯუკიჩმა კი მეტოქე ხელბურთელების ინდივიდუალური დოსიეები შეადგინეს. განსაკუთრებული ყურადღება ფინეთს გუნდს მივაქციეთ. ჩვენთვის ორივე ტურნირი მნიშვნელოვანია, მაგრამ ფინეთთან პლეიოფს მაინც უფრო დიდ ყურადღებას ვაქცევთ, რადგანაც მისმა შედეგმა უნდა განსაზღვროს ჩვენი გუნდის მომავალი ასპარეზი - აუცილებლად უნდა ვითამაშოთ ევროპის ჩემპიონატის მთავარ შესარჩევ რაუნდში და ამით უნდა დავბრუნდეთ სახელბურთო ელიტაში. ვფიქრობ, რომ ჩვენი გუნდი ამისთვის მზადაა. რა თქმა უნდა, საბრძოლველად მივდივართ იტალიაშიც და არც იქ გამარჯვებაზე ვიტყვით უარს“.

ჩვენი მომავალი მეტოქეების ბოლო შედეგები ასეთია: იტალიამ ამხანაგურ მატჩებში ორჯერ დაამარცხა საუდის არაბეთი (23-21 და 27-26), ხოლო ფინეთმა საბრძნეთთან 22-36 წაგების შემდეგ შინ რევანში აიღო: 32-28. ფინელები დღეს ეთამაშებიან შინ ისრაელს, 12 იანვარს - კვიპროსს და კუნძულიდან გამოემგზავრებიან თბილისში. საქართველო-ფინეთის პირველი მატჩი 16 იანვარს 19 საათზე დაწყება თბილისის სპორტის სასახლეში. საპასუხო შეხვედრა 19 იანვარსაა ქალაქ რიიჰიმიაკიში.

საქართველოს ნაკრები იტალიაში

ნიკოლოზ კალანდაძე (CB, 2002, 198, შამბერი, საფ)

ხაზეინ რუსტამოვი (LW, 1998, 177, ქუთაისი)

ირაკლი ჩიქოვანი (LB, 1989, 198, კონსტანცა, რუმ)

გიორგი მიქავა (LP, 1998, 196, BSB ბათუმი)

10 ირაკლი კბილაშვილი (CB, 1998, 190, მეტალურგი, მკდ)

11 გიორგი ცხოვრებაძე (RB, 2001, 193, მონპელიე, საფ)

12 ზურაბ ცინცაძე (GK, 1996, 185, იმედი-სტუ)

14 თეიმურაზ ორჯონიკიძე (LB, 1996, 199, ოროშჰაზი, უნგ)

18 უჩა მაისურაძე (LP, 1986, 191)

20 ერეკლე არსენაშვილი (LP, 1998, 200, ბრაგა, პორ),

22 შოთა თევზაძე (GK, 1981, 200, რეშიცა, რუმ - კაპიტანი)

23 რევაზ ჭანტურია (RW, 1982, 178, მეტალურგი, მკდ)

24 ირაკლი გოგოლაძე (RW, 1996, 175, BSB ბათუმი)

30 ზურაბ აბრამიშვილი (LW, 1994, 193, BSB ბათუმი)

31 გიორგი დიხამინჯია (RB, 1997, 190)

77 ლექსო წითელიშვილი (LB, 1992, ოჰრიდი, მკდ)

მთავარი მწვრთნელი ნიკოლა მაქსიმოვიჩი

მწვრთნელი ბექა ორჯონიკიძე

ფიზიოთერაპევტი დრაგან ილიჩი

ტექნიკური დირექტორი დრაგან ჯუკიჩი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021. ევროპის პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

3 ჯგუფი. იტალია, რუმინეთი, კოსოვო, საქართველო.

პალა ტედესკი, ბენევენტო, იტალია (გამარჯვებული გავა პლეიოფში)

10 იანვარი

21:00 რუმინეთი-საქართველო, მსაჯები: არძირიდისი-მუტასი (კვი)

23:00 იტალია- კოსოვო

11 იანვარი

21:00 კოსოვო - რუმინეთი

23:00 საქართველო-იტალია, მსაჯები: არძირიდისი-მუტასი (კვი)

12 იანვარი

19:00 კოსოვო - საქართველო, მსაჯები: პეტურსონი-პრასტარსონი (ისლ)

21:00 იტალია - რუმინეთი

დელეგატები: იოვიჩი (ბოს), მეიმარიდისი (საბ)

1 ჯგუფი. ლიტვა, სლოვაკეთი, ფარერის კუნძულები, ლუქსემბურგი

10-12 იანვარს ლუქსემბურგში

2 ჯგუფი. საბერძნეთი 6, ისრაელი 6, ფინეთი 4, კვიპროსი 0

4 ტური. ისრაელი - კვიპროსი 28-21, ფინეთი - საბერძნეთი 32-28

5 ტური. 8 იან. საბერძნეთი - კვიპროსი, ფინეთი - ისრაელი

6 ტური. 11 იან. ისრაელი - საბერძნეთი, 12 იან. კვიპროსი - ფინეთი

4 ჯგუფი. დასრულდა - 1. თურქეთი 4, 2. ბელგია 2, 3. ესტონეთი 0

ევროპის ჩემპიონატი 2022. კვალიფიკაციის მეორე ეტაპი, პლეიოფი

16 იანვარი, თბილისი, სპორტის სასახლე. 19:00 საქართველო-ფინეთი

მსაჯები: ბენ-დანი, ფარანი (ისრ), დელეგატი: გიოქმენი (თურ)

19 იანვარი, რიიჰიმიაკი, კოქს არენა. 18:00 ფინეთი - საქართველო

მსაჯები: ჰოფერი, შმიდჰუბერი (ავს), მიკუჩონისი (ლიტ)

16, 19 იანვარი. ლუქსემბურგი - ესტონეთი

15, 19 იანვარი. ბელგია - კვიპროსი

გამარჯვებული გავა მთავარ შესარჩევ რაუნდში

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal