News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W


ქუთაისის სპორტის სასახლეში, ხელბურთელთა ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში, დღემდე დაუმარცხებელმა მასპინძელთა გუნდმა იმედი-სტუსთან 38:40 წააგო, ხოლო ბათუმის BSB-მ სპორტის უნივერსიტეტს 45:28 აჯობა.

მართალია, ამ დღეს ქუთაისისა და იმედის შეხვედრა რიგით მეორე იყო, მაგრამ დრამატიზმით უპირველეს ყურადღებას იმსახურებდა. სტუმრების გამარჯვება რამდენიმე ფაქტორმა განაპირობა. უპირველეს ყოვლისა ეს იყო იმედისა და საქართველოს ნაკრების მეკარის ზურაბ ცინცაძის შესანიშნავი თამაში, თუმცა, მასთან აუცილებლად უნდა ვახსენოთ ქუთაისელთა შეცდომებიც - მასპინძლები მეორე ტაიმის შუაში ორჯერ ფლობდნენ ორკაციან რიცხობრივ უპირატესობას, მაგრამ ვერ ისარგებლეს.

რაც შეეხება შავი ზღვის ბიჭებისა და სპორტუნის შეხვედრას, ის საქართველოს ჩემპიონისა და თასის მფლობელის მოსალოდნელი გამარჯვებით დასრულდა, თუმცა თავიდან სტუდენტები იგებდნენ. BSB-მ პირველად მე-11 წუთზე გაქვითა ანგარიში (6:6) მე-17 წუთიდან კი წინ გავიდა (8:7), რის შემდეგაც სპორტუნიმ მთელი 11 წუთის განმავლობაში ვერ შეძლო გოლის გატანა.

აღსანიშნავია, რომ აამ შეხვედრაში სპორტუნის შემადგენლობაში დებიუტი ჰქონდა ეგვიპტელ მოჰამედ აბდელაემის, რომელმაც 5 გოლი გაიტანა.

ხვალ BSB იმედს შეხვდება, ხოლო ქუთაისი სპორტის უნივერსიტეტს. შემდეგ დაიწყება სანაკრებო პაუზა და მზადებას დაიწყებს საქართველოს ეროვნული გუნდი, რომელსაც 2020 წლის იანვარში მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატების საკვალიფიკაციო ტურნირები აქვს.

ეროვნული ჩემპიონატის მეორე და მესამე წრეს გუნდები 2020 წელს ითამაშებენ, 4 საუკეთესო კი ჩემპიონს ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 17 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი 45:28 სპორტუნი

ბათ: ტორონჯაძე - გოგოლაძე7 , აბრამიშვილი 6, ტიელიძე6 , სიმონია 6, ტალახაძე 6, მიქავა 4, ლაპიაშვილი 4, მსხვილიძე 3, გიორგაძე 1, თურმანიძე 1, კახიძე 1, სტოლბოვი, კაკულია, ვაშალომიძე.

სპ: ხანდოლიშვილი - ბულბულაშვილი 12, იობაშვილი 7, აბდელაიემი 5, ზურაბიანი 3, გულდედავა 1, იმნაძე, დელიბაშვილი.

მსაჯები: თ. კევლიშვილი, ნ. კევლიშვილი

ქუთაისი 38:40 იმედი-სტუ

ქუთ: გელეიშვილი, მააისურაძე, რუხაძე - გამზარდია 11, სურმავა 8, მერკვილაძე 5, ხაჟომია 4, სტურუა 4, ზარნაძე 3, რუსტამოვი 2, ფერაძე 1, კობახიძე, ჯუღელი, გულეიშვილი, ლომიძე, აბულაძე.

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ჭელიძე 11, ყორიაული 11, გავაშელიშვილი 5, კორსანტია 4, აბჟანდაძე 4, ერისთავი 2, თიგიშვილი 2, დიდია 1, დოლმაზიშვილი.

მსაჯები: ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი

 17 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 6
5 0 1 261-201 10  
  BSB ბათუმი 6
5
0 1 233-160 10
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 6 4 0 2 171-154
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 6     1     0     5     192-222     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

 

 

 

 

 

 

 

 


18 დეკემბერი, ქუთაისი

14:00 BSB ბათუმი - იმედი-სტუ

15:30 ქუთაისი - სპორტუნი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal