News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W


ქუთაისის სპორტის სასახლეში, ხელბურთელთა ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში, დღემდე დაუმარცხებელმა მასპინძელთა გუნდმა იმედი-სტუსთან 38:40 წააგო, ხოლო ბათუმის BSB-მ სპორტის უნივერსიტეტს 45:28 აჯობა.

მართალია, ამ დღეს ქუთაისისა და იმედის შეხვედრა რიგით მეორე იყო, მაგრამ დრამატიზმით უპირველეს ყურადღებას იმსახურებდა. სტუმრების გამარჯვება რამდენიმე ფაქტორმა განაპირობა. უპირველეს ყოვლისა ეს იყო იმედისა და საქართველოს ნაკრების მეკარის ზურაბ ცინცაძის შესანიშნავი თამაში, თუმცა, მასთან აუცილებლად უნდა ვახსენოთ ქუთაისელთა შეცდომებიც - მასპინძლები მეორე ტაიმის შუაში ორჯერ ფლობდნენ ორკაციან რიცხობრივ უპირატესობას, მაგრამ ვერ ისარგებლეს.

რაც შეეხება შავი ზღვის ბიჭებისა და სპორტუნის შეხვედრას, ის საქართველოს ჩემპიონისა და თასის მფლობელის მოსალოდნელი გამარჯვებით დასრულდა, თუმცა თავიდან სტუდენტები იგებდნენ. BSB-მ პირველად მე-11 წუთზე გაქვითა ანგარიში (6:6) მე-17 წუთიდან კი წინ გავიდა (8:7), რის შემდეგაც სპორტუნიმ მთელი 11 წუთის განმავლობაში ვერ შეძლო გოლის გატანა.

აღსანიშნავია, რომ აამ შეხვედრაში სპორტუნის შემადგენლობაში დებიუტი ჰქონდა ეგვიპტელ მოჰამედ აბდელაემის, რომელმაც 5 გოლი გაიტანა.

ხვალ BSB იმედს შეხვდება, ხოლო ქუთაისი სპორტის უნივერსიტეტს. შემდეგ დაიწყება სანაკრებო პაუზა და მზადებას დაიწყებს საქართველოს ეროვნული გუნდი, რომელსაც 2020 წლის იანვარში მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატების საკვალიფიკაციო ტურნირები აქვს.

ეროვნული ჩემპიონატის მეორე და მესამე წრეს გუნდები 2020 წელს ითამაშებენ, 4 საუკეთესო კი ჩემპიონს ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 17 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი 45:28 სპორტუნი

ბათ: ტორონჯაძე - გოგოლაძე7 , აბრამიშვილი 6, ტიელიძე6 , სიმონია 6, ტალახაძე 6, მიქავა 4, ლაპიაშვილი 4, მსხვილიძე 3, გიორგაძე 1, თურმანიძე 1, კახიძე 1, სტოლბოვი, კაკულია, ვაშალომიძე.

სპ: ხანდოლიშვილი - ბულბულაშვილი 12, იობაშვილი 7, აბდელაიემი 5, ზურაბიანი 3, გულდედავა 1, იმნაძე, დელიბაშვილი.

მსაჯები: თ. კევლიშვილი, ნ. კევლიშვილი

ქუთაისი 38:40 იმედი-სტუ

ქუთ: გელეიშვილი, მააისურაძე, რუხაძე - გამზარდია 11, სურმავა 8, მერკვილაძე 5, ხაჟომია 4, სტურუა 4, ზარნაძე 3, რუსტამოვი 2, ფერაძე 1, კობახიძე, ჯუღელი, გულეიშვილი, ლომიძე, აბულაძე.

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ჭელიძე 11, ყორიაული 11, გავაშელიშვილი 5, კორსანტია 4, აბჟანდაძე 4, ერისთავი 2, თიგიშვილი 2, დიდია 1, დოლმაზიშვილი.

მსაჯები: ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი

 17 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 6
5 0 1 261-201 10  
  BSB ბათუმი 6
5
0 1 233-160 10
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 6 4 0 2 171-154
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 6     1     0     5     192-222     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

 

 

 

 

 

 

 

 


18 დეკემბერი, ქუთაისი

14:00 BSB ბათუმი - იმედი-სტუ

15:30 ქუთაისი - სპორტუნი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal