News Calendar

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ოლიმპიურ სასახლეში, ხელბურთის უმაღლესი ლიგის მეექვსე ტურის მატჩში თბილისის პეგასმა 38-27 დაამარცხა სამტრედია და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა. გორმა 30-29 მოუგო წყალტუბოს.

ამ მატჩამდე სამტრედიასა და პეგასს 6-6 ქულა ჰქონდათ და დაძაბული მატჩი იყო მოსალოდნელი, თუმცა, თბილისელებმა იოლად მოიგეს - უკვე პირველი ტაიმის შემდეგ ისინი 10 ბურთით იყვნენ წინ 21-11.

გაცილებით უფრო დაძაბული იყო გორისა და წყალტუბოს პრომეთეს შეხვედრა, რომლის პირველი ნახევარი ფრედ დასრულდა, 14-14. ბოლოში გორელები სამი ბურთით დაწინაურდნენ და წყალტუბომ სხვაობა მინიმუმამდე შეამცირა. გორმა 4 ქულით მეექვსე ადგილზე გადაინაცვლა, წყალტუბომ კი ზედიზედ მეექვსე მატჩი წააგო.

ხვალ ოლიმპიურ სასახლეში კიდევ ორი მატჩია: გორი - სამტრედია და პეგასი - წყალტუბო, რის შემდეგაც ეს 4 გუნდი პირველ წრეს დაასრულებს. დანარჩენი 4 კლუბი: BSB ბათუმი, ქუთაისი, სპორტუნი და იმედი-სტუ

მე-6-7 ტურის მატჩებს 17-18 დეკემბერს გამართავს ქუთაისში. მეორე და მესამე წრეს გუნდები 2020 წელს ითამაშებენ, 4 საუკეთესო კი ჩემპიონს ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს.

თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. ოლიმპიური სასახლე, 10 დეკემბერი

გორი - წყალტუბო 30-29

გორ: თითირაშვილი - დალაქიშვილი 7, ახალბედაშვილი 6, მჭედლიშვილი 5, გაგლოშვილი 4, ზუბიაშვილი 4, ნიაზაშვილი 3, ჯაფიაშვილი 1, შემშენოვი, ბერუაშვილი, ოქროპირიძე

წყ: სილაგაძე, ნიჟარაძე - ჯიმშელეიშვილი 11, რ. ბაბუნაშვილი 6, მ. გველესიანი 5, ნ. ბაბუნაშვილი 4,  კოვზირიძე 2, ქაშიბაძე 1, მეტონიძე, ფანცხავა, ხელაძე

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

პეგასი - სამტრედია 38-27

პეგ: დიხამინიჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 11, კუხალაშვილი 9, დ. ჟვანია 5, გვაზავა 5, კოხრეიძე 3, ჭანტურია 3, პატაშური 2, ჩეჩელაშვილი, კობახიძე, ქათამაძე, მდივანი, გ. არეშიძე, ა. არეშიძე

სამ: ფახურიძე - ხელისუფალი 7, ძნელაძე 7, გ. ჟვანია 6, ადამია 3, აფრიდონიძე 2, ხომერიკი 1, ნადირაძე 1, ქავზინაძე, ხონელიძე 

მსაჯები: გ. გველესიანი - ი. ჭკუასელი

 10 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 6     4     0     2     197-180     8    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 6 3 0 3 182-207 6  
  გორი 6 2 0 4 180-228 4  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 6 0 0 6 140-204 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

11 დეკემბერი, თბილისი

16:00 გორი - სამტრედია

18:00 პეგასი - წყალტუბო

17 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - სპორტუნი, ქუთაისი - იმედი-სტუ

18 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - იმედი-სტუ, ქუთაისი - სპორტუნი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal