News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე მეორე ეტაპი დაიწყო. სერბეთმა პირველი დამარცხება აგემა კორეას,  36-33, გერმანიამ დაამარცხა ჰოლანდია 25-23, ნორვეგიამ 22-19 მოუგო დანიას, ხოლო შვედეთმა სასწაული მოახდინა ესპანეთთან და ფრედ დაასრულა თამაში, რომელსაც დასრულებამდე 18 წუთით ადრე 9 ბურთით აგებდა.  

სათამაშო კიდევ ორი ტურია და ნახევარფინალში გასვლა ჯერ არავის გაუნაღდებია. საჩემპიონო რბოლას რბოლას გამოეთიშა მხოლოდ ორი გუნდი - იაპონია და რუმინეთი, თვით ერთქულიან დანიასაც კი აქვს თეორიული შანსი.

სერბეთი-კორეა: https://www.youtube.com/watch?v=hpdGlBX-Orw

დღევანდელი დღე მეკარეების იყო. ჰოლანდიელმა ტეს ვესტერმა 18 დარტყმა მოიგერია, გერმანელმა დინა ეკერლემ - ერთით მეტი. ჰოლანდია 11-8 იგებდა, მაგრამ დასრულებამდე 15 წუთით ადრე 16-20 ჩამორჩა, 23-25 წააგო და პირველ ჯგუფში პირველი ადგილი გერმანიას დაუთმო.

გერმანია - ჰოლანდია: https://www.youtube.com/watch?v=YhG9L9kowV0

დანიამ ნორვეგიასთან 5-0 დაიწყო, მეკარე სანდრა ტოფტს კი მე-15 წუთისთვის 8 მოგერიება ჰქონდა, მაგრამ შემდეგ დანიელებს შეტევა აერიათ, ტაიმის ბოლოს ზედიზედ გაუშვეს 6 გოლი (9-12), მეორე ნახევრის ბოლოში კი სამჯერ შეამცირეს სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ 19-22 წააგეს. ტოფტსა და მატჩის საუკეთესო მოთამაშედ აღიარებულ სილიე სულბერგს 12-12 მოგერიება დაუგროვდათ. პირველ ჯგუფში 5 ქულა გერმანიას აქვს, 4-4 ჰოლანდიასა და ნორვეგიას, 2-2 - სერბეთსა და კორეას, 1 - დანიას და ბრძოლა წინაა.

მეორე ჯგუფში რუმინეთი 44-ე წუთზე 16-17 აგებდა რუსეთთან, მაგრამ ზედიზედ გაუშვა 8 გოლი (16-25, საბოლოოდ 18-27) და ნახევარფინალის შანსი დაკარგა, ისევე როგორც იაპონიამ. მასპინძელი გუნდისა და მონტენეგროს მატჩში 51-ე წუთზე ფრე იყო, მაგრამ ევროპელებმა დაბოლოება უკეთ ჩაატარეს, 30-26.

მონტენეგრო - იაპონია: https://www.youtube.com/watch?v=o8kNYo-lAag

ხოლო ესპანეთი 42-ე წუთზე 21-12 უგებდა შვედეთს, მაგრამ, ბოლო 18 წუთში უკანახაზელმა მიქაელა მესინგმა 8 გოლი გაიტანა, მათ შორის ბოლო, ქულის მომტანი, ბოლო წამებზე: 28-28. 

რუსეთი-რუმინეთი: https://www.youtube.com/watch?v=jv90mIaH8iY

რუსეთი 6 ქულით ლიდერობს და ნახევარფინალში გასასვლელად ერთი მოგება სჭირდება. 5 ქულა აქვს ესპანეთს, 4 - მონტენეგროს, 3 - შვედეთს.

ხვალ მორიგ მატჩებს გამართავენ პირველი ჯგუფის გუნდები და სამივე მატჩში სამკვდრო-სასიცოცხლო ბრძოლა იქნება. ზეგ თამაშები მეორე ჯგუფშია, 11 დეკემბერს ორივე ჯგუფში მეორე რაუნდის ბოლო ტურია. ნახევარფინალი 13 დეკემბერსაა, ფინალი - ორი დღის შემდეგ. მატჩებს პირდაპირ ეთერში გადასცემს სილკ უნივერსალი და სილკ სპორტი.

6 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=U9ar7m88vmg

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

მეორე ჯგუფური. რაუნდი, 8 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

1 ჯგუფი. სერბეთი-კორეა 36-33

ლავკო 7, ტრიფუნოვიჩი 5, ნიკოლიჩი 5, პოპ-ლაზიჩი 5, ლიშჩევიჩი 5 - რიუ 10, შინი 6

ჰოლანდია-გერმანია 23-25

დულფერი 5, ვესტერი 18/42 - ბიოლკი 6, ნაიძინავიჩუსი 5, ეკერლე 19/41

ნორვეგია-დანია 22-19

არნცენი 5, ს. სულბერგი 12/28 - გრიგელი 4, ჰოილუნდი 4, ტოფტი 12/30

1 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

გერმანია------3---2---1---0---78-75---5

ჰოლანდია----3---2---0---1---89-76---4

ნორვეგია------3---2---0---1---78-74---4

კორეა----------3---0---2---1---86-89---2

სერბეთი-------3---1---0---2---84-97---2

დანია----------3---0---1---2---70-74---1

9 დეკ. 10:00 გერმანია-სერბეთი, 13:00 დანია-ჰოლანდია, 15:30 კორეა-ნორვეგია

11 დეკ. 10:00 ჰოლანდია-კორეა,13:00 სერბეთი-დანია, 15:30 ნორვეგია-გერმანია

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

ნორ-სრბ 28-25, ჰოლ-სრბ 36-23, ჰოლ-ნორ 30-28

კორ-დან 26-26, გერ-დან 26-25, გერ-კორ 27-27

2 ჯგუფი. რუმინეთი-რუსეთი 18-27

ნიაგუ 5 - ვიახირევა 5,  ბობროვნიკოვა 5

მონტენეგრო-იაპონია 30-26

რადიჩევიჩი 8, მეჰმედოვიჩი 6, ბრნოვიჩი 5 - ფუჯიტა 7, სასაკი 6

ესპანეთი-შვედეთი 28-28

კაბრალი 8, ერნანდესი 5, ნავარო 12/39 - მესინგი 8, ჰაგმანი 8, იდენი 12/40

2 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

რუსეთი-------3---3---0---0---90-63---6

ესპანეთი------3---2---1---0---86-70---5

მონტენეგრო--3---2---0---1---83-79---4

შვედეთი------3---1---1---1---84-84---3

იაპონია--------3---0---0---3---75-97---0

რუმინეთი-----3---0---0---3---60-85---0

10 დეკ. 10:00 რუსეთი-მონტენეგრო, 11:00, იაპონია-ესპანეთი, 15:30 შვედეთი-რუმინეთი

11 დეკ. 10:00 ესპანეთი-რუსეთი, 13:00, რუმინეთი-იაპონია, 15:30 მოტენეგრო-შვედეთი

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

რუმ-ესპ 31-16, მნტ-რუმ 27-26, ესპ-მნტ 27-26

შვდ-იაპ 34-26, რუს-იაპ 33-23, რუს-შვდ 30-22

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

--

13-16 ადგილები, ნახევარფინალი, 8 დეკემბერი

ანგოლა - საფრანგეთი 17-28, უნგრეთი - არგენტინა 34-36

ფინალი, 9 დეკემბერი

13-14, საფრანგეთი - უნგრეთი, 15-16 ანგოლა - არგენტინა 

17-20 ადგილები, ნახევარფინალი, დეკემბერი

სლოვენია - ბრაზილია 19-31, სენეგალი - დრ კონგო 28-23

ფინალი, 9 დეკემბერი

17-18 ბრაზილია - სენეგალი, 19-20 სლოვენია - დრ კონგო

21-24 ადგილები, ნახევარფინალი, დეკემბერი

კუბა-ავსტრალია 45-25, ყაზახეთი - ჩინეთი 29-23

ფინალი, 9 დეკემბერი

21-22 კუბა - ყაზახეთი, 23-24 ავსტრალია - ჩინეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal