News Calendar

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ზამთრის პაუზის წინ ჯგუფური ეტაპის მთავარი მატჩი გაიმართა: ბარსელონამ სეზონში მეორედაც, ამჯერად პარიზშიც დაამარცხა სენ ჟერმენი, 35-32. 

10 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-10/1819210

2014 წლის შემდეგ ეს იყო პარიზელთა პირველი საშინაო მარცხი ლიგაში. სენ ჟერმენის სამმა ვარკვლავმა, ჰანსენმა, საგოსენმა და ნიკოლა კარაბატიჩმა ჯამში 21 გოლი გაიტანა, მაგრამ ეს საკმარისი არ აღმოჩნდა, რადგან მატჩის დაბოლოება ბარსამ უკეთ ჩაატარა.

ბარსამ პირველ ტურში, სეგედთან მარცხის შემდეგ ზედიზედ მეცხრე მატჩი მოიგო და 18 ქულით ლიდერობს A ჯგუფს, პარი სენ ჟერმენს 16 ქულა დარჩა და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა, მეორე კი უნგრეთის სეგედს დაუთმო. ჯგუფური ეტაპის ბოლო 4 ტური 2020 წელს გაიმართება.

A და B ჯგუფების გამარჯვებულები პირდაპირ მეოთხედფინალში გადიან, ხოლო მე-2-6 ადგილზეე გასული გუნდები პლეიოფს მერვედფინალიდან დაიწყებენ. მეორე ჯგუფს 16 ქულით ლიდერობს კილი. საფრანგეთის მონპელიე თითქმის მთელი თამაში წინ იყო გერმანულ გრანდთან, ცაციების ოთხეულმა (პორტი, რიშარსონი, ბოსი, ლენი) 21 გოლი გაიტანა, მაგრამ მასპინძლებმა ბოლოში გარდატეხეს თამაში - 33-32.

C და D ჯგუფებში კი შეჯიბრება დასრულდა. ბოლო ტურის გადამწყვეტ მატჩში პორტუგალიის სპორტინგმა შინ 27-20 დაამარცხა კონკურენტი, შვედეთის სევეჰოფი და ბუქარესტის დინამოსთან, პოლონეთის ვისლასა ესპანეთის ბიდასოა ირუნთან ერთად ბრძოლას აგრძელებს. თებერვლის ბოლოს ორი წყვილი,  ბიდასოა ირუნი - ვისლა და დინამო - სპორტინგი შინ და სტუმრად ეთამაშება ერთმანეთს მერვედფინალის 2 ადგილისთვის.

A და B ჯგუფებში თამაშები 5 თებერვლიდან განახლდება. იქამდე, 20-26 იანვარს, შვედეთში, ნორვეგიასა და ავსტრიაში იმართება ევროპის ჩემპიონატი. ეს პირველი ევროპული პირველობაა, რომლის ფინალურ ეტაპზე 24 გუნდი ითამაშებს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპიA

A ჯგუფი: ბარსელონა 18 - სეგედი 17, პსჟ 16, ოლბორგი 10, ფლენზბურგი 7, ცელიე 6 - ელვერუმი 3, ზაგრები 3

სეგედი (უნგ) - ზაგრები (ხორ) 33-23

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ბარსელონა (ესპ) 32-35

ჰანსენი, საგოსენი 8, ნ. კარაბატიჩი 5 - ცინდრიჩი, პალმარსონი 6, მემი 5

ფლენზბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან) 29-32

ელვერუმი (ნორ) -ცელიე (სლნ) 37-26

B ჯგუფი: კილი 16 - ვესპრემი 14, კელცე 12, მონპელიე 11, პორტუ 10, ვარდარი 9 - ზაპოროჟიე 4, ბრესტი 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - პორტუ (პორ) 33-29

კელცე (პოლ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-24

კილი (გერ) - მონპელიე (საფ) 33-32

ბილიკი 8, ეკბერგი 7 - პორტი 7, რიშარსონი 6, ბოსი 5

ვარდარი (მკდ) - ვესპრემი (უნგ) 29-38

ატმანი 7 - ნენადიჩი 11

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

11 ტური: 5-9 თებერვალი

C ჯგუფი:  ბიდასოა 15, სპორტინგი 14 - სევეჰოფი 12, პრეშოვი 7, კოქსი 6, რაბოტნიკი 6

სპორტინგი (პორ) - სევეჰოფი (შვდ) 27-20

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 25-23

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 30-19

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 17, ვისლა 11 - GOG 9, კრისტიანსტადი 9, ჩეხოვი 8, შაფჰაუზენი 6

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-20

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - შაფჰაუზენი (შვც) 29-27

GOG (დან) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-32

პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 19 თებერვალი - 1 მარტი

ბიდასოა ირუნი - ვისლა პლოცკი, დინამო ბუკურეშტი - სპორტინგი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal