facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატზე მორიგი მატჩები მოიგეს ლიდერებმა, სამტრედიამ და ყვარელმა. ისინი ერთმანეთს ხვალ, 18 საათზე შეხვდებიან გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის ხელბურთის აკადემიაში. 

სამტრედიას ცხრიდან 9 მოგება აქვს, ყვარელს - რვიდან რვა. ამ ორს მოჰყვება ოთხი გუნდი იდენტური მაჩვენებლით: 6 მოგება, 2 წაგება, 12 ქულა - პეგასი, ფოთი, ტყიბული, მამული. ხვალ ლიდერთა ჯგუფში ერთმანეთს ხვდებიან: მამული - ფოთი, პეგასი - სამტრედია, ფოთი - პეგასი, სამტრედია - ყვარელი.

დღევანდელ მატჩებში ფავორიტებს სერიოზული წინააღმდეგობა შეხვდათ: ბათუმის „შავი ზღვის გოგონები“ ტაიმნახევარი თანაბრად ეთამაშნენ ქვეყნის ჩემპიონ ყვარელს (საბოლოოდ 15-23), ქარიშხალა ებრძოლა ტყიბულს (18-22), გორი - ფოთის „ოქროს ვერძს“ (15-21), მამული - სამტრედიას (20-27).

გლდანის დარბაზში შეჯიბრების პირველი წრე 25 ნოემბერს დასრულდება. საქართველოს ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება. 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

გოგონები, უფროსი ასაკი (2004-05). გლდანი, 21-25 ნოემბერი

22 ნოემბერი

გორი - სამტრედია 7-25

მამული - აჭარა 26-8

პეგასი - წყალტუბო 20-7

ყვარელი - ბათუმი 23-15

ქარიშხალა - ტყიბული 18-22

ფოთი - გორი 21-15

სამტრედია - მამული 27-20

აჭარა - პეგასი 7-34

წყალტუბო - ყვარელი 7-16

ბათუმი - ქარიშხალა 16-13

მსაჯები: ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი, თ. ბჟალავა, მ. ცინცაძე

 22 ნოემ.
      სხვ  
  სამტრედია 9   9   0   0 227-91 18  
  ყვარელი 8   8   0   0 230-122 16  
  პეგასი 8   6   0   2 195-138 12  
  ფოთი 8   6   0   2 134-90 12  
  ტყიბული 8   6   0   2 155-112 12  
  მამული
8   6   0   2 186-149 12  
  BSG ბათუმი 9   4   0   5 134-147 8  
  ქარიშხალა 8   3   0   5 161-160 6  
  გორი 8   2   0   6 121-177 4  
  წყალტუბო 9   2   0   7 99-172 4  
  აჭარა 9   1   0   8 82-186 2  
  თელავი 7   0   0   7 106-190 0  
  ქუთაისი 7   0   0   7 2-98 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 23 ნოემბერი

10:00 ქუთაისი - თელავი

11:00 მამული - ფოთი

12:00 პეგასი - სამტრედია

13:00 ყვარელი - აჭარა

14:00 ქარიშხალა - წყალტუბო

15:00 თელავი - ტყიბული

16:00 გორი - ქუთაისი

17:00 ფოთი - პეგასი

18:00 სამტრედია - ყვარელი

19:00 აჭარა - ქარიშხალა

24 ნოემბერი

11:00 ბათუმი - თელავი

12:00 ტყიბული - გორი

13:00 ქუთაისი - მამული

14:00 ყვარელი - ფოთი

15:00 ქარიშხალა - სამტრედია

16:00 თელავი - წყალტუბო

17:00 გორი - ბათუმი

18:00 მამული - ტყიბული

19:00 პეგასი - ქუთაისი

25 ნოემბერი

11:00 ფოთი - ქარიშხალა

12:00 აჭარა - თელავი

13:00 წყალტუბო - გორი

14:00 ბათუმი - მამული

15:00 ტყიბული - პეგასი

16:00 ქუთაისი - ყვარელი

მეორე წრე: 2020 წელს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal