facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა პირველი რაუნდი და გამოვლინდა მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილე. 24 იანვრამდე შეჯიბრებაზე პაუზაა, 30 ნოემბრიდან კი იაპონიაში მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება.  

6 ტური. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-6/1801907

მონაწილე 16 გუნდიდან მეორე ეტაპზე ვერ გავიდნენ პოლონეთის ლიუბლინი, ხორვატიის პოდრავკა, გერმანიის ბიტიგჰაიმი და ჩეხეთის მოსტი. 6-6 მოგებით დაასრულეს პირველი რაუნდი ტურნირის ბოლო სამი წლის გამარჯვებულმა, უნგრეთის დიორმა და საფრანგეთის ბრესტმა. მეორე ეტაპზე ეს ორი გუნდი 4-4 მოგებითა და 8-8 ქულით გადავიდა. 

მეორე რაუნდში შეიქმნება ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფი საიდანაც, 4-4 საუკეთესო გავა მეოთხედფინალში. იქამდე გუნდებს კიდევ 6-6 მატჩი აქვთ სათამაშო.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები.

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 6 ტური, 16-17 ნოემბერი

მეორე  ეტაპზე გავიდა 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: მეცი 10, კრიტიანსანდი 7, ფერენცვაროში 5 - პოდრავკა 2

კრისტიანსანდი (ნორ) - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 34-28

დალი 11, ლოკე 7 - ცაკალუ 7, გიორგიევსკა 4

მეცი (საფ) - ფერენცვაროში (უნგ) 24-24

ზაადი 8 - შაცლი 7, ჰაფრა,  ლუკაჩი 5

B ჯგუფი: როსტოვი 9, ესბიერგი 8, CSM ბუკურეშტი 7, - ლიუბლინი 0

როსტოვი (რუს) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-22

ვიახირევა 5 - ნიაგუ 8, მარტინი, პინტეა 4

ესბიერგი (დან) - ლიუბლინი (პოლ) 35-22

ბრაისტოლი, დანიელსონი 6 - ახრუკი 5

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი 12, ბუდუჩნოსტი 8, რამნიკუ ვალჩეა 2 - ბიტიგჰაიმი 2

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 23-26

გლიბკო, გონსალესი 5 - კოატანეა, პოპ-ლაზიჩი 5

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 34-28

რადიჩევიჩი 8, ბრნოვიჩი 6 - ნაიძინავიჩუსი 6, ფისერი, ვიოლერი 5

D ჯგუფი: დიორი 12, სევეჰოფი 5, კრიმ მერკატორი 4 - ბანიკ მოსტი 3

დიორი (უნგ) - ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 35-29

ნზემინკო 8, ოფტედალი 7, ბრატსეტი ბულატოვიჩი 6 - მანაკოვა 4 

კრიმ მერკატორი (სლნ) - სევეჰოფი (შვდ) 26-28

ბარიჩი 9, ზულიჩი 6 - დანო, ლუნდბეკი 5

მეორე ჯგუფური ეტაპი: 2020 წლის 24 იანვრიდან

A ჯგ: მეცი 6 ქულა, კრისტიანსანდი 5, როსტოვი 5, ესბიერგი 4, ბუკურეშტი 3, ფერენცვაროში 1 

B ჯგ: დიორი 8,  ბრესტი 8, ბუდუჩნოსტი 4, კრიმი 2, სევეჰოფი 2, ვალჩეა 0

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal