News Calendar

August 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა პირველი რაუნდი და გამოვლინდა მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილე. 24 იანვრამდე შეჯიბრებაზე პაუზაა, 30 ნოემბრიდან კი იაპონიაში მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება.  

6 ტური. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-6/1801907

მონაწილე 16 გუნდიდან მეორე ეტაპზე ვერ გავიდნენ პოლონეთის ლიუბლინი, ხორვატიის პოდრავკა, გერმანიის ბიტიგჰაიმი და ჩეხეთის მოსტი. 6-6 მოგებით დაასრულეს პირველი რაუნდი ტურნირის ბოლო სამი წლის გამარჯვებულმა, უნგრეთის დიორმა და საფრანგეთის ბრესტმა. მეორე ეტაპზე ეს ორი გუნდი 4-4 მოგებითა და 8-8 ქულით გადავიდა. 

მეორე რაუნდში შეიქმნება ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფი საიდანაც, 4-4 საუკეთესო გავა მეოთხედფინალში. იქამდე გუნდებს კიდევ 6-6 მატჩი აქვთ სათამაშო.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები.

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 6 ტური, 16-17 ნოემბერი

მეორე  ეტაპზე გავიდა 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: მეცი 10, კრიტიანსანდი 7, ფერენცვაროში 5 - პოდრავკა 2

კრისტიანსანდი (ნორ) - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 34-28

დალი 11, ლოკე 7 - ცაკალუ 7, გიორგიევსკა 4

მეცი (საფ) - ფერენცვაროში (უნგ) 24-24

ზაადი 8 - შაცლი 7, ჰაფრა,  ლუკაჩი 5

B ჯგუფი: როსტოვი 9, ესბიერგი 8, CSM ბუკურეშტი 7, - ლიუბლინი 0

როსტოვი (რუს) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-22

ვიახირევა 5 - ნიაგუ 8, მარტინი, პინტეა 4

ესბიერგი (დან) - ლიუბლინი (პოლ) 35-22

ბრაისტოლი, დანიელსონი 6 - ახრუკი 5

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი 12, ბუდუჩნოსტი 8, რამნიკუ ვალჩეა 2 - ბიტიგჰაიმი 2

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 23-26

გლიბკო, გონსალესი 5 - კოატანეა, პოპ-ლაზიჩი 5

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 34-28

რადიჩევიჩი 8, ბრნოვიჩი 6 - ნაიძინავიჩუსი 6, ფისერი, ვიოლერი 5

D ჯგუფი: დიორი 12, სევეჰოფი 5, კრიმ მერკატორი 4 - ბანიკ მოსტი 3

დიორი (უნგ) - ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 35-29

ნზემინკო 8, ოფტედალი 7, ბრატსეტი ბულატოვიჩი 6 - მანაკოვა 4 

კრიმ მერკატორი (სლნ) - სევეჰოფი (შვდ) 26-28

ბარიჩი 9, ზულიჩი 6 - დანო, ლუნდბეკი 5

მეორე ჯგუფური ეტაპი: 2020 წლის 24 იანვრიდან

A ჯგ: მეცი 6 ქულა, კრისტიანსანდი 5, როსტოვი 5, ესბიერგი 4, ბუკურეშტი 3, ფერენცვაროში 1 

B ჯგ: დიორი 8,  ბრესტი 8, ბუდუჩნოსტი 4, კრიმი 2, სევეჰოფი 2, ვალჩეა 0

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal