facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატი ქალთა შორის. უმაღლესი ლიგის მეოთხე ტურის მატჩებში ქარიშხალამ 31-21 მოუგო წყალტუბოს, ქვეყნის ჩემპიონმა, ფოთის „ოქროს ვერძმა“ კი დაამარცხა პეგასი, 24-14. 

4 მოგებით 2018 წლის ჩემპიონი, თბილისის ქარიშხალა ლიდერობს, უდანაკარგოდაა ასევე სამტრედია - 3 მატჩში 6 ქულა, 5 ქულა გაუხდათ ფოთელებს. ხვალ გლდანში სწორედ ბოლო ორი ჩემპიონატის გამარჯვებული ითამაშებს - ქარიშხალა ფოთის წინააღმდეგ. დასაწყისი 14:30. 16 საათზე პეგასი წყალტუბოს პრომეთეს შეხვდება. ორივე ამ გუნდს 4-4 წაგება აქვს.

დღევანდელ მატჩებში სამი ხელბურთელი გადასცდა ათგოლიან ნიშნულს: ფოთელმა ლანა გოგიამ, ქარიშხალას ანა ჩხაიძემ და წყალტუბოელმა ანა კეკუტიამ 12-12 გოლი გაიტანეს.

დანარჩენი 4 გუნდი - ყვარელი, მამული, სამტრედია და აჭარა მე-4-5 ტურის მატჩებს 28-29 ნოემბერს გამართავს. პირველი წრე 20 დეკემბერს დაასრულდება. ორწრიანი რეგულარული ტურნირის შემდეგ ჩემპიონის ვინაობას ფიალური ოთხეულის ტურნირი გამოავლენს. 

თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ქალები, უმაღლესი ლიგა. 14 ნოემბერი, გლდანი

პეგასი - ფოთი 14-24

პეგ: ჯიქურაშვილი, ახვლედიანი - ე. ჩხაიძე 7, საბაშვილი 3, კორძაია 2, სვანიძე 1, ტარტარაშვილი 1, ქებაძე, პაპუაშვილი, ხაჭაპურიძე, დადვანი, ჯოლოხავა, ე. მაკარაშვილი, ქ. მაკარაშვილი, ქ. ჩოგოვაძე

ფოთ: ჯავახია, კარბაია, გრიგოლია - გოგია 12, ბჟალავა 6, ნ. რურუა 4, კობახია 2, კუპრიევა, დარჩია, ბაირამიდი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

ქარიშხალა - წყალტუბო 31-21

ქარ: არაბაჯევი, ჩხეტიანი - ა. ჩხაიძე 12,  ი. ჩხაიძე 9, მ. ცინცაძე 5, ქ. კირვალიძე 4, ცინცაძე 1, ხმელაძე, ბიძინაშვილი, სოლოღაშვილი, რაზმაძე, კვეკვესკირი, დოღაძე

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი -  კეკუტია 12, ხეცურიანი 5, კიკნაძე 2, კოხრეიძე 1, ბენდელიანი 1, შალამბერიძე, კოვზირიძე, ჯანელიძე, სილაგაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - თ. ბჟალავა, დელეგატი: ლ. მარგიანი

 14 ნოემ.
სხვ  
  ქარიშხალა 4 4 0 0 126-105 8  
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6  
  ფოთი 4 2 1 1 83-66 5  
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4  
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3  
  მამული 3 1 0 2 83-95 2  
  პეგასი 4 0 0 4 86-121 0  
  წყალტუბო 4 0 0 4 56-109 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 15 ნოემბერი, გლდანი

14:30 ქარიშხალა  - ფოთი

16:00 პეგასი - წყალტუბო

28 ნოემბერი

სამტრედია - ყვარელი, აჭარა - მამული

29 ნოემბერი

სამტრედია - მამული, აჭარა - ყვარელი

5 დეკემბერი

ქარიშხალა - სამტრედია, პეგასი - აჭარა

6 დეკემბერი

პეგასი - სამტრედია, ქარიშხალა - აჭარა

19 დეკემბერი

ფოთი - ყვარელი, წყალტუბო - მამული

20 დეკემბერი

ფოთი - მამული, წყალტუბო - ყვარელი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal