ქალთა ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ამ შაბათ-კვირას პირველი ჯგუფური ეტაპის ბოლო ტურია, რის შემდეგაც გაირკვევა მეორე რაუნდის 12 მონაწილე, ხოლო თვის ბოლოს, 30 ნოემბერს, იაპონიაში მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება. 

თუმცა, ბოლო ტურის წინ თითქმის ყველაფერია გარკვეული გარდა იმისა, თუ ვინ რამდენ ქულას გადაიყოლებს მეორე რაუნდში, რომელიც უკვე გაზაფხულზე 4 მეოთხედფინალისტის ვინაობას გამოავლენს.

A ჯგუფიდან მეორე ეტაპზე გავიდნენ საფრანგეთის მეცი, ნორვეგიის კრისტიანსანდი და უნგრეთის ფერენცვაროში, ხოლო ხორვატიის პოდრავკა მეორე ევროტურნირზე, EHF თასზე გადაერთვება. კრისტიანსანდმა ემილი არნცენის (11 გოლი) და ვეტერან ჰაიდი ლოკეს (7) წყალობით მოიგო სტუმრად ბუდაპეშტში და ხორვატული კლუბისთვის მიუწვდომელი გახდა.

B ჯგუფში ზედმეტი აღმოჩნდა პოლონეთის ლიუბლინი, ხოლო როსტოვი, ბუკურეშტი და ესბიერგი ბრძოლას აგრძელებენ.  2016 წლის ჩემპიონი, CSM ბუკურეშტი ბოლო ტურში შინ დამარცხდა ესბიერგთან 21-25. კლუბს ტრავმისა და ერთწლიანი შესვენების შემდეგ დაუბრნდა ქრისტინა ნიაგუ, ხოლო მეორე ვარსკვლავმა, ნორვეგიელმა ნორა მორკმა ზედიზედ მესამე მძიმე დაზიანება მიიღო და ტოკიოს ოლიმპიადამდე ალბათ ვერ ითამაშებს. 

C ჯგუფში საფრანგეთის ბრესტ ბრეტონსა და მონტენეგროს ბუდუჩნოსტს პირველი და მეორე ადგილები განაღდებული აქვთ, ბოლო საგზურისთვის კი რუმინეთისა და გერმანიის ჩემპიონები, რამნიკუ ვალჩეა და ბიტიგჰაიმი იბრძვიან.

ბოლო სამი ტურნირის გამარჯვებული, უნგრეთის დიორი 5 მოგებით ლიდერობს D ჯგუფს, ჩეხეთის ბანიკ მოსტი კი თითქმის განწირულია, რადგანაც ბოლო ტურში დიორში ჩადის და მეორე ეტაპზე ალბათ სლოვენიის მერკატორსა და შვედეთის სევეჰოფს გაუშვებს.

5 ტური. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-5/1776203

4 ტური. მიმოხილვა.  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-4/1770769

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები.

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 4-5 ტური

A ჯგუფი: მეცი 9, კრიტიანსანდი 5, ფერენცვაროში 4 - პოდრავკა 2

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) - მეცი (საფ) 25-32

ცაკალუ 8 - საიკა 6, ნგუანი 5, კანორი, ზაადი 4

ფერენცვაროში (უნგ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 29-34

კლაიბერი 6 - არნცენი 11, ლოკე 7

პოდრავკა ვეგეტა - ფერენცვაროში 26-27, მეცი - კრისტიანსანდი 26-17

B ჯგუფი: როსტოვი 7, CSM ბუკურეშტი 7, ესბიერგი 6 - ლიუბლინი 0

ლიუბლინი (პოლ) - როსტოვი (რუს) 20-30

ბუკურეშტი (რუმ) - ესბიერგი (დან) 21-25

ომორეგი 5, ცვიიჩი 4, ნიაგუ 3 - ბრაისტოლი 7, ფრაი 5, პოლმანი 4

როსტოვი - ესბიერგი 34-26ლიუბლინი - ბუკურეშტი 19-28

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი 10, ბუდუჩნოსტი 6, რამნიკუ ვალჩეა 2 - ბიტიგჰაიმი 2

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 32-28

გროსი 6, მინევსკაია 6 - რადიჩევიჩი 10, რაიჩევიჩი 6

ბიტიგჰაიმი (გერ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 31-28

რამნიკუ ვალჩეა - ბუდუჩნოსტი 20-21, ბრესტ-ბრეტონი - ბიტიგჰაიმი 36-30

D ჯგუფი: დიორი 10, კრიმ მერკატორი 4,  სევეჰოფი 3, ბანიკ მოსტი 3,

სევეჰოფი (შვდ) - დიორი (უნგ) 27-36

ლუნდბეკი 8 - ოფტედალი 7, ნზემინკო 6, ბულატოვიჩი 5

ბანიკ მოსტი (ჩეხ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 26-31

სევეჰოფი - ბანიკ მოსტი 24-19, დიორი - კრიმ მერკატორი 31-26

ბოლო ტური: 16-17 ნოემბერს

მეორე  ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal