facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა ხელბურთში. პირველ დღეს თბილისის პეგასმა 39-34 მოუგო გორს, სტუ-იმედმა 39-32 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი. 

ორივე მოგებული გუნდი, პეგასი და იმედი, წინა ჩემპიონატის პრიზიორია, თუმცა, მას შემდეგ თითქმის ყველა გუნდის შემადგენლობაში საკმაო ცვლილებები მოხდა და ფავორიტების წინასწარ განსაზღვრა ადვილი არ ყოფილა.

გორელებმა თითქმის საუკეთესო შემადგენლობას მოუყარეს თავი და დაიმატეს მეკარე ჯონი ცერცვაძე, ვინც 2018 წლის ჩემპიონატის ფინალში ბათუმს შვიდმეტრიანების სერია მოაგებინა ქუთაისთან. გორი კარგა ხანს უძალიანდებოდა პეგასს, რომელსაც რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე დააკლდა - კალანდაძე კარიერას საფრანგეთში აგრძელებს, ზარნაძე - ქუთაისში, ლაპიაშვილი - ბათუმში. წინა პირველობის ვერცხლის პრიზიორმა ტაიმი 18-15 მოიგო, შესვენების შემდეგ წინ გორი გავიდა და თბილისელებმა მხოლოდ ბოლო ხუთ წუთში დაიბევეს მოგება - 39-34.

დასრულებამდე 15 წუთით ადრე თანაბარი იყო სტუ-იმედისა და სპორტუნის მატჩიც: 26-26 და აქაც გამარკვებული ბოლო წუთებმა გამოავლინა - ქვეყნის 2017 წლის ჩემპიონმა და წინა პირველობის მესამე პრიზიორმა, იმედმა 39-32 მოიგო.

ხვალ, ოლიმპიურ სასახლეში 16 საათზე თამაშობენ სპორტუნი - პეგასი, 18 საათზე - გორი - იმედი-სტუ. ზეგ ეს ოთხეული მესამე ტურის მატჩებს გამართავს, 11-13 ნოემბერს კი ქუთაისის სპორტის სასახლეში ჩემპიონატს დაიწყებს 4 დანარჩენი კლუბი - ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, ქუთაისი, სამტრედია და წყალტუბო.

ფორმატი უცვლელია - სამწრიანი რეგულარული ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 5 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

პეგასი - გორი 39-34

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 10, კუხალაშვილი 7, ჟვანია 6, პატაშური 6, კოხრეიძე 5, გვაზავა 4, ჩეჩელაშვილი 1, კობახიძე, შუბითიძე, მდივანი, გ. არეშიძე - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

გორ: ცერცვაძე, გლუნჩაძე - დალაქიშვილი 11, გაგლოშვილი 10, ახალბედაშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, ნიაზაშვილი 1, ჯაფიაშვილი 1, ოქროპირიძე, მეტრეველი, შემშენოვი, ბერუაშვილი,   - მწვ. მამაცაშვილი

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

იმედი-სტუ - სპორტუნი 39-32

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 10, დიდია 10, თიგიშვილი 6, გავაშელიშვილი 4, გრიშიკაშვილი 3, ერისთავი 3, აბჟანდაძე 2, კორსანტია 1, გოგალაძე, დანელიშვილი - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე

სპ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - გ. იობაშვილი 12, ბულბულაშვილი 11, ჯ.იმნაძე 3, გულდედავა 3, ზურაბიანი 2, ჩიკვილაძე 1, დელიბაშვილი

მსაჯები: გ. გველესიანი - თ. ბჟალავა, დელეგატი: ვ. ბერიაშვილი

6 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

16:00 სპორტუნი - პეგასი

18:00 გორი - იმედი-სტუ

7 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

15:30 გორი - სპორტუნი

17:30 პეგასი - იმედი-სტუ

11 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 BSB ბათუმი - წყალტუბო

15:30 ქუთაისი - სამტრედია

12 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი

15:30 ქუთაისი - წყალტუბო

13 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 წყალტუბო - სამტრედია

15:30 BSB ბათუმი - ქუთაისი -

გაგრძელდება 26 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal