ჩემპიონთა ლიგის მეექვსე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის მონპელიემ ფრედ, 23-23 ითამაშა სტუმრად, პორტუში და 7 ქულით ჯგუფში მეოთხე ადგილზეა. 

6 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-6/1770457

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე ჯერ 8 ტურია, მაგრამ მონპელიეს პლეიოფში გასვლა არ უნდა გაუჭირდეს. პორტუგალიაში გუნდი თავიდან 5-1 დაწინაურდა, მაგრამ ბოლოს თამაში გადასარჩენი გაუხდა. ფრანგულ კლუბში თავი გამოიჩინა პორტუგალიელმა ჟილბერტო დუარტემ, ვისაც 9 სეზონი აქვს გატარებული პორტუში - სწორედ მან გაათანაბრა ანგარიში ბოლო წამებზე და სულ 6 გოლი გაუტანა ყოფილ კლუბს.

მონპელიეს მარჯვენა ფლანგზე სამმა ხელბურთელმა ითამაშა - პორტმა, ლენმა და ბოსმა, 18 წლის ქართველი კი სათადარიგოთა სკამზე იყო. მომდევნო მატჩს მონპელიე საფრანგეთის ჩემპიონატზე ჩაატარებს და 6 ნოემბერს უმასპინძლებს „ივრის“, ცხოვრებაძე კი ამ მატჩის სარეკლამო ბანერზეა გამოსახული.

ცხოვრებაძე ფრანგულ კლუბში 2017 წლის შემოდგომაზე გადავიდა თბილისის პეგასიდან, ხოლო პორტუსთან მატჩამდე მან ორჯერ ითამაშა საქართველოს ნაკრებში და სკოპიეში, ორ თამაშში 17 გოლი გაუტანა  მაკედონიის ეროვნულ გუნდს.

ლიგის B ჯგუფს 11 ქულით ლიდერობს გერმანიის კილი, ვინც სტუმრად დაამარცხა ზაპოროჟიე (30-27), ხოლო A ჯგუფში 10 ქულით პირველია ბარსელონა - ბარსამ სტუმრად მოუგო გერმანიის ჩემპიონ ფლენზბურგს 34-27. 10 ქულა აქვს პარი სენ ჟერმენსაც. ამ ორი ჯგუფის გამარჯვებულები პირდაპირ გადიან მეოთხედფინალში, ხოლო მე-2-6 ადგილზე გასულ გუნდები - მერვედფინალში.

მეშვიდე ტური 6 ნოემბერს დაიწყება. მონპელიე 10 ნოემბერს თამაშობს უკრაინაში, ზაპოროჟიეს მოტორთან. 

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 6 ტური, 30 ოქტომბერი-3 ნოემბერი

B ჯგუფი: კილი 11, ვარდარი 8, კელცე 7, მონპელიე 7, ვესპრემი 6, პორტუ 6, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 1

კელცე (პოლ) ვესპრემი (უნგ) 34-33

ა. დუიშებაევი 11 - გაიჩი 7, ლაუგე, ტონესენი 5

პორტუ (პორ) - მონპელიე (საფ) 23-23

იტურისა 4 - დუარტე 6, დესკა 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) კილი (გერ) 27-30

ვარდარი (მკდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 36-31

A ჯგუფი: ბარსელონა 10, პსჟ 10, სეგედი 9, ოლბორგი 8, ფლენზბურგი 7, ცელიე 2, ელვერუმი 1, ზაგრები 1

ფლენზბურგი (გერ) - ბარსელონა (ესპ) 27-34

იურეცკი 5, გოტფრიდსონი, იონდალი 4 - არინიო, მემი, პალმარსონი 5

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ოლბორგი (დან) 37-24

ჰანსენი 6, ლ. კარაბატიჩი 5 - იაკობსენი 5

სეგედი (უნგ) - ცელიე (სლნ) 31-24

ელვერუმი (ნორ) - ზაგრები (ხორ) 30-30

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 11, სევეჰოფი 8, სპორტინგი 7, პრეშოვი 4, კოქსი 4, რაბოტნიკი 2

სევეჰოფი (შვდ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 24-33

სპორტინგი (პორ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 38-29

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) 31-29

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 10, GOG 8, შაფჰაუზენი 6, ვისლა 5, ჩეხოვი 4, კრისტიანსტადი 3

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)  29-20

შაფჰაუზენი (შვც) - GOG (დან) 40-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - კრისტიანსტადი (შვდ) 37-26

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

7 ტური: 6-10 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal