News Calendar

December 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის მეექვსე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის მონპელიემ ფრედ, 23-23 ითამაშა სტუმრად, პორტუში და 7 ქულით ჯგუფში მეოთხე ადგილზეა. 

6 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-6/1770457

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე ჯერ 8 ტურია, მაგრამ მონპელიეს პლეიოფში გასვლა არ უნდა გაუჭირდეს. პორტუგალიაში გუნდი თავიდან 5-1 დაწინაურდა, მაგრამ ბოლოს თამაში გადასარჩენი გაუხდა. ფრანგულ კლუბში თავი გამოიჩინა პორტუგალიელმა ჟილბერტო დუარტემ, ვისაც 9 სეზონი აქვს გატარებული პორტუში - სწორედ მან გაათანაბრა ანგარიში ბოლო წამებზე და სულ 6 გოლი გაუტანა ყოფილ კლუბს.

მონპელიეს მარჯვენა ფლანგზე სამმა ხელბურთელმა ითამაშა - პორტმა, ლენმა და ბოსმა, 18 წლის ქართველი კი სათადარიგოთა სკამზე იყო. მომდევნო მატჩს მონპელიე საფრანგეთის ჩემპიონატზე ჩაატარებს და 6 ნოემბერს უმასპინძლებს „ივრის“, ცხოვრებაძე კი ამ მატჩის სარეკლამო ბანერზეა გამოსახული.

ცხოვრებაძე ფრანგულ კლუბში 2017 წლის შემოდგომაზე გადავიდა თბილისის პეგასიდან, ხოლო პორტუსთან მატჩამდე მან ორჯერ ითამაშა საქართველოს ნაკრებში და სკოპიეში, ორ თამაშში 17 გოლი გაუტანა  მაკედონიის ეროვნულ გუნდს.

ლიგის B ჯგუფს 11 ქულით ლიდერობს გერმანიის კილი, ვინც სტუმრად დაამარცხა ზაპოროჟიე (30-27), ხოლო A ჯგუფში 10 ქულით პირველია ბარსელონა - ბარსამ სტუმრად მოუგო გერმანიის ჩემპიონ ფლენზბურგს 34-27. 10 ქულა აქვს პარი სენ ჟერმენსაც. ამ ორი ჯგუფის გამარჯვებულები პირდაპირ გადიან მეოთხედფინალში, ხოლო მე-2-6 ადგილზე გასულ გუნდები - მერვედფინალში.

მეშვიდე ტური 6 ნოემბერს დაიწყება. მონპელიე 10 ნოემბერს თამაშობს უკრაინაში, ზაპოროჟიეს მოტორთან. 

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 6 ტური, 30 ოქტომბერი-3 ნოემბერი

B ჯგუფი: კილი 11, ვარდარი 8, კელცე 7, მონპელიე 7, ვესპრემი 6, პორტუ 6, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 1

კელცე (პოლ) ვესპრემი (უნგ) 34-33

ა. დუიშებაევი 11 - გაიჩი 7, ლაუგე, ტონესენი 5

პორტუ (პორ) - მონპელიე (საფ) 23-23

იტურისა 4 - დუარტე 6, დესკა 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) კილი (გერ) 27-30

ვარდარი (მკდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 36-31

A ჯგუფი: ბარსელონა 10, პსჟ 10, სეგედი 9, ოლბორგი 8, ფლენზბურგი 7, ცელიე 2, ელვერუმი 1, ზაგრები 1

ფლენზბურგი (გერ) - ბარსელონა (ესპ) 27-34

იურეცკი 5, გოტფრიდსონი, იონდალი 4 - არინიო, მემი, პალმარსონი 5

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ოლბორგი (დან) 37-24

ჰანსენი 6, ლ. კარაბატიჩი 5 - იაკობსენი 5

სეგედი (უნგ) - ცელიე (სლნ) 31-24

ელვერუმი (ნორ) - ზაგრები (ხორ) 30-30

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 11, სევეჰოფი 8, სპორტინგი 7, პრეშოვი 4, კოქსი 4, რაბოტნიკი 2

სევეჰოფი (შვდ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 24-33

სპორტინგი (პორ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 38-29

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) 31-29

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 10, GOG 8, შაფჰაუზენი 6, ვისლა 5, ჩეხოვი 4, კრისტიანსტადი 3

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)  29-20

შაფჰაუზენი (შვც) - GOG (დან) 40-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - კრისტიანსტადი (შვდ) 37-26

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

7 ტური: 6-10 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal