გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა, მონპელიემ, ჩემპიონთა ლიგის გუფური ეტაპის პირველი მატჩი შინ 31-33 წააგო მაკედონიის ვარდართან. 18 წლის ქართველი ხელბურთელი ფრანგული კლუბის განაცხადში იყო.

1 ტურის მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1714733

მონპელიე-ვარდარი იყო ლიგის ბოლო ორი, 2018 და 2019 წლების ჩემპიონთა მატჩი, რომელიც შარშანდელმა გამარჯვებულმა ბოლო წუთებზე მოიგო. მონპელიეს შემადგენლობაში სამმა ცაციამ ითამაშა - გუნდის კაპიტანი ვალონტან პორტი მოედანზე თითქმის შეუცვლელად იყო, დანარჩენ დროს კი მელვინ რიშარდსონი და იანის ლენი ინაწილებდნენ, 21 წლის ჟულიენ ბოსი და 18 წლის ცხოვრებაძე მოედანზე ამ თამაშში არ შესულან. ლიგის მომდევნო თამაშს მონპელიე 21 სექტემბერს გამართავს ბელარუსში, მეშკოვ-ბრესტის წინააღმდეგ.  

სხვა მატჩებში ფრედ ითამაშეს გერმანიის კილმა და პოლონეთის კელცემ 30-30, უნგრეთის სეგედმა დაამარცხა ბარსელონა 31-28, საფრანგეთის ჩემპიონმა პარი სენ-ჟერმენმა 37-29 მოიგო ზაგრებში, ხოლო ბუნდესლიგის გამარჯვებულმა ფლენზბურგმა სლოვენიაში 25-24 დაამარცხა ცელიე.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

B ჯგუფი

მონპელიე (საფ) - ვარდარი (მკდ) 31-33

მნპ: შეგო, პორტნერი - პორტი 7, დესკა 5, სიმონეტი 5, ლენი 3, პეტერსონი 3, ვილმინო 3, დუარტე 2, რიშარსონი 2, გრები 1, აფგური, გიროდუ, ცხოვრებაძე, ბოსი

ვარ: გედბანი, კუგისი - სკუბე 7, დიბიროვი 6, შიშკარევი 5, ატმანი 4, ჩუპიჩი 4, კალარაში 4, კრიშტოპანსი 2, გორპიშინი 1, დიმიტროვსკი, დისინგერი, გორბოკი, კარაპალევსკი,  კუკულოვსკი, სიკოშეკი

პორტუ (პორ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 27-25

ვესპრემი (უნგ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 40-28

კილი (გერ) - კელცე (პოლ) 30-30

A ჯგუფი

სეგედი (უნგ) - ბარსელონა (ესპ) 31-28

მაკედა 7, რადივოევიჩი 6 - ფაბრეგასი 8, არინო, მემი 5

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 29-37

ბიჩანიჩი, ჰორვატი 6 - ეკდალი 7, კუნკუ, რემილი, საგოსენი, სიპრჟაკი 5

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 24-25

ელვერუმი (ნორ) - ოლბორგი (დან) 24-34

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - სევეჰოფი (შვდ) 25-30

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 23-25

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - სპორტინგი (პორ) 29-30

D ჯგუფი

შაფჰაუზენი (შვც) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 28-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 25-23

კრისტიანსტადი (შვდ) – GOG (დან) 24-33

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal