News Calendar

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა, მონპელიემ, ჩემპიონთა ლიგის გუფური ეტაპის პირველი მატჩი შინ 31-33 წააგო მაკედონიის ვარდართან. 18 წლის ქართველი ხელბურთელი ფრანგული კლუბის განაცხადში იყო.

1 ტურის მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1714733

მონპელიე-ვარდარი იყო ლიგის ბოლო ორი, 2018 და 2019 წლების ჩემპიონთა მატჩი, რომელიც შარშანდელმა გამარჯვებულმა ბოლო წუთებზე მოიგო. მონპელიეს შემადგენლობაში სამმა ცაციამ ითამაშა - გუნდის კაპიტანი ვალონტან პორტი მოედანზე თითქმის შეუცვლელად იყო, დანარჩენ დროს კი მელვინ რიშარდსონი და იანის ლენი ინაწილებდნენ, 21 წლის ჟულიენ ბოსი და 18 წლის ცხოვრებაძე მოედანზე ამ თამაშში არ შესულან. ლიგის მომდევნო თამაშს მონპელიე 21 სექტემბერს გამართავს ბელარუსში, მეშკოვ-ბრესტის წინააღმდეგ.  

სხვა მატჩებში ფრედ ითამაშეს გერმანიის კილმა და პოლონეთის კელცემ 30-30, უნგრეთის სეგედმა დაამარცხა ბარსელონა 31-28, საფრანგეთის ჩემპიონმა პარი სენ-ჟერმენმა 37-29 მოიგო ზაგრებში, ხოლო ბუნდესლიგის გამარჯვებულმა ფლენზბურგმა სლოვენიაში 25-24 დაამარცხა ცელიე.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

B ჯგუფი

მონპელიე (საფ) - ვარდარი (მკდ) 31-33

მნპ: შეგო, პორტნერი - პორტი 7, დესკა 5, სიმონეტი 5, ლენი 3, პეტერსონი 3, ვილმინო 3, დუარტე 2, რიშარსონი 2, გრები 1, აფგური, გიროდუ, ცხოვრებაძე, ბოსი

ვარ: გედბანი, კუგისი - სკუბე 7, დიბიროვი 6, შიშკარევი 5, ატმანი 4, ჩუპიჩი 4, კალარაში 4, კრიშტოპანსი 2, გორპიშინი 1, დიმიტროვსკი, დისინგერი, გორბოკი, კარაპალევსკი,  კუკულოვსკი, სიკოშეკი

პორტუ (პორ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 27-25

ვესპრემი (უნგ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 40-28

კილი (გერ) - კელცე (პოლ) 30-30

A ჯგუფი

სეგედი (უნგ) - ბარსელონა (ესპ) 31-28

მაკედა 7, რადივოევიჩი 6 - ფაბრეგასი 8, არინო, მემი 5

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 29-37

ბიჩანიჩი, ჰორვატი 6 - ეკდალი 7, კუნკუ, რემილი, საგოსენი, სიპრჟაკი 5

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 24-25

ელვერუმი (ნორ) - ოლბორგი (დან) 24-34

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - სევეჰოფი (შვდ) 25-30

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 23-25

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - სპორტინგი (პორ) 29-30

D ჯგუფი

შაფჰაუზენი (შვც) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 28-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 25-23

კრისტიანსტადი (შვდ) – GOG (დან) 24-33

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
26 ნოემბერი. თბილისი
სპორტუნი - წყალტუბო
იმედი სტუ - სამტრედია
27 ნოემბერი. თბილისი
სპორტუნი - სამტრედია
იმედი სტუ - წყალტუბო
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
28 ნოემბერი. გლდანი
სამტრედია - ყვარელი
აჭარა - მამული
 
29 ნოემბერი. გლდანი
სამტრედია - მამული
აჭარა - ყვარელი
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
21 ნოემბერი. გლდანი
12:00 სამტრედია - თელავი
13:00 აჭარა - გორი
14:00 წყალტუბო - მამული
15:00 ბათუმი - პეგასი
16:00 ტყიბული - ყვარელი
17:00 ქუთაისი - ქარიშხალა
18:00 თელავი - ფოთი 
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
7 დეკემბერი. ზესტაფონი
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal