News Calendar

October 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ევროპაში მოთამაშე ქართველი ხელბურთელებიდან გუშინ პორტუგალიის უმაღლეს ლიგაში მორიგი მატჩი ჰქონდა ერეკლე არსენაშვილის კლუბ ბრაგას, რომელიც ლისაბონში 26-30 დამარცხდა ქვეყნის ჩემპიონ სპორტინგთან. არსენაშვილმა 4 გოლი გაიტანა.

მეოთხე თამაშში ბრაგას მეორედ მოუწია ჩემპიონატის ფავორიტ კლუბთან თამაში - როგორც ბენფიკასთან, მეორე ტურის მატჩში (5 გოლი), ქართველი ხაზის მოთამაშე სპორტინგთანაც ერთ-ერთი ყველაზე შედეგიანი იყო თავის გუნდში - ამჯერად მან 4 გოლი გაიტანა, თუმცა, მატჩის მიწურულს მესამე ორწუთიანი სასჯელი მიიღო და თამაში ნაადრევად დატოვა.

იქამდე, მესამე ტურში ბრაგამ პირველი მატჩი მოიგო - შინ გაიასთან. არსენაშვილმა გაიტანა 2 გოლი და სულ 4 თამაშში 11 შედეგიანი დარტყმა აქვს, კლუბს კი - 7 ქულა (1 მოგება, 1 ფრე, 2 წაგება). მომდევნო ტურში, 21 სექტემბერს, ბრაგა უმასპინძლებს ჰორტას. ორწრიანი ტურნირის შემდეგ 6 უძლიერესი გუნდი ჩემპიონობისთვის ბრძოლას განაგრძობს.

ხელბურთი. პორტუგალა, ანდებოლ 1 ლიგა. 4 ტურის შემდეგ (მოგება 3 ქულა, ფრე 2, წაგება 1).

1.პორტუ 12 (4), 2. სპორტინგი 12 (4), 3. ბელენენსეში 9 (4), 4. ბენფიკა 7 (3), 5. ბრაგა 7 (4), 6. მადეირა 7 (3)

7. ბოავიშტა 5 (3), 8. გაია 5 (3), 9. ავანკა 4 (2), 10. აგუაშ სანტაში 4 (2), 11. ჰორტა 4 (2), 12. მაია-ისმაი 3 (3), 13. ვიტორია 3 (3), 14. ბოა ჰორა 2 (2)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





Our partners: