News Calendar

February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ურეკში დასრულდა ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტურის მეორე ეტაპი, რომელიც მოიგეს ფოთის ოქროს ვერძის გოგონებმა და თბილისის ქორებმა, თუმცა, ორი ეტაპის ჯამში საქართველოს ჩემპიონები გახდნენ გორი და ყვარელი.  

ვაჟებში 7 გუნდი შეიკრიბა. პირველი ეტაპი, ივლისში, მოგებული ჰქონდა ქუთაისს, მაგრამ ახლა წააგო გორთან და თბილისის ქორებთან. ეს უკანასკნელი ქვიშის ხელბურთის გუნდია, რომელმაც 2014 წელს პირველი ეროვნული ტური მოიგო. ქორებმა (ზურაბ ცინცაძე, მეთოდე ჭელიძე, უჩა მაისურაძე, ამირან აბჟანდაძე, ომიკო ალანია, გიორგი სურმავა) წრიული ტურნირის ექვსივე მატჩი მოიგეს, მეორე ადგილზე, ზედიზედ მეორედ, გავიდა გორი, მესამეზე - ქუთაისი.

ორი ეტაპის ჯამში გორმა 110 ქულა დააგროვა და ჩემპიონი გახდა, მეორეზე 100 ქულით გავიდა ქუთაისი, მესამეზე - ქორები, რომელმაც მხოლოდ ერთი ტურნირი ითამაშა.

ქალთა შეჯიბრებაზე 6 გუნდი შეგროვდა, მათ შორის 3 - აჭარიდან. ფინალში გავიდნენ ქვიშის ხელბურთში საქართველოს უცვლელი ჩემპიონი ყვარელი და 2019 წლის საქართველოს ჩემპიონი კლასიკურ ხელბურთში, ფოთის ოქროს ვერძი. გუნდებმა თითო სეტი მოიგეს, რის შემდეგაც დაინიშნა მესამე, გადამწყვეტი ხელი - შუთაუტი. ბოლო დარტყმი წინს ყვარელი ერთი ქულით წინ იყო, მაგრამ ფოთელმა სოფია დავიდიანცმა გარისკა, ორქულიანი ტყორცნა შეასრულა ბრუნში, გაიტანა და თავის გუნდს გაამარჯვებინა.

ორი ეტაპის ჯამში ფოთმაც და ყვარელმაც 90-90 ქულა დააგროვეს. ჩემპიონად, ზედიზედ მეხუთედ, გამოცხადდა ყვარელი, რომელმაც პირველ ეტაპზე ფოთის გუნდი 2-0 დაამარცხა, მეორეში კი 1-2 წააგო. მეორე ეტაპზე მესამე ადგილი დაიკავა აჭარის გუნდმა, თუმცა, საერთო ჩათვლაში ბრინჯაოს მედლები წყალტუბომ მოიპოვა.

პლაჟის ხელბურთის ეროვნული ტური - 2019

მეორე  ეტაპი. ურეკი, 31 აგვისტო - 1 სექტემბერი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი-თ. კევლიშვილი, თ. ბჟალავა-გ. გველესიანი, გ. ქავთარაძე-ი. სიხარულიძე, დელეგატები: გ. მამაცაშვილი, ნ. გოგიძე, თ. ჩოგოვაძე

კაცები

გორი - ქორები 1-2, გორი - სამტრედია 2-0, ქუთაისი - BSB ბათუმი 2-0, სამტრედია - წყალტუბო 0-2, ფოთი - BSB ბათუმი 1-2, ქუთაისი - ფოთი 2-0, წყალტუბო - BSB ბათუმი 0-2, ქუთაისი - ქორები 1-2, სამტრედია - ფოთი 2-1, გორი - წყალტუბო 2-0, ქორები - BSB ბათუმი 2-0, ქუთაისი - წყალტუბო 2-1, ფოთი - ქორები 1-2, სამტრედია - BSB ბათუმი 2-1, გორი - ფოთი 2-0, წყალტუბო - ქორები 0-2, გორი - BSB ბათუმი 2-0, ქუთაისი - სამტრედია 2-0, ფოთი - წყალტუბო 0-2, სამტრედია - ქორები 0-2, ქუთაისი - გორი 0-2

1. ქორები 6 მოგება (70 ქულა საერთო ჩათვლაში) 2. გორი 5 (60) 3. ქუთაისი 4 (50) 4. BSB ბათუმი 2 (40), 5. წყალტუბო 2 (30), 6. სამტრედია 2 (20), 7. ფოთი 0 (10)

პირველი ეტაპი, 13-14 ივლისი 1.ქუთაისი 50 ქულა, 2. გორი 40, 3. სამტრედია 30, 4. ფოთი 20, 5. წყალტუბო 10

ორი ეტაპის ჯამი: 1. გორი 110 ქულა 2. ქუთაისი 100 3. ქორები თბილისი 70, 4. სამტრედია 50, 5. წყალტუბო 40, 6. BSB ბათუმი 40, 7. ფოთი 30

ქალები

ჯგუფიყვარელი - ბათუმის სპორტსკოლა 2-0, ყვარელი - წყალტუბო 2-0, წყალტუბო - ბათუმის სპორტსკოლა 2-0 

ჯგუფი BSB ბათუმი - ფოთი 0-2, აჭარა - BSB ბათუმი 2-0, აჭარა - ფოთი 0-2

ნახევარფინალი. ყვარელი - აჭარა 2-0, ფოთი - წყალტუბო 2-0

ფინალი. 1-2. ფოთი - ყვარელი 2-1, 3-4. აჭარა - წყალტუბო 2-0 5-6. BSB ბათუმი - ბათუმის სპორტსკოლა 2-1

პირველი ეტაპი. 13-14 ივლისი. 1. ყვარელი 40 ქულა, 2. ფოთი 30, 3. წყალტუბო 20, 4. გორი 10

მეორე ეტაპი. 1. ფოთი 60 ქულა, 2. ყვარელი 50 ქულა, 3. აჭარა 40, 4. წყალტუბო 30 5. BSB ბათუმი 20, 6. ბათუმის სპორტსკოლა 10

ორი ეტაპის ჯამი: 1. ყვარელი 90 ქულა (ფოთთან 2-0, 1-2) 2. ფოთი 90, 3. წყალტუბო 50 5. აჭარა 40, 6. BSB ბათუმი 20, 6-7. გორი, ბათუმის სპორტსკოლა 10  

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
სამტრედია 16-17 ფოთი
წყალტუბო 21-36 აჭარა
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0
გაგრძელდება 5 მარტს

გოგონები 2004-05
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 29 თებერვალს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
23 თებერვალი. გლდანი
11:00 გორი - პეგასი
11:45 ქარიშხალა - ყვარელი
12:30 გორი - რუსთავი
13:15 პეგასი - ქარიშხალა
14:00 რუსთვი - ყვარელი
14:45 გორი - ქარიშხალა
15:30 ყვარელი - პეგასი
16:15 პეგასი - რუსთავი
17:00 ყვარელი - გორი
17:45 რუსთავი - ქარიშხალა
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal