News Calendar

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასს პირველი საკვალიფიკაციო  ეტაპიდან გამოეთიშა საქართველოს ჩემპიონი ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები. ბათუმელები სტუმრად ორჯერ დამარცხდნენ ლუქსემბურგის ჩემპიონატის გამარჯვებულ ეშთან. 

ეში გავიდა მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე და ოქტომბერში ორჯერ შეხვდება პოლონეთის აზოტი-პულავის.

ხელბურთი. EHF თასი. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი

31 აგვისტო, 1 სექტემბერი. ეში, ლუქსემბურგი

ეში - BSB ბათუმი 38-16

ეშ: კოსტა, ბუკოვინასი - ბარკოუ 7, პეტიო 7, ვერდელი 6,  კირში 4, ბოკი 3, მიტრეა 3, მიულერი 3, აგოვიჩი 2, რასტოდერი 2, პუჩნიკი 1, ევალდი, კიონი, კრირი, მურიჩი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 3, სიმონია 2, ტალახაძე 2, ტიელიძე 2, მსხვილიძე 1, მჟავანაძე 1,  წივწივაძე 1, ბერძენიშვილი, გიორგაძე, კოხრეიძე

ეში - BSB ბათუმი 42-22

ეშ: კოსტა, ბუკოვინასი - აგოვიჩი 6, ბარკოუ 6, მიულერი 6, ვერდელი 6, კრირი 4, ბოკი 3, პეტიო 3, ვირთი 3, რასტოდერი 2,  ევალდი 1, კიონი 1, მიტრეა 1, კირში, პუჩნიკი

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - ტიელიძე 7, აბრამიშვილი 5, სიმონია 5, გოგოლაძე 2, წივწივაძე 2, ტალახაძე 1, ბერძენიშვილი, გიორგაძე, კოხრეიძე, მსხვილიძე, მჟავანაძე 

მსაჯები: ერლეცკი, ლაბუნი (პოლ), დელეგატი: კრისტიანსენი (ნორ)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
16:00 პეგასი - წყალტუბო
 14 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 4 4 0 0 126-105 8
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 4 2 1 1 83-66 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 4 0 0 4 86-121 0
  წყალტუბო 4 0 0 4 56-109 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
13:00 ქუთაისი - სენაკი
14:00 ფოთი - ზუგდიდი
15:00 ქუთაისი - აჭარა
16:00 ტყიბული - ზუგდიდი
17:00 სამტრედია - წყალტუბო
18:00 ტყიბული - სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
10:00 ფოთი - ქუთაისი
11:00 ზუგდიდი - წყალტუბო
12:00 ფოთი - სენაკი
13:00 ქუთაისი - სამტრედია
 10 ნოემ.
      სხვ  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2  
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2  
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2  
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal