News Calendar

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ეროვნული ნაკრების ხელბურთელმა ერეკლე არსენაშვილმა ახალი სეზონი პორტუგალიის უმაღლესი ლიგის კლუბ ბრაგაში დაიწყო. ჩემპიონატის პირველ ტურში მისი ახალი გუნდი შინ ფრედ, 28-28 ეთამაშა ბელენენსეშს. 

21 წლის არსენაშვილმა უკვე მოასწრო ორი სეზონის საბერძნეთის ჩემპიონატში თამაში.  შარშან მისი კლუბი იყო დიომიდის არგოსი, თუმცა, სეზონის შუაში ქართველმა ხაზის მოთამაშემ ბერძნებთან კონტრაქტი გაწყვიტა და სეზონის ბოლომდე უკლუბოდ იყო, ივნისში კი საქართველოს ნაკრებთან ერთად თბილისის სპორტის სასახლეში IHF ერთა ჩემპიონატი მოიგო.

პორტუგალიის ანდებოლ 1 ლიგაში 14 გუნდი თამაშობს ორ წრედ, 6 საუკეთესო კი ბრძოლას ჩემპიონობისთვის აგრძელებს. ბრაგა ქვეყნის 2016 წლის ჩემპიონია, შარშანდელ სეზონში კი მეშვიდე ადგილი დაიკავა და მხოლოდ დამატებითი მაჩვენებლით დაუთმო მეექვსე პოზიცია ბელენენსეშს, რომელთან მატჩითაც დაიწყო კიდეც ახალი სეზონი.  

თამაში ფრედ, 28-28 მორჩა. არსენაშვილს სადებიუტო მატჩში გოლი არ გაუტანია, მატჩის ბოლოს, 57-ე წუთზე კი თვისი გუნდისთვის მოიპოვა შვიდმეტრიანი, რომლის შემდეგაც ბრაგამ ანგარიში გაათანაბრა (27-27). ამის გარდა ქართველი ხელბურთელის გასწვრივ თამაშის ოქმში ერთი ორწუთიანი გაძევებაა.

მეორე ტურში ბრაგა 4 სექტემბერს, ლისაბონში ეთამაშება წინა სეზონის ბრინჯაოს პრიზიორს, ბენფიკას.

ერეკლე არსენაშვილი: დაიბადა 1998 წლის 18 ოქტომბერს. ხელბურთის თამაში დაიწყო 2010 წელსქარიშხალაში. კარიერა: ქარიშხალა (2010-15) - სტუ (2015-17, საქართველოს ჩემპიონატის მეორე და მესამე პრიზიორი) - ფილიპოს ვერიასი (საბერძნეთი, 2017-18) - დიომიდის არგოსი (საბერძნეთი, 2018-19) -ბრაგა (პორტუგალია, 2019-20). ეროვნულ ნაკრებში პირველად ითამაშა 2016 წელს. სულ: 11 მატჩი, 29 გოლი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
პეგასი 20-13 წყალტუბო
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
13:00 ქუთაისი - სენაკი
14:00 ფოთი - ზუგდიდი
15:00 ქუთაისი - აჭარა
16:00 ტყიბული - ზუგდიდი
17:00 სამტრედია - წყალტუბო
18:00 ტყიბული - სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
10:00 ფოთი - ქუთაისი
11:00 ზუგდიდი - წყალტუბო
12:00 ფოთი - სენაკი
13:00 ქუთაისი - სამტრედია
 10 ნოემ.
      სხვ  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  აჭარა 3   3   0   0 124-44 6  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ფოთი 2   2   0   0 55-37 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ზუგდიდი 1   1   0   0 32-4 2  
  ქუთაისი 1   1   0   0 9-5 2  
  სამტრედია 3   1   0   2 77-76 2  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  წყალტუბო 3   1   0   2 55-72 2  
  ტყიბული 2   0   0   2 9-33 0  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  სენაკი 3   0   0   3 19-109 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
3 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 4-18 თელავი
მამული 1-14 ქარიშხალა
გორი 11-3 53 სკოლა
ქარიშხალა 4-18 თელავი
 
2 ნოემბერი. ზუგდიდი
აჭარა 5-11 ტყიბული
წყალტუბო 4-10 ფოთი
სამტრედია 2-6 ზუგდიდი
წყალტუბო 16-1 ქუთაისი
სამტრედია 0-13 ტყიბული
 
გაგრძელდება 16-17 ნოემბერს
ჭაბუკები 2006-07
3 ნოემბერი. ხელვაჩაური
BSB ბათუმი 20-0 ქუთაისი
სამტრედია 12-19 BSB ბათუმი
ქუთაისი 4-15 სამტრედია
 
2 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 10-7 გორი
ყვარელი 3-13 ქარიშხალა
გორი 15-8 ყვარელი
ქარიშხალა 12-8 პეგასი
ქარიშხალა 12-12 გორი
პეგასი 11-8 ყვარელი
 
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal