News Calendar

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს გოგონათა ნაკრებმა მეორე მატჩიც მოიგო ევროპის 17-წლამდელთა ჩემპიონატზე, ამჯერად ლატვიასთან - 24-21 და ნახევარფინალში გასვლის შანსს ინარჩუნებს. 8 აგვისტოს ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩი გვაქვს შვეიცარიასთან.

თამაში ძალიან მძიმე იყო. თავიდან 8-4 დავწინაურდით, მაგრამ აქ წინა მატჩის საუკეთესო მოთამაშე, ლიზა ჩხაიძე კონტრშეტევაში წასულ მეტოქეს უნებურად შეეჯახა, წააქცია და წითელი ბარათი მიიღო. ლატვიის მაღალმა უკანახაზელებმა, სტანკევიჩამ და ციბულსკამ ანგარიშის შემცირება დაიწყეს - 8-7, თუმცა, ტაიმი მაინც ორბურთიანი უპირატესობით დავასრულეთ - 11-9.

კრიტიკული მომენტი დადგა მეორე ნახევარში, როდესაც 13-10 ვიგებდით, მაგრამ ზედიზედ გავუშვით 5 გოლი, 42-ე წუთზე კი ლატვია სამი ბურთითაც დაწინაურდა - 17-14. უკანახაზელების დანაკლისის გამო (ჩხაიძის გარდა გვაკლდა ჯგერენაია, რომელიც  პირველ მატჩში დაშავდა) მწვრთნელები იძულებულნი გახდნენ, ორი ხაზის მოთამაშით ეთამაშათ.

და მაინც, თამაში შემოაბრუნეს ანა ჩხაიძემ რომელიც 8 გოლით ყველაზე შედეგიანი იყო; გამთამაშებელმა თამარ ბურკაძემ, ნინო გაგნიძემ, რომელმაც მნიშვნელოვან მომენტებში აუღელვებლად შეაგდო ორი შვიდმეტრიანი და, რა თქმა უნდა, მეკარე ჯიქურაშვილმა, რომელსაც 14 მოგერიებული ბურთი დაუგროვდა და მატჩის საუკეთესო მოთამაშის პრიზიც მიიღო.

საბოლოოდ წინ გაგვიყვანა ანა ჩხაიძემ 22-21, ამის შემდეგ ოთხჯერ გვქონდა ორი ბურთით დაწინაურების შანსი და მხოლოდ ლანა გოგიას მიერ გატანილი ოცდამესამე გოლის შემდეგ გახდა ცხადი, რომ ვიგებდით. ბოლო ბურთი, ზედ ბოლო წამზე, ჩხაიძემ გაიტანა.

ჩვენს ჯგუფში შვეიცარიამ 42-15 მოუგო ფინეთს და ლიეტუვასა და საქართველოსთან ერთად 4 ქულა აქვს, ოღონდ ჩვენ ერთი თამაშით მეტი  გვაქვს. ნახევარფინალში გასასვლელად მინიმუმ ქულა გვჭირდება ჯგუფის აშკარა ფავორიტ შვეიცარიასთან,  ისიც იმ შემთხვევაში, თუ ლიტვა წააგებს ფინეთთან. ამოცანა ურთულესია, მით უფრო, რომ ლიზა ჩხაიძე შვეიცარიასთან მატჩს წითელი ბარათის გამო გამოტოვებს. სხვა შემთხვევაში ჩვენი გუნდი ბრძოლას მე-5-8 ადგილებისთვის განაგრძობს.

A ჯგუფში უკრაინამ 30-20 მოუგო ბულგარეთს, ხოლო ფარერის კუნძულებმა და საბერძნეთმა 23-23 ითამაშეს. აქ ნახევარფინალისტები გამოვლინდება უკრაინა-სერბეთისა (7 აგვისტო) და უკრაინა-ფარერების (8 აგვისტო) მატჩების შემდეგ.

ხვალ ჩემპიონატზე დასვენების დღეა, შეჯიბრება 7 აგვისტოს განახლდება, თუმცა ამ დღეს საქართველოს ნაკრები ისვენებს. ჯგუფური ეტაპის ბოლო შეხვედრას ჩვენი გუნდი 8 აგვისტოს, შვეიცარიის წინააღმდეგ, გამართავს. დასაწყისი 16 საათზე.  სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია. ყველა თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟისა თუ ჩანაწერის ნახვა რამდენიმე პლატფორმითაა შესაძლებელი:

https://www.youtube.com/user/handballgoergia

https://www.facebook.com/GEONHF/

https://www.ehftv.com/int/

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019, ქალები 17 წ.

თბილისის სპორტის სასახლე, 5 აგვისტო 

საქართველო - ლატვია 24-21

საქ: ჯიქურაშვილი, ქარჩავა, კოპალეიშვილი - ა. ჩხაიძე 8, ბურკაძე 4, გაგნიძე 4, გოგია 4, ე. ჩხაიძე 3, დვალიშვილი 1, კორძაია, ქ. ცინცაძე, საბაშვილი, მ. ცინცაძე, სურამლიშვილი, ქამაშიძე, კომახიძე

ლატ: ოცვირკა, ჰანსონე - სტანკევიჩა 6, ციბულსკა 4, ვაინბერგა 3, შტრელე 3, პრუსე 3, პრუტაუენა 1, რიბციკა 1, დრაბო, მინოვა, სავჩენკო, ბუივიდე, ზაროვსკა, ოვსიუკა

მსაჯები: ხრზანი, იანასი (პოლ), დელეგატები: ვიზიციუ (მლდ), ასქეროვი (აზე)

ფინეთი - შვეიცარია 15-42

ბულგარეთი - უკრაინა 20-30

ფარერები - საბერძნეთი 23-23

B ჯგუფი----------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

შვეიცარია-------2---2---0---0---81-35---4

ლიეტუვა--------2---2---0---0---56-37---4

საქართველო----3---2---0---1---66-71---4

ფინეთი----------2---0---0---2---37-65---0

ლატვია----------3---0---0---3---59-91---0

აგვ. ლიეტუვა - საქართველო 28-19, შვეიცარია - ლატვია 39-20

4 აგვ. საქართველო - ფინეთი 23-22, ლატვია - ლიეტუვა 18-28

A ჯგუფი---------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

სერბეთი--------2---2---0---0---54-39---4

უკრაინა---------2---2---0---0---49-38---4

ფარერები-------3---1---1---1---86-73---3

საბერძნეთი-----3---0---1---2---54-66---1

ბულგარეთი----2---0---0---2---40-67---0

აგვ. სერბეთი - ფარერები 30-26, უკრაინა - საბერძნეთი 19-18

4 აგვფარერები - ბულგარეთი 37-20, საბერძნეთი - სერბეთი 13-24

7 აგვისტო 

12:00 ბულგარეთი - საბერძნეთი

14:00 უკრაინა - სერბეთი

16:00 ფინეთი - ლატვია

18:00 შვეიცარია - ლიეტუვა

8 აგვისტო 

12:00 უკრაინა - ფარერები

14:00 სერბეთი - ბულგარეთი

16:00 შვეიცარია - საქართველო

18:00 ლიეტუვა - ფინეთი

10 აგვისტო, ნახევარფინალი 

11:00 (9-10) A5-B5

13:00 (5-8) A3-B4

15:00 (5-8) B3-A4

17:00 (1-4) A1-B2

19:00 (1-4) B1-A2

11 აგვისტო, ფინალი 

12:00 (7-8)

14:00 (5-6)

16:00 (3-4)

18:00 (1-2)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal