News Calendar

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ნაკრებმა ძალიან უიღბლოდ დაიწყო ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი თბილისის სპორტის სასახლეში - ლიეტუვასთან მატჩის მე-7 წუთზე ტრავმის გამო თამაში დატოვა გუნდის კაპიტანმა ჯგერენაიამ, ამის შემდეგ კი ჩვენმა მეტოქემ 28-19 გაიმარჯვა. 

ჯგერენაია გუნდის კაპიტანი, გამთამაშებელი და გამოკვეთილი ლიდერია - ამასწინათ, 19-წლამდელთა ევროპის პირველობაზე ლიეტუვაში, მან 6 თამაშში 29 გოლი გაიტანა, მაგრამ აქ პირველივე მატჩის დასაწყისში მუხლი დაიზიანა და თამაშს ბოლომდე გამოაკლდა. ამ მომენტისთვის ანგარიში 2-2 იყო.

მომდევნო 10 წუთის განმავლობაში ჩვენი გუნდი, რა თქმა უნდა, დაბნეული იყო და ლიეტუვა 3-4 ბურთით დაწინაურდა, მაგრამ, საქართველო ნელ-ნელა დაბრუნდა თამაში - მეკარე ჯიქურაშვილმა ჯამში 10 ბურთი მოიგერია, ლიდერობა კი იტვირთა მარცხენა გარემარბმა ანა ჩხაიძემ. ჩხაიძე რეგულარულად უგებდა ორთაბრძოლებს თავის მეურვეს, სულ 7 გოლი გაიტანა და საუკეთესო მოთამაშის პრიზიც მიიღო.

25-ე წუთისთვის ჩვენმა გუნდმა სხვაობა მინიმუმამდე შეამცირა 10-11, თუმცა, პირველი ტაიმი მაინც მეტოქემ მოიგო 13-10. ბრძოლა იყო მეორე ნახევრის უმეტესი დროის განმავლობაშიც, ლიტვა სულაც არ იყო დაუმარცხებელი გუნდი და უამრავი შეცდომა დაუშვა, მაგრამ, ამ შემთხვევაში, კაპიტნის არყოფნა გადამწყვეტი გამოდგა.

ხვალ საქართველოს ნაკრები 16 საათზე შეხვდება ფინეთის გუნდს. დღეს ჩვენს ჯგუფში შვეიცარიამ 39-20 დაამარცხა ლატვია, A ჯგუფში სერბეთმა სძლია ფარერის კუნძულებს 30-26, უკრაინამ კი 19-18 მოუგო საბერძნეთს.

სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია. ყველა თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟის ნახვა კი რამდენიმე პლატფორმითაა შესაძლებელი:

https://www.facebook.com/GEONHF/

https://www.youtube.com/user/handballgoergia

https://www.ehftv.com/int/

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019, ქალები 17 წ.

თბილისის სპორტის სასახლე, 3 აგვისტო

ლიეტუვა - საქართველო 28-19

ლიე: გეცაიტე, ნამენტკევიჩი, ოსიპოვაიტე - მაცკონიტე 12, მ. უსტილაიტე 6,  ვოსკრესენსკაია 3, სტანელიტე 3, ვიენაზინდიტე 2, ანდრონიკი 1, ურნიკიტე 1, კ. უსტინაიტე, პაუკშტიტე, მალიშევა, დამულევიჩუტე, იანციტე, სკილანდიტე

საქ: ჯიქურაშვილი, ქარჩავა, კოპალეიშვილი - ა. ჩხაიძე 7, ე. ჩხაიძე 6, დვალიშვილი 2,  ბურკაძე 2, ჯგერენაია 1, სურამლიშვილი 1, გოგია, გაგნიძე, კორძაია, ქამაშიძე, საბაშვილი, კომახიძე, მ. ცინცაძე

მსაჯები: ვეიმანსი, ვოლბერტუსი (ჰოლ), დელეგატები: მელქონიანი (სომ), ბაუმი (პოლ)

შვეიცარია - ლატვია 39-20

B ჯგუფი---------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

შვეიცარია-------1---1---0---0---39-20---2

ლიტვა-----------1---1---0---0---28-19---2

ფინეთი----------0---0---0---0----0-0----0

საქართველო----1---0---0---1---19-28---0

ლატვია----------1---0---0---1---20-39---0

სერბეთი - ფარერები 30-26

უკრაინა - საბერძნეთი 19-18

A ჯგუფი---------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

სერბეთი--------1---1---0---0---30-26---2

უკრაინა---------1---1---0---0---19-18---2

ბულგარეთი----0---0---0---0-----0-0----0

საბერძნეთი-----1---0---0---1---18-19---0

ფარერები-------1---0---0---1---26-30---0

4 აგვისტო 

12:00 ფარერები - ბულგარეთი

14:00 საბერძნეთი - სერბეთი

16:00 საქართველო - ფინეთი

18:00 ლატვია - ლიეტუვა

5 აგვისტო 

12:00 ბულგარეთი - უკრაინა

14:00 ფარერები - საბერძნეთი

16:00 საქართველო - ლატვია

18:00 ფინეთი - შვეიცარია

7 აგვისტო 

12:00 ბულგარეთი - საბერძნეთი

14:00 უკრაინა - სერბეთი

16:00 ფინეთი - ლატვია

18:00 შვეიცარია - ლიეტუვა

8 აგვისტო 

12:00 უკრაინა - ფარერები

14:00 სერბეთი - ბულგარეთი

16:00 შვეიცარია - საქართველო

18:00 ლიეტუვა - ფინეთი

10 აგვისტო, ნახევარფინალი 

11:00 (9-10) A5-B5

13:00 (5-8) A3-B4

15:00 (5-8) B3-A4

17:00 (1-4) A1-B2

19:00 (1-4) B1-A2

11 აგვისტო, ფინალი 

12:00 (7-8)

14:00 (5-6)

16:00 (3-4)

18:00 (1-2)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal