News Calendar

October 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატზე, ლიეტუვის ქალაქ კლაიპედაში, საქართველოს ნაკრები მე-7 ადგილისთვის იბრძოლებს. მე-5-8 ადგილების პლეიოფის ნახევარფინალში ჩვენი გუნდი 21-31 დამარცხდა ფარერის კუნძულებთან.  

ჩვენმა ნაკრებმა შეტევაში უკეთ ითამაშა, ვიდრე წინა მატჩებში, საუკეთესო მოთამაშის პრიზი კი მიიღო მარცხენა გარემარბმა ანა ჩხაიძემ, ვინც 6 გოლი გაიტანა. პირველ ტაიმში მეტოქემ გვაჯობა უკანა ხაზში, სადაც სიმაღლეში დიდი უპირატესობა ჰქონდა და ეს საბოლოოდ ანგარიშშიც აისახა - 18-11. მეორე ნახევარში საქართველოს ნაკრებმა დაცვაში თამაში გააუმჯობესა და საბოლოოოდ 21-31 წააგო. ხვალ, 12 საათზე, მეშვიდე ადგილისთვის მატჩში ვეთამაშებით კოსოვოს, რომელიც ნახევარფინალში 30-31 დამარცხდა მაკედონიასთან.

კლაიპედის ტურნირის დასრულების შემდეგ 19-წლამდელთა ნაკრების 13 მოთამაშე განაგრძობს მზადებას 17-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც თბილისის სპორტის სასახლეში გაიმართება 3-11 აგვისტოს. ჯგუფში მეტოქეებად გვყავს ფინეთი, ლიტვა, ლატვია და შვეიცარია და თანატოლებთან ბრძოლაში ნახევარფინალში გასვლის რეალური შანსები გაგვაჩნია.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019  ქალები 19 წ

შვიტურიო არენა. კლაიპედა, ლიეტუვა. 15-21 ივლისი

20 ივლისი, ნახევარფინალი

(5-8) ფარერები- საქართველო 31-21

ფარ: ავ სკარდი, რაიანი - ვაიჰე 8, ვიდშტაინი 5, მორტენსენი 4, ბერგი 3, ჰანსენი 3, ლ. პოულსენი 3, პერსონი 2, არგე 1, ს. პოულსენი 1, რუბეკსენი 1, ჰოი, ლინდბერგი, სკილვი

საქ: ჯიქურაშვილი, ჩავჩიძე - ა.  ჩხაიძე 6, ე. ჩხაიძე 5, ჯგერენაია 4, გოგია 2, ბურკაძე 2, იაშვილი 1, საბაშვილი 1, გაგნიძე, დვალიშვილი, კორძაია, ქ. ცინცაძე, ქებაძე, ბჟალავა, კომახიძე,  

მსაჯები: ჯემა, იაჰია (კოს), დელეგატები: გეჩევიჩუსი (ლიტ), დვორსკი (სლკ)

(5-8) მაკედონია - კოსოვო 31-30

18:00 ჩეხეთი - ლიეტუვა (1-4)

20:00 შვეიცარია - თურქეთი (1-4)

21 ივლისი: ფინალები

12:00 7-8 ადგილები. საქართველო - კოსოვო

14:00 5-6 ადგილები. ფარერები - მაკედონია

16:00 3-4 ადგილები

18:00 1-2 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გოგონები 2004-05
12 ოქტომბერი. გლდანი
ყვარელი 29-15 პეგასი
ქარიშხალა 19-23 მამული
ყვარელი 44-18 თელავი
მამული 29-17 გორი
 
13 ოქტომბერი. სენაკი
სამტრედია 27-5 აჭარა
ფოთი 20-5 წყალტუბო
სამტრედია 30-13 ტყიბული
BSG ბათუმი 10-0 ქუთაისი
ტყიბული 13-9 ფოთი
 13 ოქტ.
        სხვ    
  ყვარელი 3   3   0   0   104-52   6  
  სამტრედია 3   3   0   0   84-32   6  
  ტყიბული 4   3   0   1   64-47   6  
  ბათუმი 3   2   0   1   46-30   4  
  ფოთი 3   2   0   1   49-37
  4  
  მამული ^ 3   2   0   1   71-67   4  
  ქარიშხალა 3   2   0   1   66-58   4  
  პეგასი 2   1   0   1   41-46   2  
  ქუთაისი 2 0 0 2 0-20 0
  გორი 3   0   0   3   51-79   0  
  წყალტუბო 2   0   0   2   19-47   0  
  თელავი 2   0   0   2   36-67
  0  
  აჭარა 3   0   0   3   23-72   0  
 
გლდანი - 26 ოქტომბერი, 9 ნოემბერი
სენაკი - 27 ოქტომბერი, 10 ნოემბერი
საერთო ტური გლდანი. 21-25 ნოემბერი

საქართველოს თასი
2019. კაცები
გლდანი. 15-17 ოქტომბერი
15 ოქტომბერი. 1/4 ფინალი
გორი 35-45 BSB ბათუმი
სამტრედია 25-29 იმედი სტუ
პრომეთე 24-43 პეგასი
სპორტუნი 32-40 ქუთაისი
 
16 ოქტომბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 34-21 იმედი სტუ
პეგასი 32-41 ქუთაისი
 
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი
 
1   BSB ბათუმი
ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური
ქალები. საბოლოო
1  ყვარელი
2  ფოთი
3  წყალტუბო
4  აჭარა
5  BSB ბათუმი
6  გორი
7  ბათუმის სპორტსკოლა
კაცები. საბოლოო
1  გორი
2  ქუთაისი
3  ქორები
4  სამტრედია
5  წყალტუბო
6  BSB ბათუმი
7  ფოთი
ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





Our partners: