facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა დაასრულა გამოსვლა გეტებორგში, ჩვიდმეტწლამდელთა ევროპის ჩემპიონატზე. ბოლო მატჩში ჩვენი გუნდი 15-23 დამარცხდა ფინეთთან და 24 გუნდში მე-19 ადგილი დაიკავა.

პირველ ჯგუფურ ეტაპზე ნაკრებმა ესტონეთს მოუგო, გადამწყვეტი კი აღმოჩნდა ისრაელთან  მატჩი (26-29), რომლის მოგების შემთხვევაში გუნდი მე-9-16 ადგილებისთვის იბრძოლებდა. მეორე ეტაპი ნაკრებმა ლუქსემბურგთან მოგებით დაიწყო (21-13), თუმცა დამარცხდა ჰოლანდიასა და ფინეთთან.

ბომბარდირთა სიაში 67 გოლით ლიდერობს ნიკოლოზ კალანდაძე. 59 ბურთი აქვს გატანილი ფარერელ ელიას სკიპაგოტუს, რომლის გუნდიც დღეს ღამით ფინალში ეთამაშება შვედეთს.

ხეელბურთი. ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

5 ივლისი

17-20 ადგილები. 17. ფინეთი 5, 18. ჰოლანდია 5, 19. საქართველო 2, 20. ლუქსემბურგი 0

ლუქსემბურგი - ჰოლანდია 18-19, საქართველო - ფინეთი 15-23

საქ: გორგოძიანი, ალიევი - კალანდაძე 6, თურმანიძე 3, კოხრეიძე 2, ჟვანია 2, აფრიდონიძე 1, შუბითიძე 1, გაბაიძე, ბჟალავა, პატაშური, ნაწილაშვილი, ხომერიკი, ფანცულაია, ადამია, მუკბანიანი

ლუქს: სიმოვაარა, როუდაკი - ჰამარბერგი 6, კალმანი 4, დანიელსონი 3, ჯ. ეკმანი 3, კვისტი 3, მ. ეკმანი 2, მბემბელა 2, გრონმარკი, ჰაკარაინენი, იარვინენი, კატუნენი, კაუკორანტა, როოსი, ვაინიონპაა

მსაჯები: დინესკუ, სტანკა (რუმ), დელეგატი: დონვენი (ლუქ)

21-24 ადგილები. 21. ავსტრია 5, 22. ბელგია 4, 23. ესტონეთი 3, 24. ბრიტანეთი 0

ავსტრია - ბრიტანეთი 32-12, ესტონეთი - ბელგია 18-27 

ფინალები. 1-2 შვედეთი-ფარერები, 3-4 ისლანდია-ბელარუსი, 5-6 ჩეხეთი-უნგრეთი, 7-8 ესპანეთი-იტალია 36-24, 9-10 ნორვეგია-შვეიცარია 23-20, 11-12. სლოვაკეთი-რუსეთი 26-21, 13-14. ისრაელი-მონტენეგრო, 15-16. პოლონეთი-რუმინეთი 30-26

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
12:00 გორი - წყალტუბო
14:00 პეგასი - სამტრედია
11 დეკემბერი
16:00 გორი - სამტრედია
18:00 პეგასი - წყალტუბო
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal