facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე პირველი გამარჯვება მოიპოვა - 18-16 დაამარცხა ესტონეთი და ბრძოლას მე-17 ადგილისთვის აგრძელებს. 

დღის პირველ მატჩში ჩვენი ჭაბუკები ბოლომდე ებრძოლნენ ჯგუფის სენსაციურ გამარჯვებულს, ფარერის კუნძულებს, თამაშის დასრულებამდე 8 წუთით ადრე სხვაობა 2 ბურთამდე დაიყვანეს (21-23), მაგრამ 23-28 დამარცხდნენ.

ესტონეთთან საქართველოს თავიდან ბოლომდე ლიდერობდა და თამაში მოგებამდე მიიყვანა, 18-16. ჩვენი ნაკრები ჯგუფში მეხუთე ადგილზე გავიდა და სხვა ჯგუფების მეხუთეადგილოსან გუნდებთან, ლუქსემბურგთან, ჰოლანდიასთან და ფინეთთან ერთად მე-17-20 ადგილებისთვის ითამაშებს. 4 და 5 ივლისს საქართველოს ნაკრებს 3 თამაში ექნება ამ გუნდებთან.

ტურნირის ბომბარდირთა სიას 46 გოლით ნიკოლოზ კალანდაძე ლიდერობს.

ჩვენი ჯგუფიდან ჩემპიონობისთვის ბრძოლას აგრძელებენ ფარერის კუნძულები და ესპანეთი, რომელმაც გადამწყვეტი მატჩი 22-21 მოუგო ნორვეგიას. სხვა ჯგუფებიდან ფინალურ ეტაპზე გავიდნენ შვედეთი, ჩეხეთი, ისლანდია, იტალია, უნგრეთი და ბელარუსი. 

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

C ჯგუფი. ფარერები 8, ესპანეთი 8 - ნორვეგია 6, ისრაელი 6 - საქართველო 2 - ესტონეთი 0

3 ივლისი. საქართველო - ფარერები 23-28

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 10, თურმანიძე 4, მუკბანიანი 2, კოხრეიძე 2, ნაწილაშვილი 2, ხომერიკი 1, აფრიდონიძე 1, ჟვანია 1, შუბითიძე, გაბაიძე, ადამია, ფანცულაია, პატაშური, ბჟალავა

ფარ: იაკობსენი, სილვურშტაინი - სკიპაგოტუ 10, მიტუნი 7, დუირჰუსი 5, ჰანსენი 3, გაინი 2, ტეიგუმი 1, ბიორგვინი, ელეფსენი, ფრუდალი, გილასონი, კარლსონი, ლუცენი, ოლაფსონი, სლუნე

მსაჯები: ფოტაკიდისი, კინაციდისი (საბ), დელეგატი: ბერნდტსონი (შვდ)

3 ივლისი. საქართველო - ესტონეთი 18-16

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 9, თურმანიძე 4, შუბითიძე 2, აფრიდონიძე 1, კოხრეიძე 1, ჟვანია 1, ხომერიკი, მუკბანიანი, ნაწილაშვილი, ადამია, გაბაიძე, ფანცულაია, პატაშური, ბჟალავა

ესტ: ვალკი, ვოოლი - კრეეგიმაა 6, პერტელსონი 5, კოსმირაკი 2, მორგენსონი 2, სეერმანი 1, ბენსტრიომი, იაანისი, ლანდი, ლოპი, ლუუკი, მაკოვეი, რაინჰარტი, საკსინგი

მსაჯები: ბოსნიაკი, მარიჩი (ბოს), დელეგატი: ბერნდტსონი (შვდ)

A ჯგუფი. შვედეთი 9, ჩეხეთი 9 - შვეიცარია 5, რუსეთი 5 - ლუქსემბურგი 2 - ბრიტანეთი 0

B ჯგუფი. ისლანდია 8, იტალია 8 - რუმინეთი 7, მონტენეგრო 5 - ჰოლანდია 2  - ავსტრია 0

D ჯგუფი: უნგრეთი 8, ბელარუსი 8 - სლოვაკეთი 8, პოლონეთი 4 - ფინეთი 2 - ბელგია 0

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
12:00 გორი - წყალტუბო
14:00 პეგასი - სამტრედია
11 დეკემბერი
16:00 გორი - სამტრედია
18:00 პეგასი - წყალტუბო
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal