facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა პირველი ორი მატჩი გამართა გეტებორგში (შვედეთი), ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე. პირველ მატჩში 21-33 წავაგეთ ესპანეთთან, მეორეში კი 26-29 დავმარცხდით ისრაელთან. 2 ივლისს ნორვეგიას ვეთამაშებით.

პირველი მატჩი შეჯიბრების ერთ-ერთ ფავორიტთან, ესპანეთთან გვქონდა. პირველ ტაიმში თანაბარი ბრძოლა იყო და ესპანეთმა მხოლოდ დაბოლოებაში გვაჯობა (15-11). თამაშის ბედი მეორე ტაიმის დასაწყისში გადაწყდა, როდესაც ესპანეთმა ზედიზედ გაიტანა 7 გოლი და საბოლოოდ 33-21 მოიგო.

ამ ტურნირის ფორმატით გუნდები 25-წუთიან ტაიმებს თამაშობენ და ზოგიერთ დღეს 2 მატჩის ჩატარება უწევთ. საღამოს საქართველოს ნაკრების მეტოქე ისრაელის გუნდი იყო. პირველი ტაიმი ჩვენმა გუნდმა 14-13 მოიგო, შემდეგ მოედანზე ორი კაცით ნაკლები დარჩა და ამ მონაკვეთში ისრაელი 20-17 დაწინაურდა. ცოტა ხანში ანგარიში გათანაბრდა (20-20), მაგრამ ჩვენმა მეტოქემ ბოლო 10 წუთი უკეთესად ჩაატარა - 29-26.

ჩვენს ჯგუფში სრული სენსაცია მოახდინა ფარერის კუნძულების ნაკრებმა, რომელმაც პირველ დღეს ორივე ფავორიტი დაამარცხა: ჯერ ნორვეგიას მოუგო (33-22) მერე კი - ესპანეთს (31-27). ისრაელმა მოუგო ესტონეთს (26-20), რომელიც ნორვეგიასთანაც დამარცხდა 18-27.

პირველი დღის შემდეგ ტურნირზე ყველაზე მეტი, 22-22 გოლი აქვთ გატანილი ნიკოლოზ კალანდაძეს და ფარერელ ელიას სკიპაგოტუს. მონაწილე 24 ნაკრებიდან ჯგუფებში 1-2 ადგილებზე გასული გუნდები იბრძოლებენ ჩემპიონობისთვის, მომდევნო ორი - 9-16 ადგილებისთვის, მე-5 და მე-6 ადგილებზე გასულები, შესაბამისად, 17-20 და 21-24 ადგილებისთვის.

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

C ჯგუფი. ფარერები 4, ისრაელი 4 - ესპანეთი 2, ნორვეგია 2 - საქართველო 0 - ესტონეთი 0

1 ივლისი. ესპანეთი - საქართველო 33-21

ესპ: ონრადო, დ. მარტინესი 1 - ალვარესი 5, ლოდოსი 4, სერანო 4, გური 3, მარუგანი 3, ლაგო 2, რეგვარტი 2, როდრიგესი 2, სალგადო 2, სოლერი 2, ურუსოლა 2, პარერა 1, ფურუნდარენა, ა. მარტინესი

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 10, თურმანიძე 3, კოხრეიძე 2, შუბითიძე 2, ჟვანია 2, ნაწილაშვილი 1, პატაშური 1, აფრიდონიძე, გაბაიძე, ფანცულაია, ბჟალავა, ხომერიკი, ადამია, მუკბანიანი

მსაჯები: კოშტა, ტეიშეირა (პორ), დელეგატი: რეცი (შვც)

1 ივლისი. საქართველო - ისრაელი 26-29

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 12, ჟვანია 4, კოხრეიძე 3, თურმანიძე 3, ხომერიკი 2, აფრიდონიძე 1, შუბითიძე 1, ნაწილაშვილი, გაბაიძე, ადამია, მუკბანიანი, ბჟალავა, ფანცულაია, პატაშური

ისრ: ე. ლიბგოტი, ბუჰნიკი - ლევი 11, დაჰანი 5, შალმა 5, რ. ლიბგოტი 4,  მამანი 2, კოენი 1, როზენფელდი 1, აზრიელი, ბატიტო, ჰადარი, ლეიბოვი, პელეგი, შარაბი, შულმანი, იარიმი

მსაჯები: ბერდიჩი, შორაკი (სრბ), დელეგატი: ბერნდტსონი (შვდ)

2 ივლისი. 13:30 საქართველო - ნორვეგია

3 ივლისი. 12:45 საქართველო - ფარერები, 19:00 საქართველო - ესტონეთი

A ჯგუფი. ჩეხეთი 4, შვედეთი 4 - ლუქსემბურგი 2, რუსეთი 2 - შვეიცარია 0 - ბრიტანეთი 0

B ჯგუფი. იტალია 4, ისლანდია 4 - მონტენეგრო 2, რუმინეთი 2 - ავსტრია 0 - ჰოლანდია 0

D ჯგუფი: უნგრეთი 2, ფინეთი 2 - სლოვაკეთი 2, ბელარუსი 0 - ბელგია 0 - პოლონეთი 0

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
12:00 გორი - წყალტუბო
14:00 პეგასი - სამტრედია
11 დეკემბერი
16:00 გორი - სამტრედია
18:00 პეგასი - წყალტუბო
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





Our partners:

Jakofm  lelo  popsport  sportal