News Calendar

September 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

შვედეთში,  ევროპის ჩემპიონატზე გამგზავრების წინ, საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრებმა დაასრულა სამმატჩიანი სერია აზერბაიჯანის გუნდთან. მეორე მატჩი გლდანში მასპინძლებმა 27-15 მოიგეს, მესამე კი ფრედ, 18-18 დასრულდა. 

პირველი შეხვედრა, 21 ივნისს ასევე საქართველოს ნაკრებმა მოიგო - 33-27. მეორე მატჩში სხვაობა ბევრად მეტი იყო, ხოლო მესამეში მწვრთნელებმა ძირითადი შემადგენლობის 5 ხელბურთელი დაასვენეს.

მწვრთნელთა სამეული, გვაზავა-სახვაძე-ხელისუფალი ამ დღეებში დაასახელებს საბოლოო  შემადგენლობას, ჩვენი გუნდი კი შვედეთში 29 ივნისს მიემგზავრება. შეჯიბრება ქალაქ გეტებორგში 1 ივლისს იწყება. ამ დღეს ორი მატჩი გვაქვს - ესპანეთთან და ისრაელთან. ამათ გარდა ჯგუფურ ეტაპზე საქართველო შეხდება ნორვეგიას, ფარერის კუნძულებსა და ისრაელს

ხელბურთი. ამხანაგური მატჩები. გლდანი, 22-23 ივნისი

საქართველო (17) - აზერბაიჯანი (17) 27-15

საქ: ალიევი, გორგოძიანი - კალანდაძე 6, გაბაიძე 3, შუბითიძე 3, ჟვანია 3, აფრიდონიძე 2, ბჟალავა 2, კოხრეიძე 2, თურმანიძე 2,  პატაშური 2, ნაწილაშვილი 2, ადამია, ცხადაია, დუმბაძე, მუკბანიანი - მწვ. გვაზავა, სახვაძე, ხელისუფალი

აზე: განდვანი, მურადოვი - იუსიფოვი 3, ე. მამედოვი 3,  საფიევი 3, არიხოვი 2, ისმაილოვი 1, ალიევი 1, სერხანოვი 1, რაჰიმლი 1, მ. მამედოვი, გულიევი, ჰუსეინოვი, ჰასანოვი, ისაევი, არიგოზალოვი - მწვ. ალიევი, აგაევა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

საქართველო (17) - აზერბაიჯანი (17) 18-18

საქ: გორგოძიანი, ანთიძე - თურმანიძე 7,  კოხრეიძე 5, ბჟალავა 3, ნაწილაშვილი 2, ჟვანია 1, გაბაიძე,  აფრიდონიძე, ფანცულაია, ადამია, დუმბაძე, მუკბანიანი, ცხადაია, ძამაშვილი, უთმელიძე, მდივანი

აზე: განდვანი, მურადოვი - იუსიფოვი 5, არიხოვი 3, ალიევი 3, გულიევი 3, ჰასანოვი 2, ჰუსეინოვი 1, ისმაილოვი 1, ე. მამედოვი,  საფიევი, სერხანოვი, რაჰიმლი  მ. მამედოვი, ისაევი, არიგოზალოვი - მწვ. ალიევი, აგაევა

მსაჯები: ი. ჭკუასელი, ა. ჩხაიძე

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

A ჯგუფი. შვედეთი, ჩეხეთი, რუსეთი, შვეიცარია, ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი

B ჯგუფი. ისლანდია, ავსტრია, ჰოლანდია, მონტენეგრო, რუმინეთი, იტალია

C ჯგუფი: ესპანეთი, ნორვეგია, საქართველო, ფარერები, ისრაელი, ესტონეთი

1 ივლისი. საქართველო - ესპანეთი, საქართველო - ისრაელი

2 ივლისი. საქართველო - ნორვეგია

3 ივლისი. საქართველო - ფარერები, საქართველო - ისრაელი

D ჯგუფი: უნგრეთი, ბელარუსი, პოლონეთი, სლოვაკეთი, ფინეთი, ბელგია

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

დასრულდა
1  BSB ბათუმი
2  პეგასი
3  იმედი სტუ თელავი

დასრულდა
1  ფოთი
2  ქარიშხალა
3  ყვარელი

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი

მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  





Our partners: